James Gunn GOTG 2 çekimlerini duygusal bir mesajla bitirdi

İlk filmde inanılmaz bir başarı eden Guardians of the Galaxy'nin devam filmi çekimleri geçtiğimiz günlerde sona erdi. Benim filmden beklentim çok büyük çünkü yönetmen ve oyuncu kadrosunun büyük çoğunluğu aynı kalıp Sylvester Stallone gibi gayet bomba eklentiler oldu. 11 Şubat 2016'da başlayan filmin çekimleri geçtiğimiz hafta sona erdi.

Çoğu oyuncunun çekimi daha önce biterken en sona Peter Quill'i oynayan Chris Pratt kaldı. James Gunn sette çektiği videoda çekimlerin bittiğini ve Chris Pratt ile birlikte San Diego Comic-Con 2016'ya katılacaklarının da müjdesini verdi. Ayrıca yönetmen Gunn, Facebook hesabından çekimlerin bittiğini duyuran oldukça duygusal bir mesaj yayınladı.

Geçen gece Guardians of the Galaxy vol. 2’nin çekimlerinin sona erişini Chris Pratt ve Michael Rooker ile küçük bir yemekte kutladık. Yuvarlak bir masada oturup çekimlerdeki en güzel anılarımızı birbirimize anlattık. Oyuncular arasındaki ilişki, oyuncu-yönetmen arasındaki ilişki ve birbirimizle ekip arasındaki ilişki çok özeldi. Kahkahalar paylaştık, bizden daha yüce olan ilham verici anıları paylaştık.
Sanırım çekimlerdeki favori anım şu: Küçük yeğenim Will ve Chris’in oğlu Jack aynı gün seti ziyarete geldi. O gün de Koruyucuların gemisi Milano’nun içinde çektiğimiz bir sahne vardı. Jack, Chris’in elini tuttu, Will de benim elimi tuttu ve yavaşça gemiye doğru yürüdük. İkisi de gemiyi sadece filmde ve rüyalarında görmüştü. Chris’le birbirimize baktık ve kendimize çocukların bunu hayatlarının sonuna kadar hatırlayacağını söyledik, aynı bizim de hatırlayacağımız gibi. Milano gerçekte uçamıyordu ama, o anda uçabilirdi.
Sanırım sizin için yarattığımız olağanüstü bir şeyin ortasındayız. Ama ne olursa olsun, benim için, o an bu deneyimin mihenk taşı olacak ve bu deneyim yanımda inanılmaz derecede çalışan insanlar olmadan asla yaşanmazdı ve bu gemiyi, filmi bir araya getiremezdik. Sadece özel bir şey yaratmama yardım etmeyen, aynı zamanda bu özel anları da yaşamamı sağlayan bütün ekip üyelerine teşekkür etmek istiyorum.
Bu paylaşım beni işin içine sürükleyen Noah için, karavanımı tıklatıp beni sete getiren Todd için, köpeklerimi seven Jake için, neşeli çıkartmalar yapan Ashley için, her Pazartesi haftasonumun nasıl geçtiğini soran Alan için, adının aslında Gorbachev olduğunu sonradan öğrendiğim Porkchop için ama Porkchop daha iyi durduğu için bundan sonra bana göre Porkchop, diğer setlerin dedikodusunu yaptığım Camille için, havalı müzik grupları tişörtleri giyen Ty için, bitmek bilmeyen isteklerimi yerine getirirken sırtını inciden kameranım Paul için, beni her gün gülücükle karşılayan Grace için, haftasonu kızıyla dondurma yapıp  Pazartesileri sete getiren Joseph için (özellikle senin için Joseph), ve bahsedemediğim diğerleri için. Filme odaklandığım için sizi görmediğimi düşünebilirsiniz ama gördüm ve her birinize minnettarım. Geçen gece söylediğim gibi, çalışılması en kolay insan olmadığımı biliyorum. Zaman zaman taviz vermeyen ve patavatsız biri olabiliyorum. Ama hepinizi seviyorum, bu film benim olduğu kadar sizin de, yapımcıların da ve oyuncuların da.

Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler.

James Gunn Marvel ile iki film için anlaşmıştı, olası bir üçüncü film kararında sözleşmesi bulunmuyor. Benim gönlüm ilk filmde bu kadar özel bir iş ortaya çıkaran yönetmenle üçleme için tekrar anlaşılması yönünde.

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget