Pazar Kahvesi #86


Pazar Kahvesi (23-29 Ekim)

Justice League Gişede Neler Yapabilir?


Justice League’in vizyona girmesine günler kalmışken, filmin gişedeki muhtemel başarısı konuşulmaya başlandı. Biletler Amerika’da ön satışa sunulduğu için yapılan tahminlerin gerçekleşme olasılığı hayli yüksek. Mevcut tahminler filmin yerel açılış rakamlarının Wonder Woman’ınkinden($103.2 milyon) daha yüksek, Batman v Superman:Dawn of Justice’inkinden ($166 milyon) daha düşük olacağı yönünde.

Fandango’nun yaptığı ankete göre Justice League, sinemaseverlerin %56’sı için kesin seçim, %15’i için ilk tercih ve %26’sı içinse spontane bir tercih. Fandango kullanıcılarının %89'u Gal Gadot'un Wonder Woman'ını filmde tekrar izleyecekleri için çok heyecanlı. Bunun yanında kullanıcıların büyük çoğunluğu Jason Momoa’nın Aquaman/Arthur Curry performansını görmek için sabırsızlandıklarını söylüyor. Bu hem Justice League hem de 2018’de vizyona girecek olan Aquaman solo filmi için iyi bir haber.

*****

Groot’umuz Büyüyor


Guardians of the Galaxy Vol.2’den hatırlayacağınız üzere Groot artık bebek değil, ergen. Ve Ergen Groot’un hareketlerini canlandıracak birine ihtiyaç vardı, aranan kan bulundu. Terry Notary’nin, Avengers: Infinity War’da Ergen Groot’un hareket yakalama performansını canlandıracağı duyuruldu. Dublör koordinatörü ve hareket koçu olan Notary, aynı zamanda Black Order’ın Cull Obsidian’ını  da resmedecek. Ergen Groot’un seslendirmesini ise yine Vin Diesel yapacak.

*****

Marvel’s Inhumans Neden Başarısız Oldu?


Marvel’ın Inhumans başarısızlığı malumunuz. Dizi ilk 2 bölümüyle IMAX salonlarından neredeyse eli boş dönerken, sonraki bölümleriyle de TV ekranında düşük reytingler elde etti. IMAX $11.1 milyon zarara uğradı. Eleştirmenler acımasızca eleştirdi, fanlar hüsrana uğradı, bolca sitem etti. Ancak tüm bunlar Marvel yöneticilerini dizinin başarısızlığı konusunda ikna etmeye yetmedi. Kevin Feige dizi hakkındaki soruları geçiştirirken(cevabını buradan görebilirsiniz), Jeph Loeb Rotten Tometoes skoru %8 olan diziyle ilgili eleştirileri kabul etmeyi reddetti.

Ancak şükür ki, Inhumans projesinin diğer ortakları konuyla ilgili ses vermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda IMAX’in CEO’su Rich Gelfond, Inhumans’ı sinemada gösterime sokmanın zayıf bir hamle olduğunu kabul etti. “İzleyiciler, bir TV projesinin pilot bölümleri yerine büyük bütçeli, gişe canavarı bir prodüksiyon bekliyordu. Üstelik bu projenin Marvel imzası taşıması, Marvel filmlerinin sahip olduğu şöhret ve yüksek prodüksiyon nedeniyle çıtayı diğer içeriklerde göremeyeceğiniz bir seviyeye çıkardı.” diyor Gelfond. Röportajın bir kısmında da şunları söylüyor: “ İleriye dönük projelerde sermayemizi harcarken yatırım planlarımızda daha tutucu olacağız. Eğer yatırım yapıyorsak da, ne derece olacağı konusunda dikkatli olacağız.” Ee sütten ağzınız yanmış, üfleyin tabi yoğurdu. 

*****

Diggle’ın Green Arrow’luk Görevi Ne Kadar Sürecek?


Arrow’un “Next of Kin” isimli bölümünde Diggle’ın Green Arrow’u Oliver’dan devralmasının ardından kafalarda soru işaretleri oluştu. Diggle’ın görevinin geçiciliği sorgulanmaya başlandı. Dizide John Diggle’ı canlandıran aktör David Ramsey konuya açıklık getirmiş ve Stephen Amell(Oliver Queen)’ın Green Arrow olduğunun altını çizerek bunun geçici olduğunu söylemiş.

*****

Marvel’s Runaways’den Yeni Fragman


21 kasımda ilk bölümüyle Hulu’da izleyiciyle buluşacak olan Runaways’den yeni fragman geldi.  Henüz izlememiş olanlar için şöyle bırakıveriyorum.*****

Marvel’s One-Shots Dönüyor


Thor: Ragnarok yazarlarından Eric Pearson, daha önce Agent Carter’ın hikayesinin de bulunduğu birkaç One-Shot yazmıştı. Pearson, yeni hikayelerin ufukta göründüğünü söylüyor. “Blu-Ray satışlarındaki düşüşün One-Shots programına zarar verdiğini düşünüyorum ama tekrar başladıklarına dair fısıltılar duydum. Kesin olarak onaylayamam ama bu konuyla ilgili fısıltılar duyuyorum. Ve elimde yazmış olduğum One-Shot’larla dolu bir dosya var. 8-12 sayfalık güzel bir eğlence olacak!”


*****


Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget