YOKSA O...


Geçtiğimiz hafta San Diego Comic Con'da bildiğiniz gibi Justice League'nin merakla beklenen yeni fragmanı yayınlandı ve tabiri caizse ortalık yerinden oynadı! Ben fragmanın bu sefer Batman v Superman ya da günümüzün çoğu fragmanının yaptığı gibi her şeyi göstereceğini düşünüyordum. Ama bu fragmanı kim hazırladıysa tebrik etmek lazım. Ne kadar önemli şey varsa sadece ucundan gösterildi. Ne Batman'in yeni oyuncakları Fox ve Nightcrawler'ı, ne filmin kötüsü Steppenwolf'u, ne de filmin en krtik adamı Superman'i tam görebildik. Olması gereken de bu.

Hatta fragramana iki tane de çok önemli gizem yerleştirilmişti. İlki Bruce Wayne'in baktığı hologram -ki ben bunun Supergirl olduğunu düşünüyorum. İkincisi ise fragramın sonunda Alfred'in şaşkın gözlerle konuştuğu kişi. İkincisi gerçekten çok akıllıca yapılmış bir hamle. Çünkü günlerdir bu kişinin kim olabileceğine dair teoriler konuşuluyor. Kimi Alfred'in ''umut''u vurgulayarak söylemesinden ötürü bunun Superman olduğunu söylüyor, kimi Alfred'in gözlüğündeki yeşil yansımadan dolayı bunun bir Green Lantern olduğunu söylüyor, kimi de Supergirl olduğunu söylüyor. Bence üçü de değil.

Superman'dan başlayalım. Mevzu bahis sahnede Alfred açıklık bir yerde bir şeyi tamir ederken yanındaki bardağın içindeki su şiddetli bir şekilde dalgalanmayla başlıyor ve karşısında biri beliriyor. Sonra Alfred sanırım Bruce'u kastederek ''Geleceğini söylemişti. Umalım (hope) da çok geç olmuş olmasın diyor.'' Ben buradaki ''umut'' kelimesinin internet jargonuyla bir ''bait'' yani yem olduğunu düşünüyorum. Superman eşittir umut. Stüdyo aylardır Superman'e dair her şeyi büyük bir profesyonellikle saklarken neden şimdi böyle bir şey yapsın? O yüzden Superman değil bence bu. Ama ya görüntüdeki kırmızı siluet?

Evet, bu bence bir pelerin. Bu yüzden Green Lantern ihtimali de ortadan kalkıyor. Geriye kalıyor Supergirl. Yukarıdaki resmin rengini açtığımızda siluetin oldukça maskülen olduğunu görüyoruz. Ve Jeremy Irons'ın boyunun 1,87 olduğunu unutmayalım. Supergirl olsa o açıdan bakmazdı eminim. Böylece o da elenmiş oldu.


Şimdi gelelim benim tahminime. Ben Martian Manhunter diyorum! Alfred'in gözlüğündeki yeşil yansıma bence ona ait. O zaman pelerin neden mavi değil? Martian'ın pelerini mavidir. Burada Martian taktik icabı Superman'in şekline bürünmüş olabilir çünkü onun güçleri arasında şekil değiştirme de var. Ya da sadece filmdeki pelerini kırmızıdır. En önemlisi görüntüdeki kişi belirmeden hemen önce statik bir ses duyuluyor. Böyle baktığımızda bu bütün olay eğer doğru çıkarsa fanları mükemmel bir şekilde ters köşe yapabilir. Zack Snyder'ın çizgi romanı esas almayı ne kadar sevdiğini de unutmayalım. Martian Manhunter Justice League'in orijinal üyelerinden biriydi New 52 öncesi.

Tabii görüntüdeki kişi Superman olup Alfred sadece umudun geri dönmesinden bahsediyor da olabilir. Superman'in göstermemeleri de heyecanı tırmandırmak için gayet olağan bir hamle. Yine de ben bu işte bir tuhaflık olduğunu düşünüyorum. Alfred'in gözlüğündeki yeşil yansıma antirefle deyip geçebileceğim bir şey değil ve o ses... Yakında cevabı öğreneceğiz. Siz ne düşünüyorsunuz Çizgi Kafe okurları?

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget