Adrianne Palicki Wonder Woman Dizisi Hakkında Konuştu: “O Zamanlar Çok Üzüldüm"


G.I. Joe: Retaliation, Red Dawn, Agents of S.H.I.E.L.D’dan tanıdığımız Adrianne Palicki, 2011’de planlanan ve sadece pilot bölümü çekilen Wonder Woman dizisi hakkında konuştu. Dizi hiç yayınlanmadığı için üzgün, ama karakterin Patty Jenkins ve Gal Gadot’un hünerli elleriyle sinema ekranında yakaladığı başarıdan da oldukça memnun.

2003’ten beri ekranlarda yer alan Adrianne Palicki, asıl çıkışını 2006’da NBC kanalında yayınlanmaya başlayan Friday Night Lights dizisinde canlandırdığı Tyra Collette karakteriyle yaptı. Dizinin 2011’de bitmesiyle kariyerinde level atlatacak bir teklif geldi önüne: NBC’nin Wonder Woman dizisinde başrol!

Ancak projede işler istendiği gibi gitmedi. Pilot bölümünün ardından oldukça şaşırtıcı bir kararla, NBC kanalı Wonder Woman için sipariş vermedi. Pilot bölümünün başarısızlığı o dönemde çok konuşuldu. THR ile yaptığı röportajda Palicki, dizinin beklenmedik kaderiyle yaşadığı hayal kırıklığını, o deneyimini hâla nasıl değerlendirdiğini ve karakterin kendisi olmadan gelişmesinden nasıl memnun olduğunu anlatıyor:

"Pilot bölümü iyi gitmediğinde harap oldum. Ama şimdi bakıyorum da, ben o kıyafeti giymek için para aldım. Ve bu hayatımın [Hollywood’daki] en havalı anlarından biriydi. Çok güzeldi. Ne kadar şanslıymışım. Bilirsiniz, her şeyin bir sebebi vardır. Beni de buralara o kostüm getirdi. Geçmişte o anlar ne kadar karanlıksa, şu an o kadar mutluyum ve başkasının o kıyafeti giymesinden hoşnutum. Gal Gadot'un piyasayı sallamasından çok memnunum."

Pilot bölümü, yıllar içinde internet üzerinden yayıldı ve gerçekten de bazı garip öykü seçimleri (Diana'nın, biri Wonder Woman görüntüsünden para kazanmaya çalışan kurumsal titan olmak üzere üç kimliği vardı) olduğu anlaşıldı. Dizinin tonunun ise açıkça farklı bir süper kahraman çağından geldiği görülüyordu. Diziyle ilgili en iyi şey, daha iyi malzemeyle karakterin kuvvetli tekrarını canlandırmış olan Palicki idi.

Ancak bu talihsiz olay, Palicki'nin piyasadaki tek şanssızlığı değil. Hatırlayacak olursanız Palicki’yi Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D dizisinde Bobbi Morse/Mockingbird karakteriyle izlemiştik. Karakter güzel tepkiler alınca, dizideki partneri Nick Blood ile birlikte Marvel’s Most Wanted spinoffunun başrolleri olarak yer alacakları açıklanmış, bu sebeple Agents of S.H.I.E.L.D’da kendileriyle duygusal bir bölümle vedalaşmıştık. Hatta dizinin pilot bölümünün çekildiği konuşulmuştu ancak o da ABC kanalından onay alamadı.


Adrianne Palicki, şu sıralar Seth MacFarlane’in bilimkurgu dizisi The Orville’de  Kumandan Kelly Grayson karakterini canlandırıyor. The Orville pilot aşamasını geçti, hatta 13 bölüm olarak planlanan ilk sezonu yayınlanmaya başladı bile. Kim bilir, belki de Palicki şeytanın bacağını sonunda kırmıştır. Ancak şunu da söylemeden geçemeyeceğim, sadık bir Agents of S.H.I.E.L.D izleyicisi olarak, Bobbi’nin ve tabii ki Hunter’ın diziye dönecekleri günü büyük bir umutla bekliyorum. Amerikan Başkanı dâhil herkesi devreye soksunlar, dönsün bu çocuklar yahu!

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget