2016 Eisner Ödülleri Sahiblerini Buldu


Dün akşam San Diego Comic-Con'da dağıtılan çizgi romanın Oscar'ı Eisner ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Yeni Seri, En İyi Devam Eden Seri ve En İyi Limitli Seri ödüllerini toplayan Image Comics gecenin açık ara kazananı olurken, Drawn &Quarterly de bir hayli ödül aldı. En İyi Yazar kategorisinde mutlu sona Jason Aaron ulaşırken, En İyi Çizer ödülünü de Cliff Chiang aldı. İşte tüm kazananlarıyla 2016 Eisner Ödülleri;

En İyi Kısa Hikaye

Black Death in America, Tom King ve John Paul Leon, Vertigo Quarterly: 

Black (Vertigo/DC)

Hand Me Down, Kristyna Baczynski,  24 x 7 (Fanfare Presents)

It’s Going to Be Okay, Matthew Inman, The Oatmeal

Killing and Dying, Adrian Tomine, Optic Nerve #14 (Drawn & Quarterly)

Lion and Mouse, R. Sikoryak, Fable Comics (First Second)


En İyi Tek Sayı

Silver Surfer #11: “Never After,” Dan Slott ve Michael Allred (Marvel)


A Blanket of Butterflies, by Richard Van Camp ve Scott B. Henderson (HighWater Press)

I Love This Part, Tillie Walden (Avery Hill)

Mowgli’s Mirror, Olivier Schrauwen (Retrofit/Big Planet)

Pope Hats #4, Ethan Rilly (AdHouse)

  

En İyi Devam Eden Seri

Bandette, Paul Tobin ve Colleen Coover (Monkeybrain)

Giant Days, John Allison, Lissa Treiman, ve Max Sarin (BOOM! Box)

Invincible, Robert Kirkman, Ryan Ottley ve Cliff Rathburn (Image/Skybound)

Silver Surfer, Dan Slott ve Michael Allred (Marvel)

Southern Bastards, Jason Aaron ve Jason Latour (Image)

  

En İyi Limitli Seri

Chrononauts, Mark Millar ve Sean Murphy (Image)

The Fade Out, Ed Brubaker ve Sean Phillips (Image)


Lady Killer, Joëlle Jones ve Jamie S. Rich (Dark Horse)

Minimum Wage: So Many Bad Decisions, Bob Fingerman (Image)

The Spire, Simon Spurrier ve Jeff Stokely (BOOM! Studios)
  

En İyi Yeni Seri

Bitch Planet, Kelly Sue DeConnick ve Valentine De Landro (Image)

Harrow County, Cullen Bunn ve Tyler Crook (Dark Horse)

Kaijumax, Zander Cannon (Oni)

Monstress, Marjorie Liu ve Sana Takeda (Image)

Paper Girls, Brian K. Vaughan ve Cliff Chiang (Image)

The Unbeatable Squirrel Girl, Ryan North ve Erica Henderson (Marvel)
    

En İyi Mizah Yayını

Cyanide & Happiness: Stab Factory, Kris Wilson, Rob DenBleyker ve Dave McElfatrick 

(BOOM! Studios/BOOM! Box)

Deep Dark Fears, Fran Krause (Ten Speed Press)

Sexcastle, Kyle Starks (Image)

Step Aside, Pops: A Hark! A Vagrant Collection, Kate Beaton (Drawn & Quarterly)


UR, Eric Haven (AdHouse)
  

En İyi Dijital/Internet Çizgi  Romanı 

Bandette, Paul Tobin ve Colleen Coover (Monkeybrain/comiXology)


Fresh Romance, editör Janelle Asselin (Rosy Press/comiXology)

The Legend of Wonder Woman, Renae De Liz (DC Digital)

Lighten Up, Ronald Wimberly (The Nib)

These Memories Won’t Last, Stu Campbell


En İyi Seçki

Drawn & Quarterly, Twenty-Five Years of Contemporary, Cartooning, Comics, and Graphic 


Novels, editör Tom Devlin (Drawn & Quarterly)


Eat More Comics: The Best of the Nib, editör Matt Bors (The Nib)

24 x 7, editör Dan Berry (Fanfare Presents)

Mouse Guard: Legends of the Guard, vol. 3, editör David Petersen (BOOM! Studios/Archaia)

Peanuts: A Tribute to Charles M. Schulz, editör Shannon Watters (kaBOOM!)
  

En İyi Gerçekten Uyarlama Hikaye

The Arab of the Future: A Childhood in the Middle East, 1978–1984, Riad Sattouf 

(Metropolitan Books)

Displacement: A Travelogue, Lucy Knisley (Fantagraphics)

Hip Hop Family Tree, Book 3: 1983–1984, Ed Piskor (Fantagraphics)

Invisible Ink: My Mother’s Secret Love Affair with a Famous Cartoonist, Bill Griffith 

(Fantagraphics)

March: Book Two, John Lewis, Andrew Aydin ve Nate Powell (Top Shelf/IDW)

The Story of My Tits, Jennifer Hayden (Top Shelf/IDW)
  

En İyi Grafik Albüm (Yeni)

Long Walk to Valhalla, Adam Smith ve Matthew Fox (BOOM!/Archaia)

Nanjing: The Burning City, Ethan Young (Dark Horse)

Ruins, Peter Kuper (SelfMadeHero)

Sam Zabel and the Magic Pen, Dylan Horrocks (Fantagraphics)

The Thrilling Adventures of Lovelace and Babbage, Sydney Padua (Pantheon)
  

En İyi Grafik Albüm (Tekrar Basım)

Angry Youth Comics, Johnny Ryan (Fantagraphics)

Roses in December: A Story of Love and Alzheimer’s, Tom Batiuk and Chuck Ayers (Kent 

State University Press)

The Less Than Epic Adventures of TJ and Amal Omnibus, E. K. Weaver (Iron Circus 

Comics)

Nimona, Nicole Stevenson (Harper Teen)

Soldier’s Heart: The Campaign to Understand My WWII Veteran Father, Carol Tyler 

(Fantagraphics)
  

En İyi Başka Medyadan Uyarlama

Captive of Friendly Cove: Based on the Secret Journals of John Jewitt, Rebecca Goldfield, 

Mike Short ve Matt Dembicki (Fulcrum)

City of Clowns, Daniel Alarcón ve Sheila Alvarado (Riverhead Books)

Ghetto Clown, John Leguizamo, Christa Cassano ve Shamus Beyale (Abrams ComicArts)

Lafcadio Hearn’s “The Faceless Ghost” and Other Macabre Tales from Japan, Sean Michael 

Wilson ve Michiru Morikawa (Shambhala)

Two Brothers, Fábio Moon ve Gabriel Bá (Dark Horse)



En İyi Uluslararası Materyalin A.B.D. Edisyonu

Alpha . . . Directions, Jens Harder (Knockabout/Fanfare)

The Eternaut, Héctor Germán Oesterheld ve Francisco Solano Lòpez (Fantagraphics)


A Glance Backward, Pierre Paquet ve Tony Sandoval (Magnetic Press)


The March of the Crabs, Arthur de Pins (BOOM! Studios/Archaia)


The Realist, Asaf Hanuka (BOOM! Studios/Archaia)

En İyi Uluslararası Materyalin A.B.D. Edisyonu (Asya)


Assassination Classroom, vols. 2–7, Yusei Matsui (VIZ)

A Bride’s StoryKaoru Mori (Yen Press)


Master Keaton, vols. 2–4, Naoki Urasawa, Hokusei Katsushika, ve Takashi Nagasaki (VIZ)


Showa, 1953–1989: A History of JapanShigeru Mizuki (Drawn & Quarterly)


A Silent VoiceYoshitoki Oima (Kodansha)


Sunny, Taiyo Matsumoto (VIZ)


En İyi Arşiv Koleksiyonu/Projesi - Strips

Beyond Mars, Jack Williamson ve Lee Elias tarafından yayınlandı. Dean Mullaney tarafından düzenlendi. (IDW/LOAC)

Cartoons for Victory, Warren Bernard (Fantagraphics)


The Complete Funky Winkerbean, vol. 4, Tom Batiuk tarafından yayınlandı, Mary Young tarafından düzenlendi. (Black Squirrel Books)


The Eternaut, Héctor Germán Oesterheld ve Francisco Solano Lòpez tarafından yayınlandı, Gary Groth ve Kristy Valenti tarafından düzenlendi. (Fantagraphics)

Kremos: The Lost Art of Niso Ramponi, vols. 1 and 2, Joseph P. Procopio (Picture This/Lost Art Books)


White Boy in Skull Valley, Garrett Price tarafından yayınlandı, Peter Maresca tarafından düzenlendi. (Sunday Press)

En İyi Arşiv Koleksiyonu/Projesi - Çizgi Roman

Frank Miller’s Ronin Gallery Edition, Bob Chapman tarafından düzenlendi. (Graphitti Designs/DC)

P. Craig Russell’s Murder Mystery and Other Stories Gallery Edition, Daniel Chabon tarafından düzenlendi. (Dark Horse)


The Puma Blues: The Complete Saga, Stephen Murphy, Alan Moore, Michael Zulli, Stephen R. Bissette ve Dave Sim (Dover)


Walt Disney’s Uncle Scrooge and Donald Duck: The Don Rosa Library, vols. 3–4, David Gerstein tarafından düzenlendi. (Fantagraphics)

Walt Kelly’s Fairy TalesCraig Yoe tarafından düzenlendi. (IDW)


En İyi Yazar

Jason AaronSouthern Bastards (Image), Men of Wrath (Marvel Icon), Doctor Strange, Star Wars, Thor (Marvel)


John AllisonGiant Days (BOOM Studios!)


Ed BrubakerThe Fade Out, Velvet, Criminal Special Edition (Image)


Marjorie LiuMonstress (Image)


G. Willow WilsonMs. Marvel (Marvel)

En İyi Yazar/Sanatçı

Bill GriffithInvisible Ink: My Mother’s Secret Love Affair with a Famous Cartoonist (Fantagraphics)


Nathan HaleNathan Hale’s Hazardous Tales: The Underground Abductor (Abrams)


Sydney PaduaThe Thrilling Adventures of Lovelace and Babbage (Pantheon)


Ed PiskorHip-Hop Family Tree, vol. 3 (Fantagraphics)


Noah Van SciverFante Bukowski, Saint Cole (Fantagraphics)

En İyi Çizer ya da Çizerler Takımı

Michael AllredSilver Surfer (Marvel); Art Ops (Vertigo/DC)


Cliff ChiangPaper Girls (Image)

Erica HendersonJughead (Archie), Unbeatable Squirrel Girl (Marvel)


Joëlle JonesLady Killer (Dark Horse), Brides of Helheim (Oni)


Nate PowellMarch, Book Two (Top Shelf/IDW)

En İyi Çizer/Çoklu Ortam Sanatçısı

Federico BertolucciLove: The Tiger and Love: The Fox (Magnetic Press)


Colleen CooverBandette (Monkeybrain)


Carita LupattelliIzuna (Humanoids)


Dustin Nguyen, Descender (Image)

Tony SandovalA Glance Backward (Magnetic Press)

En İyi Kapak Sanatçısı

David AjaHawkeye, Karnak, Scarlet Witch (Marvel)

Rafael AlbuquerqueEi8ht (Dark Horse), Huck (Image)


Amanda ConnerHarley Quinn (DC)


Joëlle JonesLady Killer (Dark Horse), Brides of Helheim (Oni)


Ed PiskorHip-Hop Family Tree (Fantagraphics)

En İyi Renklendirme

Laura Allred, Lady Killer (Dark Horse); Silver Surfer (Marvel); Art OPS (Vertigo/DC)

Jordie Bellaire, The AutumnlandsInjectionPlutonaPretty DeadlyThe SurfaceThey’re Not Like UsZero (Image); The X-Files (IDW); The Massive (Dark Horse); Magneto, Vision (Marvel)

Elizabeth Breitwiser, The Fade Out, Criminal MagazineOutcastVelvet (Image)


John Rauch, The Beauty (Image); Batman: Arkham KnightEarth 2: Society (DC); Runaways (Marvel)


Dave Stewart, Abe SapienBPRD Hell on EarthFight Club 2Frankenstein UndergroundHellboy in HellHellboy and the BPRD(Dark Horse); Sandman: OvertureTwilight Children (Vertigo/DC), Captain America: White (Marvel), Space Dumplins (Scholastic Graphix)


En İyi Yazı

Derf Backderf, Trashed (Abrams)

Steve Dutro, Blood-C, Midnight Society, Plants vs Zombies (Dark Horse)


Lucy Knisley, Displacement (Fantagraphics)


Troy Little, Hunter S. Thompson’s Fear ve Loathing in Las Vegas (Top Shelf/IDW)


Kevin McCloskey, We Dig Worms! (TOON Books)


En İyi Çizgi Roman ile alakalı Gazete

Alter Ego, Roy Thomas tarafından yayınlandı. (TwoMorrows)

Back Issue, Michael Eury tarafından yayınlandı. (TwoMorrows)


Comic Riffs blog, Michael Cavna, washingtonpost.com/news/comic-riffs/


Hogan’s Alley, Tom Heintjes tarafından yayınlandı. (Hogan’s Alley)

Jack Kirby Collector, John Morrow tarafından yayınlandı. (TwoMorrows)

En İyi Çizgi Roman ile alakalı Kitap

Harvey Kurtzman: The Man Who Created Mad and Revolutionized Humor in AmericaBill Schelly tarafından yayınlandı. (Fantagraphics)

King of the Comics: One Hundred Years of King Features SyndicateDean Mullaney tarafından yayınlandı. (IDW/LOAC)


Only What’s Necessary: Charles M. Schulz and the Art of Peanuts, Chip Kidd ve Geoff Spear (Abrams ComicArts)


Out of Line: The Art of Jules FeifferMartha Fay (Abrams ComicArts)


Will Eisner: Champion of the Graphic Novel, Paul Levitz (Abrams ComicArts)


En İyi Akademik/Araştırma Çalışması

The Blacker the Ink: Constructions of Black Identity in Comics and Sequential ArtFrances Gateward ve John Jennings tarafından yayınlandı. (Rutgers)

Boys Love Manga and Beyond: History, Culture, and Community in Japan, Mark McLelland et al. tarafından yayınlandı. (University Press of Mississippi)


Graphic Medicine Manifesto, M. K. Czerwiec et al. (Penn State University Press)


Superheroes on World Screens, Rayna Denison ve Rachel Mizsei-Ward tarafından yayınlandı. (University Press of Mississippi)


Unflattening, Nick Sousanis (Harvard University Press)


En İyi Yayın Tasarımı

Beyond the SurfaceNicolas André, Sam Arthur, Alex Spiro ve Camille Pichon tarafından tasarlandı. (Nobrow)

The Eternaut, Tony Ong tarafından tasarlandı. (Fantagraphics)


Eventually Everything Connects, Loris Lora, Sam Arthur, Alex Spiro ve Camille Pichon tarafından tasarlandı. (Nobrow)


King of the Comics: One Hundred Years of King Features Syndicate, Dean Mullaney tarafından tasarlandı. (IDW/LOAC)


Only What’s Necessary: Charles M. Schulz and the Art of Peanuts, Chip Kidd tarafından tasarlandı. (Abrams ComicArts)


Sandman Gallery Edition, Graphitti Designs ve Josh Beatman/Brainchild Studios tarafından tasarlandı. (Graphitti Designs/DC)


Yorum Gönder

[disqus] [facebook]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget