Green Lantern The Animated Series 15 '' Reboot ''

 

Bölümümüzün adından anlayacağınız üzere bu bölüm aslında yeni bir başlangıç. İlk evresi biten animasyon serimizin ikinci evresi ise benim için daha heyecanlı olacağını daha şimdiden kanıtladı. Yarı finali gördüğümde içimden ‘’Keşke dizi burada bitmiş olsaydı!‘’ demiş olsam da bana aldırmayın. Çünkü  bizinin bunda sonraki bölümünü izlemedim bile, her an ne olacağını ben bile bilmiyorum, izledikçe inceleme yazıyorum. Bu yüzden eskiyi eskide bırakıp ‘’ yeni bir başlangıç ‘’ yapan dizimize bir şans vermek en iyisi. Önceki bölümler kötü değildi tabii ki, yanlış anlaşılmasın sadece beklentiyi karşılamamış olması biraz can sıkıcıydı. Fakat bu hikayede düşman daha sıkı, yetmezmiş gibi yanında ‘’eski düşmanlar‘’ da eklenince tadından yenmiyor doğrusu. Bir önceki bölümümüzde Guy Gardner’ı Yeşil Fener olarak görmemizin ardından yeni yüzler görmenin mutluluk verici olduğunu, dizinin bunu devam ettirerek bizi yeni yüzlerle karşılaştırmaya devam etmesi gerektiğini belirtmiştim. Bu bölümün başında ise Tomar-Re yeni bir yüz olarak karşımıza çıkıyor, sadece o da değil başka Yeşil Fenerler de.İşte bu nedenle geçtiğimiz evrede takımımızın Oa’da olmasını istiyordum sürekli. Yeni evre böyle giderse Yeşil Fener hayranları için vazgeçilmez bir seyirlik olacağına eminim. Bir sonraki bölümü merak içinde bekleten, heyecan ve aksiyon patlaması yaşatan bölümümüz konu olarak ne anlatıyor ilk önce buna bakalım.

 

 

Geçtiğimiz bölümde Anti-Monitor tarafından yeniden canlandırılan İnsan Avcıları konusuna el atmak için bir gezegene doğru yok alan Hal Jordan ve Tomar-Re, oraya vardıklarında sorunun o kadar da küçük olmadığını görüyorlar. Kısa süreli  bir çarpışmanın ardından oradan kurtulup Oa’ya döndüklerinde Hal Jordan’ a Koruyucular tarafından bu olayı çözmesi için tam yetki veriliyor. Takım kurma yetkisi kendine verilen Hal Jordan,  takım denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birinin yardımını istemeye gidiyor; Kilowog. Fakat sonrasında bazı bahanelerle aldığı gemisine ‘’ yine, yeniden ‘’ geldiğinde sistemin Aya yerine Lanos ile değiştirildiğini ve Aya’nın deney amacıyla laboratuara kapatıldığını görüyoruz. Ama kurallara karşı kişiliğiyle tanıdığımız Hal Jordan, Aya’yı kendi yöntemleri ve Kilowog’un yardımlarıyla yanına almayı başarıyor. Ama bir eksiğimiz var; nerede olduğunu bilmediğimiz Razer. Onun boşluğunu dolduran isim ise bu bölümümüzde Tomar-Re oluyor. Küçük bir farkla yenilenen ekibimiz İnsan Avcıları mezarlığı haline gelmiş Biot gezegenine gidiyorlar. Biot gezegenine gittiklerindeyse sorunun düşünüldüğünden daha büyük olduğunu, gezegenin İnsan Avcıları mezarlığından daha çok, artık yeni İnsan Avcıları da üreten bir gezegen olduğunu ve çok geçmeden de olayın ardındaki gerçek ismi fark ediyorlar; Anti – Monitor. İncelemenin başında da söylediğim gibi yeni olay bir önceki olaydan daha büyük bir sorun. Çünkü bir önceki olayda Kırmızı Fenerler’ in derdi daha çok Koruyucular ve Yeşil Fenerler ileydi. Ama Anti - Monitor tüm evren için tehdit olan bir varlık.Durdurulamadığı takdirde de önüne gelen gezegeni yakıp yıkmak için can atıyor. Bu yüzden bu kısmın finalinde tüm Yeşil Fenerleri görme ihtimalimiz daha fazla. Aslında bu erken bir tahmin eğer ara bölümlerde İnsan Avcıları sorunu halledilmezse Anti-Monitor ve oluşturduğu ordunun karşısında tüm Yeşil  Fenerleri görebileceğiz demektir.

 

 Artık eski şikayetleri benden duymayacaksınız, CGI animasyona alıştım gözüme o kadar da batmıyor, Hal Jordan’ın üniformasını hala beğenmiyorum ama anlaşılan değişeceği de yok bu yüzden şikayet etmeyi bırakıyorum. Aya’nın deney konusu olması da ilgimi çekti. Koruyucular Aya’yı neden istemiş olabilir ki? Bana kalırsa bu gelecek bölümlerde kendine yer edinebilecek bir konu. Yeni bölümlerde komedi de daha kaliteli ve uygun sahnelerde karşımıza çıkıyor, aksiyon ve komediyi harmanlamayı başaran bu bölüm bana kalırsa isminin hakkını veriyor. Bir sonraki bölümü de merakla beklemiyor değilim çünkü Hal Jordan ve Anti – Monitor arasında geçen çarpışmada – tahminimce – uzayda mekansal bir çatlak oluştu ve anladığım kadarıyla da Hal Jordan çatlağın diğer tarafına geçti. Bakalım oluşan bu çatlağın diğer tarafında nelerle karşılaşacağız. Böylelikle bir incelemenin daha sonuna geldik, bir sonraki incelemede görüşmek üzere, hoşçakalın.

 
 
 
 

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget