2016 Harvey Awards Aday Listesi Açıklandı


Harvey Awards, çizgi roman dünyası içerisinde Eisner ödülleri kadar popüler olmasa da epey önem arz eden bir ödül. Eisner Ödüllerinin açıklanmasına şunun şurasında 17 gün kalmışken, Harvey ödüllerinin aday listesi açıklandı liste şu şekilde;

En İyi Yazar 
____ Jason Aaron, SOUTHERN BASTARDS, Image Comics
____ Jeff Lemire, BLOODSHOT REBORN, Valiant Entertainment
____ Brian K. Vaughan, SAGA, Image Comics
____ Mark Waid, ARCHIE, Archie Comics
____ G. Willow Wilson, MS. MARVEL, Marvel Comics

En İyi Çizer 
____ Greg Capullo, BATMAN, DC Comics
____ Jason Latour, SOUTHERN BASTARDS, Image Comics
____ Chris Samnee, DAREDEVIL, Marvel Comics
____ Fiona Staples, SAGA, Image Comics
____ Mico Suayan, BLOODSHOT REBORN, Valiant Entertainment

En İyi Devam Eden Veya Limitli Seri
____ BITCH PLANET, Image Comics
____ BLOODSHOT REBORN, Valiant Entertainment
____ BOOK OF DEATH, Valiant Entertainment
____ DIVINITY, Valiant Entertainment
____ GIANT DAYS, BOOM! Studios/BOOM! Box
____ NINJAK, Valiant Entertainment
____ SAGA, Image Comics
____ SOUTHERN BASTARDS, Image Comics
____ THE UNBEATABLE SQUIRREL GIRL, Marvel Comics

En İyi Yeni Seri 
____ ARCHIE, Archie Comics
____ BLOODSHOT REBORN, Valiant Entertainment
____ GIANT DAYS, BOOM! Box/BOOM! Studios
____ PAPER GIRLS, Image Comics
____ THE VISION, Marvel Comics

En İyi Tek Sayı Veya Hikaye
____ BLOODSHOT REBORN #1, Valiant Entertainment
____ BOOK OF DEATH #1, Valiant Entertainment
____ PEANUTS: A TRIBUTE TO CHARLES M. SCHULZ, BOOM! Studios
____ SILVER SURFER #11, Marvel Comics
____ THE VALIANT #4, Valiant Entertainment
____ WRATH OF THE ETERNAL WARRIOR #1, Valiant Entertainment

En İyi Dijital Çizgi Roman 
____ ALBERT THE ALIEN, Trevor Mueller and Gabriel Bautista, albertthealien.com
____ BATTLEPUG, Mike Norton, battlepug.com
____ BLOOM COUNTY 2015, Berkeley Breathed, gocomics.com/bloom-county
____ OH JOY SEX TOY, Erika Moen and Matthew Nolan, ohjoysextoy.com
____ ZOMBIE BOY, Mark Stokes, zombieboycomics.com

En  İyi Grafik Albüm
____ CAPTIVE OF FRIENDLY COVE, Fulcrum Publishing
____ FEAR AND LOATHING IN LAS VEGAS, Top Shelf/IDW Publishing
____ LONG WALK TO VALHALLA, Archaia/BOOM! Studios
____ MARCH: BOOK TWO, Top Shelf Productions
____ NANJING: THE BURNING CITY, Dark Horse Comics
____ THE NEW DEAL, Dark Horse Books
____ TWO BROTHERS, Dark Horse Books

En İyi Grafik Albüm (Tekrar Basım)
____ BLOODSHOT REBORN VOL. 1: COLORADO TP, Valiant Entertainment
____ DIVINITY DELUXE EDITION HC, Valiant Entertainment
____ IVAR, TIMEWALKER VOL. 1: MAKING HISTORY TP, Valiant Entertainment
____ THE LESS THAN EPIC ADVENTURES OF TJ AND AMAL, Iron Circus Comics
____ NINJAK VOL. 1: WEAPONEER TP, Valiant Entertainment
____ THE VALIANT DELUXE EDITION HC, Valiant Entertainment

Gençler Okuyucular İçin Yayınlanan En Özgün Grafik Albüm
____ GIANT DAYS, BOOM! Box/BOOM! Studios
____ LUMBERJANES, BOOM! Box/BOOM! Studios
____ THE ONLY LIVING BOY, Bottled Lightning
____ OVER THE GARDEN WALL, KaBOOM!/BOOM! Studios
____ SPACE DUMPLINS, Scholastic Graphix

En İyi Orjinal Grafik Albüm
____ CAPTIVE OF FRIENDLY COVE, Fulcrum Publishing
____ FEAR AND LOATHING IN LAS VEGAS, Top Shelf/IDW Publishing
____ LONG WALK TO VALHALLA, Archaia/BOOM! Studios
____ MARCH: BOOK TWO, Top Shelf Productions
____ NANJING: THE BURNING CITY, Dark Horse Comics
____ THE NEW DEAL, Dark Horse Books
____ TWO BROTHERS, Dark Horse Books

En İyi Uluslararası Materyalin A.B.D. Uyarlaması
____ CORTO MALTESE: BEYOND THE WINDY ISLES, IDW Publishing
____ ONE PUNCH MAN, Viz
____ THE REALIST, Archaia/BOOM! Studios
____ SHOWA 1953-1989: A HISTORY OF JAPAN, Drawn & Quarterly
____ TWO BROTHERS, Dark Horse Books

En İyi Biyografik, Tarihi Veya Gazetecilik Yayını
____ THE ART OF MOUSE GUARD: 2005-2015, Archaia/BOOM! Studios
____ THE COMPLETE GUIDE TO SELF-PUBLISHING COMICS, Random House/Watson Guptill
____ MARCH: BOOK TWO, Top Shelf Productions
____ PEANUTS: A TRIBUTE TO CHARLES M. SCHULZ, KaBOOM!/BOOM! Studios
____ THE REALIST, Archaia/BOOM! Studios

En İyi Antoloji
____ DARK HORSE PRESENTS, Dark Horse Comics
____ FRESH ROMANCE, Rosy Press
____ ISLAND, Image Comics
____ PEANUTS: A TRIBUTE TO CHARLES M. SCHULZ, KaBOOM!/BOOM! Studios
____ THE 27 CLUB, A COMIC ANTHOLOGY, Red Stylo Media

Çizgi Romanda Mizah Özel Ödülü 
____ James Asmus, QUANTUM AND WOODY MUST DIE!, Valiant Entertainment
____ Elliott Kalan, UNITY #25, Valiant Entertainment
____ Michael Kupperman, UNITY #25, Valiant Entertainment
____ Rafer Roberts, X-O MANOWAR #38, Valiant Entertainment
____ Fred Van Lente, IVAR, TIMEWALKER, Valiant Entertainment
____ Chip Zdarsky, HOWARD THE DUCK, Marvel Comics

Baskıda Mükemelliyet Özel Ödülü
 ____ BLOODSHOT REBORN, Rian Hughes, Jeff Lemire, Warren Simons, and Kyle Andrukiewicz, Valiant Entertainment
____ BOOK OF DEATH, Tom Muller, Dylan Todd, Warren Simons, and Travis Escarfullery, Valiant Entertainment
____ DIVINITY, Tom Muller, Warren Simons, Dylan Todd, and Matt Kindt, Valiant Entertainment
____ NINJAK, Rian Hughes, Tom Muller, Matt Kindt, Warren Simons, and Tom Brennan, Valiant Entertainment
____ PEANUTS: A TRIBUTE TO CHARLES M. SCHULZ, Scott Newman, KaBOOM!/BOOM! Studios
____ THE VALIANT, Rian Hughes, Paolo Rivera, Dylan Todd, Warren Simons, and Kyle Andrukiewicz, Valiant Entertainment

En İyi Arşiv Koleksiyonu Projesi
____ ARCHER & ARMSTRONG: THE COMPLETE CLASSIC OMNIBUS HC, Valiant Entertainment
____ CRIMSON VOL. 1, BOOM! Studios
____ QUANTUM AND WOODY BY PRIEST & BRIGHT VOL. 1: KLANG TP, Valiant Entertainment
____ QUANTUM AND WOODY BY PRIEST & BRIGHT VOL. 2: SWITCH TP, Valiant Entertainment
____ QUANTUM AND WOODY BY PRIEST & BRIGHT VOL. 3: AND SO... TP, Valiant Entertainment


En Ümit Vadeden Genç Yetenek
____ Raul Allen, WRATH OF THE ETERNAL WARRIOR, Valiant Entertainment
____ Robert Gill, BOOK OF DEATH, Valiant Entertainment
____ Tom King, THE VISION, Marvel Comics
____ Dan Mora, KLAUS, BOOM! Studios
____ Lissa Treiman, GIANT DAYS, BOOM! Studios

En İyi Kaligraf
____ Aubrey Aiese, LUMBERJANES, BOOM! Box/BOOM! Studios
____ Dave Lanphear, DIVINITY, Valiant Entertainment
____ Patricia Martin, WRATH OF THE ETERNAL WARRIOR, Valiant Entertainment
____ Dave Sharpe, NINJAK, Valiant Entertainment
____ John Workman, RAGNAROK, IDW Publishing

En İyi Renklendiren
 ____ Laura Allred, SILVER SURFER, Marvel Comics
____ Ulises Arreola, NINJAK, Valiant Entertainment
____ David Baron, DIVINITY, Valiant Entertainment
____ Jordie Bellaire, INJECTION, Image Comics
____ Laura Martin, RAGNAROK, IDW Publishing
____ Brian Reber, X-O MANOWAR, Valiant Entertainment

En İyi Çinileyen 
____ Klaus Janson, DARK KNIGHT III: THE MASTER RACE, DC Comics
____ Seth Mann, NINJAK, Valiant Entertainment
____ Danny Miki, BATMAN, DC Comics
____ Tom Palmer, BLOODSHOT REBORN, Valiant Entertainment
____ Joe Rivera, THE VALIANT, Valiant Entertainment
____ Ryan Winn, DIVINITY, Valiant Entertainment

En İyi Kapak Çizeri
____ David Aja, HAWKEYE, Marvel Comics
____ Raul Allen, IVAR, TIMEWALKER, Valiant Entertainment
____ Mike Del Mundo, ELEKTRA, Marvel Comics
____ Jelena Kevic-Djurdjevic, DIVINITY, Valiant Entertainment
____ David Lafuente, WRATH OF THE ETERNAL WARRIOR, Valiant Entertainment
____ Lewis LaRosa, NINJAK, Valiant Entertainment
____ Paolo Rivera, THE VALIANT, Valiant Entertainment
____ Fiona Staples, SAGA, Image Comics
____ Matt Taylor, ARCADIA, BOOM! Studios

Yorum Gönder

[disqus] [facebook]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget