TAVSİYE: SUPER SONS

İtiraf edeyim ne DC’nin ne Marvel’ın şu an çıkarttığı hiçbir şeyi beğenmiyorum. Gerçekten çizgi roman okumaya yeni başlayacaklar için daha yanlış bir zaman olamazdı. Tabii ki arada güzel şeyler çıkıyor. Mesela Death of X buna iyi bir örnek. DC’nin ise Rebirth döneminde tek ilgimi çeken seri yine Batman oldu. Aslında Red Hood and the Outlaws’daki ''twisted trinity'' fikrini de çok beğenmiştim. Ama başka? 

İşte bu noktada imdadıma Super Sons yetişti! Adından da anlaşılacağı üzere Superman'in oğlu Jon ve Batman'in oğlu Damian'ın güçlerini birleştirdiği bir seri Super Sons ve itiraf etmek gerekirse çok umut vaat eden bir başlangıç yaptı! Umarım Peter J. Tomasi bu seriyi uzun süre yazar ve en önemlisi Jorge Jimenez de aynı şekilde çizmeye devam eder. Çünkü ben ''Deviantart terk'' çizerlere potansiyeli olan serilerin verilmesinden bıktım. (Bkz. Justice League / Power Rangers) Yıllar önce Young Justice'i okurken her sayı suratımda bir tebessüm olurdu. Super Sons’da o tebessüm tekrar belirdi. Super Sons her şeyden önce çok eğlenceli bir seri olacağa benziyor. Jon ve Damian'ın atışmalarını okumak çok keyifli. Yanyana da güzel bir dinamikleri var.

Bu serinin başardığı en iyi şey aslında Damian'ı bir çocuk gibi göstermek. Çünkü bugüne kadar Damian'ı çoğunlukla küçük bir psikopat olarak gördük. Super Sons'da ise Damian'ın çocuksu tarafını da görebiliyoruz. Bunda ilk defa yaşıtı biriyle olmasının da büyük payı var. Hatırlayın Tim Damian'la ilk karşılaştığında onun elini sıkmak istemişti. Tabii Tim bir çocuğun elini sıktığını düşünüyordu ve öyle yaklaşınca Damian cevabını yapıştırmıştı: ''Beni hor görme Tim.Yoksa suratını dağıtırım!'' Aslında bu hala Damian'ı anlatan en iyi söz. Grant Morrison bize yıllarca Damian’ın çocukluğu elinden alınmış bir suikastçi olduğunu vurguladı. Şimdi ise Jon’la çocuk olma zamanı!

Super Sons oldukça güzel bir başlangıç yaptı. Damian yine gıcık etti, yine birlerini dövdü, babasını aratmayan kamuflaj yeteneklerini gösterdi. Jon ise yine bir salon beyfendisiydi. Fakat son sayfada ufaklıklar tahmin edeceğiniz gibi kahraman iç güdüleriyle burunlarını çok yanlış bir yere soktular. Bakalım 2. Sayıda ne olacak? Uzun lafın kısası Super Sons çok eğlenceli ve tatlı bir seri olmuş! Günümüzün çizgi roman çöplüğünde farklı bir şey arayan herkese tavsiye ediyorum.


ankatozu.wordpress.com

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget