Reytingmatik: Mart Ayı İzlenme Rakamları


Mart Ayında yayınlanan Çizgi Roman uyarlaması dizilerin Amerika da ki en çok izlenen bölümlerinin izlenme sayılarını çıkardık.
Sıra
İsim
Sezon
Bölüm
Kanal
ABD İzlenme Sayısı (Milyon)
1
The Walking Dead
6
12
AMC
12.82
2
Supergirl
1
18
CBS
7.17
3
Gotham
2
13
FOX
4.54
4
Lucifer
1
7
FOX
4.24
5
Agents of S.H.I.E.L.D.
2
11
ABC
3.52
6
The Flash
2
17
CW
3.39
7
The Arrow
4
17
CW
2,34
8
Legends of Tomorrow
1
7
CW
2.28
9
iZombie
2
16
CW
1.25

Mart ayında da İlk 3 dizide yine bir değişiklik yok. The Walking Dead her zamanki gibi 1. sırada, süper kahraman temalı diziler arasında Supergirl yine bütün rakiplerini geride bırakmış durumda. Polisiye tarzdaki uyarlamalar da peşinden gelmiş.
Bu ay ülkemizde değeri bilinmeyen Supergirl dizisi hakkında biraz konuşmak istiyorum. Supergirl diğer dizilerden farklı olarak Superman mitolojisini gayet yerinde kullanan bir dizi, bunun da ekmeğini çok güzel yiyor. Aynı şekilde henüz ikinci sezon onayı almasa da yeni sezonda Cadmus Projesi'nin öne çıkacağı ve Superboy söylentileri diziye olan heyecanı arttırıyor. Ayrıca kendisi uzun süredir çıkan tek kadın süper kahraman dizisi, bu yüzden bayan izleyicileri de arkasına almış durumda. iZombie ise başrolde kadın kahraman olsa da bir süper kahraman dizisi olarak değil de zombi dizisi olarak saymak gerek, ayrıca fazlasıyla Buffy ve Angel tarzında ilerliyor, bu da her bölümde izleyici sayısını düşmesini sağlıyor.

Nisan ayında çoğu dizi sezon finali yapacak, bu sebeple tabloda bir değişiklik olacaktır, bakalım kimler yerlerini değiştirecek.

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget