Ms. Marvel’ı Inhumans’ta Beklemeyin


Eğer Kamala Khan yani nam-ı diğer Ms.Marvel hayranıysanız ve kendisini yakın bir zamanda Marvel’ın son dizisi Inhumans’ta görmeyi bekliyorsanız, size üzücü bir haberim var: beklemeyin.

Bilindiği üzere Inhumans 2019 vizyon tarihli bir film olarak planlanmış, sonrasında bir TV projesine dönüştürülmüştü. İlk olarak Agents of S.H.I.E.L.D’ın 2.sezonunda karşımıza çıkan “inhuman”ların solo dizisi Inhumans, ilk 2 bölümüyle geçtiğimiz hafta sonu IMAX salonlarında vizyona girdi. Gişe hasılatı şu an için oldukça kötü. Eleştiriler ise çok daha kötü. Bu sebeple, dizinin uzun vadede geleceği iyiye işaret etmiyor.

Bununla birlikte, Inhumans’ın ortaya çıkışı, Ms. Marvel’ın MCU'da görünme umutlarını yeşertmiş durumda. Ms. Marvel’ın hayranları, karakterin MCU’de yer almasını sabırla bekliyorlar. Ancak karakterin sahip olabileceği mümkün olan her türlü giriş, şu an için Inhumans’la bağlantılı görünmüyor.


Inhumans galasında “That Hashtag Show”un sorularını yanıtlayan Jeph Loeb’un açıklamalarına göre, Ms.Marvel’ın Inhumans dizisiyle MCU’e giriş yapması şu an için tartışılan bir konu değil. Ancak Loeb “Şu sıralar bunun olması için herhangi bir plan yok. Ama bu hiç olmayacak anlamına gelmiyor.” diyerek açık kapı bırakmayı da ihmal etmiyor.

Bazıları ise Ms. Marvel’ın John Ridley’nin bir süredir üzerinde çalıştığı Gizli Marvel Projesinde başrol olduğunu düşünüyor. Ancak Marvel’ın ağzı bu konuda epey sıkı olduğu için, bir şey söyleyebilmek oldukça güç.

Inhumans olağanüstü bir başarı elde etse bile, Ms. Marvel’ı bu hikayeye dahil etmek tuhaf bir seçim olabilir. Çünkü Kamala Khan her ne kadar bir inhuman olsa da, Royal Family’nin bir ferdi değil. Kaldı ki Kamala’nın Marvel bağı inhuman olmasından ziyade, “Ms. Marvel” takma adını almasının sebebi olan idolü Captain Marvel’dan geliyor. Captain Marvel’ı da 2019’daki solo filminden önce görmemiz mümkün olmadığına göre, Kamala Khan’ı Captain Marvel’sız bir bağlantı ile getirmek zor olacaktır.


Inhumans hatalarını düzeltip 2.sezonla karşımıza çıkar mı bilinmez. Belki Marvel Kamala’yı hikayeye eklemenin etkili bir yolunu bulur. Ama şu önemli bir gerçek, ABC Marvel ile ilişkilerini durdurmak istememesinin yanında, ortak yeni dizilere imza atmak istiyor. Şöyle bir düşününce, muhtemel bir Ms. Marvel dizisi daha yumuşak bir tonla harikalar yaratabilir.

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget