James Gunn Çıldırdı Şampiyonluk İstiyor: “MCU’nun Kozmik Geleceği Bana Emanet''


James Gunn ismini son yıllarda çokça duyduğumuz için, tanımayan yoktur diye düşünüyorum. Ancak bilmeyenler için kendisi, Guardians of the Galaxy ve Guardians of the Galaxy vol. 2 filmlerinin senaristi ve yönetmeni. Aynı zamanda bu filmlerin başarısının ardından Marvel’ın “kozmik bölümü”nü de yürütmeye başladı. Şu sıralar GOTG vol. 3 filmi ile ilgili çalışmalarla meşgul. İşte o James Gunn, yeni haberlere göre Guardians of the Galaxy vol. 3 ile ilgili filmler yapıyor. Film değil filmler. Peki, bu bizi niye heyecanlandırmalı? Çünkü James Gunn’ın GOTG vol. 3 ile ilgili birden fazla film yapması demek, bu filmin başka hikayeler çizebileceğini gösteriyor: bunlar spin-off veya devam filmi de olabilir, tamamıyla başka bir şey de. Bu filmle birlikte belki de, Marvel’ın gelecekteki kozmik maceraları için düşündüğü süper kahraman Nova/Richard Rider’ın hikayesinin önü açılır. Veya merakla beklenen Guardians ekibinin birbirleriyle tanışmadan önceki hayatlarını izleme fırsatımız doğabilir.

Elbette, dereyi görmeden paçayı sıvamamak gerek. James Gunn, henüz Guardians dünyasından bir karakterin spin-off filmini doğrulamadı. Ancak doğruladığı bir şey var, Rocket’in MCU’daki orijin hikayesi. Haberlere göre Rocket’in orijin hikayesi gelecek filmlerden birine dahil edilecek. Fakat bu hikaye çizgi romanlardan biraz farklı olacak. Çizgi romanlarda, Rocket Raccoon, galaksilerden izole bir karantina bölgesi olan Keystone Quadrant'ta muhafızlık yapması için bazı deneylere maruz kalmıştı. O ve deniz ayısı olan partneri Wal-Russ, hayvanların genetik olarak insansı özelliklerle donatılması ve insan zekasına sahip olabilmeleri için çalışmalar yapılan Halfworld gezegenini tehlikelere karşı koruma görevini üstlenmişlerdi.


Hasbro HASCON’da GOTG ve gelecek filmlerle ilgili konuşan James Gunn, Rocket’in hikayesi için şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi MCU, karakterleri anlatabilmemiz için bir yol. Rocket Raccoon (Earth-616) ise farklı bir hikaye. Rocket’in nereden geldiği hakkında şimdiden bir sürü şey biliyoruz ve gelecek filmlerde daha fazla bilgi edineceğiz. Ama çizgi romanlardan biraz farklı olacak.”

James Gunn çizgi romandan farklı hikaye örgüsünü savunuyor ve de ileriye dönük ayarlamalar yapmayı bırakmayacağı açık. Şimdiye kadar izlediğimiz filmler, Rocket’in zekasını ve gücünü arttırmak için üzerinde deneyler yapıldığını bize zaten söylüyor. Ama nedenleri belirsiz. O nedenleri de bir an önce öğrenmeyi umuyoruz.

James Gunn’ın açıklamaları bunlarla sınırlı değil. Aynı panelde konuşan Gunn, katılımcılar arasında bulunan MCU Exchange Twitter hesabına göre,  “James Gunn’ın Marvel’da gelecekteki rolü nedir?” sorusunu, Ben Marvel kozmik evreninin geleceğini koruyorum.” şeklinde yanıtlamış şu sıralar üzerinde çalıştığı GOTG vol. 3 filmiyle ilgili de açıklamalarda bulunmuş ve bu filmin “MCU’nun gelecek 10-20 yılını kuracağını” söylemiş. Ayrıca Vance Astro’nun yani çizgi romanlardaki orijinal Guardians liderinin, üçüncü filmde yer almayacağını belirtmiş. Ancak bu, karakteri hiç görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor elbette. Filmde Vance Astro’ya dair yapacakları ufacık bir referans bile, karakterin hikayesini izleyebileceğimiz yeni projeler anlamına geleceğinden, şimdilik bu habere üzülmeye gerek yok.


James Gunn'un gelecekteki planlarının tam niteliği, şu aşamada gizli tutuluyor. Guardians of the Galaxy vol. 3 filmini en erken 2020’den önce göremeyecek olsak da, Rocket’i ve ekibin geri kalanını Infinity War’da izleyeceğiz. Tabii ekibi Thor: Ragnarok’ta bir cameo ile görebileceğimize dair dedikodular da dolaşmakta. Thor: Ragnarok’un dünya dışında geçeceğini düşünürsek, ekiple bir araya gelmeleri için daha uygun bir film düşünemiyorum. Sizi bilmem ama benim nabzım hafiften bi’ hızlandı, ellerim falan terlemeye başladı. Ama tabii şeydendir canım bunlar, sıcaktan sıcaktan(!).

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget