Ben Affleck'e göre BvS'nin ağır ve Justice League'in hafif tonu tamamen planlı


Geçen sene vizyona giren Batman v Superman: Dawn of Justice, malumunuz, birçok eleştirmen tarafından yerden yere vurulmuştu. Bunun yanında filmi izleyen fanların çoğunluğu da sinema salonlarından mutlu ayrılmamıştı. Eleştirilerin hedefi olan film, Rotten Tomateos’ta %27’lik bir skora sahip. Yine de gişede $873.3 milyon hasılat elde edebilmişti.

O zamandan beri DC cephesinden eleştiriler ile ilgili pek çok açıklama geldi. En sonki açıklama ise, mevcut Batman’imiz Ben Affleck’ten.

Kasım ayında vizyona girecek olan Justice League filminin tanıtımı için Empire ile konuşan Ben Affleck, fanların BvS’ye verdikleri tepkiler ile ilgili şunları söyledi: "İnsanların Batman v Superman için ‘çok karanlık’ demelerini anlayabiliyorum. Bunun benim de Batman hikâyelerinde gördüğüm tonun dışında olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden eleştirilerin adil olduğunu düşünüyorum."

Bunun yanı sıra aktör, BvS’nin oluşturduğu Batman portresinin Justice League doğrultusunda doğal ilerlemenin bir parçası olduğunu söyledi.


Justice League’in Wonder Woman gibi daha hafif bir tonda olacağını söyleyen aktör, filmin BvS’ye yapılan eleştiriler doğrultusunda gözden geçirildiği haberleriyle ilgili de şunları söyledi: “Justice League, Batman v Superman çıkmadan önce yazılmıştı. Zack [Snyder] daha eğlenceli, biraz daha aydınlık, ağır melodramlarla sınırlanmayan bir film yapmak istedi. Filmin bu yaklaşımı zaten planlanmıştı. Eleştiriler düşünülerek yapılan bir şey değildi. Doğal bir ilerleme oldu.“

Empire’ın aynı röportajında yer alan Gal Gadot ise, "Justice League karanlık veya ağır bir film değil. Batman V Superman'in sahip olduğu o ağırlık yok." yorumunu yaptı.

Sadece fragmanlardan yola çıkarak, Gal Gadot ve Ben Affleck’in haklı olup olmadıklarını söylemek için henüz erken. Ancak çok değil 39 gün sonra, 17 Kasım’da, bütün sorularımız cevaplanmış olacak.

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget