Pazar Kahvesi #84


Pazar Kahvesi (9-15 Ekim)

Avengers 4’ün Tam Adı Neden Hala Açıklanmadı?


Şurada 12 gün sonra Thor: Ragnarok vizyona girecekken ve Infinity War’un fragmanı bile henüz yayınlanmamışken biz oturmuş bir de bunu mu düşünüyoruz? E geek olmak kolay değil sevgili dostlar, tabii ki düşüneceğiz! Ama görünen o ki, bir sonraki Avengers filminin adının açıklanmamasının sebebi tam da buymuş: Odağı kaydırmamak!

Konuyla alakalı açıklama yapan Kevin Feige, film adının Infinity War’a dair spoiler içerdiği ve bu yüzden açıklamadıkları ile ilgili haberler sorulduğunda “Evet, tabii.” diye geçiştirmiş. Ancak sorular biraz daha ısrarlı gelince, asıl nedeni söyleyivermiş: “ Şimdilik Infinity War odakta olsun istiyoruz.” Haksız da sayılmazlar aslında. Ancak, madem odağımızda Infinity War olsun istiyorsunuz, neden hala fragmanı vermiyorsunuz güzel abim? Siz istiyor ilgi, verecek Infinity War fragmanını!

*****

Jean Grey Geri Dönüyor


Legacy’nin satış rakamlarıyla zirveye oturan Marvel, “Phoenix Resurrection: The Return of Jean Grey” ile Jean Grey’i çizgi romanlara geri döndürüyor. 

Beş bölümlü mini serinin hikayesini Matthew Rosenberg kaleme alırken, 3D kapaklarında Leinil Francis Yu imzası var. İlk sayı Leinil Lu tarafından, diğer sayılar ise sırasıyla Carlos Pacheco, Joe Bennett, Ramon Rosanas ve Khoi Pham tarafından çizilecek. Seri ayrıca, Dennis Hopeless’ın Jean  Grey solo kitabının hikayesine bağlı olacak. Aralık sonunda yayınlanacak olan serinin kapak fotoğrafları da yayınlandı, hemen aşağıda.

 

           

*****

Aquaman’e Yeni İsim


Biz Justice League fragmanını saniye saniye inceleyip teoriler üretirken DC cephesinden Aquaman ile ilgili haberler geldi. İskoç aktör Graham McTavish’in, henüz açıklanmayan bir karakterle Aquaman kadrosuna dahil olduğu açıklandı. Oyuncu kendi Twitter hesabından haberi şöyle duyurdu: “Aquaman'e katıldığımı duyurmaktan çok memnumum. Karakter sır olarak kalmalı .... şimdilik. Harika olacak!”


Bunun yanı sıra, filmde Orm/Ocean Master olarak izleyeceğimiz Patrick Wilson’ın çekimlerinin bittiği yönetmen James Wan tarafından Twitter’dan duyuruldu.

*****

The New Mutants X-Men Filmleriyle Bağlantılı Olacak


The New Mutants’tan gelen ilk fragmanın ardından haliyle akıllarda sorular oluştu. O sorulara cevaben yönetmen Josh Boone’dan açıklamalar geldi. Boone, The New Mutants’ın ana X-Men filmleriyle bağlantılı olacağını söyledi ancak, mükemmel bir dünyada yaşamadığımız için, hangi filmler olduğunu açıklamadı. IGN ile yaptığı röportajda şöyle söylüyor Boone: “Yapamam ... konuşamayacağım bazı şeyler var. Sadece X-Men evrenine bağlı olduğunu ve X-Men evreninin bir parçasını oluşturduğunu söyleyebilirim. X-Men evreninin bir parçası olmaya devam edecek ve bir sonraki filmlerde açılacak olan bir konunun parçası olacak. Hepsi bu kadar.”  

Fragmanı henüz izlememiş hatta duymamış olanlar için aşağı bırakıyorum efenim.


*****

Thor’un Infinity War Silahı


Thor: Ragnorak’tan yayınlanan tanıtımlardan gördüğümüz kadarıyla Thor(Odinson, The God of Thunder, kendi deyimiyle ‘en güçlü Avenger’), filmin çoğunluğunda elinde görmeye alışık olduğumuz Mjolnir’i olmadan savaşıyor. Filmin sonunda elinde kalıcı bir silahı kalıp kalmayacağı bilinmiyor ancak Infinity War’da Thanos’un karşısına silahsız çıkmak, Thor bile olsan, mantıksız görünüyor.

ET Canada, durumu Chris Hemsworth’e sormuş ve şu cevabı almış: “Oldukça heyecan verici bir şey geliyor. Bence fanlar tanıyacak, sevecek ve çok heyecanlanacaklar.”

Peki bu silah ne olabilir? Fanların Thor söz konusu olduğunda uzun süredir heyecanlandığı tek bir silah var: Thor’un  yüzlerce yıl önce henüz Mjolnir’i kaldırmaya layık olmadığı zamanlarda kullandığı baltası Jarnbjorn.


*****

Adrianne Palicki Agents of S.H.I.E.L.D’ a Dönmeye İstekli


Nick Blood ve Adrianne Palicki’nin Agents of S.H.I.E.L.D’a dahil olmalarından, ayrılışlarından ve işlerin nasıl gittiğinden başka bir yazıda bahsetmiştim. Nick Blood’ın 5.sezonda Agents of S.H.I.E.L.D’a  döneceği doğrulandı. Canlandırdıkları karakterlerin dizide de ekipten birlikte ayrıldıklarını düşünürsek, dönüşlerinin de birlikte olmasını beklemek gayet doğal. Ancak Adrianne Palicki’nin diziye dönüşü hakkında henüz bir haber gelmedi. Kendisine bu durum sorulduğunda şöyle cevap vermiş Palicki, "Bana sorarlarsa, kesinlikle geri gelirim. Nick'in geri geleceğini biliyorum, tek düşündüğüm Bobbi olmadan ne yapacakları. Kesinlikle bir cameo yaparım. Kesinlikle."

Adrianne Palicki de istekliyse, ne duruyorsun eyy Marvel!

*****

Victor Garber, DC's Legend of Tomorrow'dan Ayrılıyor Mu?


Deadline’ın haberine göre, ilk olarak The Flash 1.sezonunda Martin Stein olarak izlediğimiz, sonrasında aynı karakterle DC's Legends of Tomorrow'da düzenli olarak yer almaya başlayan Victor Garber, 3.sezonunda diziden ayrılacak. Garber’in, Ocak 2018’de sahnelenmesi planlanan Hello Dolly! with Bernadette Peters adlı müzikalde rol almak için Broadway'e dönmek istediği konuşuluyor. Haberle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.   

*****

DC Dizilerinin Yeni Sezon İzlenmeleri


Sonbahar döneminde yeni sezonlarına başlayan DC dizilerinin izlenmeleri şu şekilde:

Supergirl: 3.sezonunun ilk bölümü ‘Girl of Steel’, 1.87 milyon kişi tarafından izlenerek  2.sezon açılış bölümüne(3.06 milyon) göre %39’luk bir düşüş yaşadı.
The Flash: 4.sezon ilk bölümü 2.8 milyon kişi tarafından izlendi. %10’luk bir düşüş yaşayan dizinin, 3.sezon açılış bölümünü 3.2 milyon kişi izlemişti.
DC’s Legends of Tomorrow: Yeni sezonuna 1.7 milyon izleyiciyle başlayan dizinin bir önceki sezonunun ilk bölümü 1.82 milyon kişi tarafından izlenmişti.
Lucifer: 3.sezonunun ilk bölümü 3.9 milyon kişi tarafından izlenen dizinin 2.sezonu 4.3 milyon izleyiciyle açılışı yapmıştı.
Arrow: Geçtiğimiz 5.sezonuna 1.8 milyon izleyiciyle başlayan Arrow, 6.sezonunun ilk bölümünde 1.5 milyon kişi tarafından izlendi.
Gotham: 3.89 milyon izleyiciyle 3.sezonuna başlayan Gotham’ın 4.sezon ilk bölümü 3.2 milyon kişi tarafından izlendi.
*****

Black Panther LEGO Animasyonu Geliyor


Marvel Animation, LEGO Group ile Black Panther'ın merkezinde olduğu yeni bir animasyon üzerinde çalışıyor. Black Panther: Trouble in Wakanda isimli animasyon, Cort Lane tarafından ilan edildi.

Animasyon farklı kaynaklar tarafında “film” olarak sınıflandırılsa da, Newsrama’ya göre Marvel yetkilileri  projeyi "TV özel" olarak sınıflandırmış ve projenin 30 dakikalık bir animasyon olacağını söylemiş.

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget