Pazar Kahvesi #93


 (11-17 Aralık) 

Patty Jenkins’e Altın Küre Adaylığı Verilmesi İçin Kampanya Başlatıldı


En İyi Yönetmen kategorisinde herhangi bir kadın yönetmeni aday göstermeyen Altın Küre üzerindeki protesto, çizgi roman dünyası üzerinden de sürüyor. Altın Küre'nin yönetim organı Hollywood Foreign Press üzerinden, kategorinin yeniden değerlendirilmesi ve Wonder Woman filminin yönetmeni Patty Jenkins’e bir adaylık verilmesine dair talep her geçen gün artıyor.

ThePetitionSite.com'da konuyla alakalı bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanyada "Hollywood Foreign Press'in Altın Küre adaylıklarını yeniden değerlendirmesini ve bu yılın başarılı gişe filmi Wonder Woman'ın yönetmeni Patty Jenkins'i aday olarak görmek istiyorsanız lütfen bu dilekçeyi imzalayın!" ifadeleri yer alıyor.

10.000 imzanın hedeflendiği kampanyaya, an itibariyle (13:07) 9,951 imza atıldı.

*****

Runaways İzleyip Stan Lee’yi Görmeyen Var Mı?


Stan Lee’yi ve onun Marvel film veya dizilerinde zaman zaman aldığı “küçük rol”leri biliyorsunuzdur. Lee bu kez, Runaways’in 12 Aralık’ta yayınlanan “Metamorphosis” isimli 6.bölümüne konuk oldu.

Dizinin yönetici yapımcılarından Josh Schwartz, Stan Lee'nin konuk olmasını EW'ya şöyle anlatmış: "Stan Lee’nin böyle ufak rollerle ilgilendiğini duymuştuk. Los Angeles'ta çekim yaptığımızdan, onun gelmesini sağlayabilmemiz mümkün görünüyordu. Ardından, çekmek için eğlenceli olabilecek çeşitli senaryolar yarattık."


Dizinin diğer yapımcılarından Stephanie Savage ise, "Oyuncu kadrosu, teknik ekip, herkes çok heyecanlıydı. Çok güzel bir gündü.“ diyor. Lee'nin orijinal rolünü ilk etapta biraz farklı düşündüklerini ekliyor. Savage, Lee için ilk olarak etrafı kadınlarla çevrili, Hugh Hefner benzeri bir playboy rolünü düşündüklerini söylüyor. “Daha gizemli olması için limuzini sürmesinin daha iyi olacağına karar verdik." diyor.

*****

Sevenlerine Haber Salın, Roy Harper Star City’ye Dönüyor


Colton Haynes, Roy Harper ile şu anda sezon arasında olan Arrow’a dönüyor.

Dizinin yönetici yapımcıları Marc Guggenheim ve Wendy Mericle, "Bu yıl Colton Haynes'in Roy Harper rolünde Arrow'a döneceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Roy, ekibe acil bir meseleyi çözmede yardımcı olması için Star City'e geri çağırılıyor. Ancak kısa ziyareti Thea ile yeniden bir araya geldiğinde şaşırtıcı bir şeye dönüşüyor ve her ikisinin de hayatlarında uzun süreli sonuçlar doğuracak bir değişiklik kıvılcımlanıyor." açıklamasında bulundu.

Dizinin IMDb sayfasına göre Haynes, 15.bölümde ekibe katılacak. Arrow ise 18 Ocak 2018'de yeni bölümüyle ekranlarda olacak.

*****

Wonder Woman 2017’nin En İyi 10 Filminden Biri Seçildi


Wonder Woman, Amerikan Film Enstitüsü(American Film Institute-AFI) tarafından AFI Ödülleri’nde “Yılın En İyi 10 Filmi”nden biri olarak seçildi.

AFI tarafından seçilen 2017’nin en iyi 10 filmi şunlar: The Big Sick, Call Me By Your Name, Dunkirk, The Florida Project, Get Out, Lady Bird, The Post, The Shape of Water, Three Billboards Outside Ebbing Missouri ve Wonder Woman.

Patty Jenkins’in yönettiği film, bu kategorideki tek çizgi roman temelli proje.

*****

Captain Cold’u Son Bir Kez Daha İzleyeceğiz Gibi


Geçtiğimiz günlerde 2017 German Comic-Con’a konuk olan Wenworth Miller’a Leonard Snart’ın geleceği sorulmuş. Miller, son bir final bölümü için The Flash’a döneceğini söylemiş. The Flash’a konuk olmasından sonra Arrowverse’ü bırakıp bırakmayı sorulduğunda ise açık kapı bırakmış Miller: “Bu karakteri seviyorum ve ekiple de oldukça yakınız. Geri gelmek için birçok sebep var. Sadece doğru hikaye olmalı."

Hatırlatma: The Flash 16 Ocak’ta ekranlara dönüyor.

*****

Hakikaten, Aquaman’de Kaç Kötü Karakter Olacak?


Aquaman’in oyuncu kadrosuna dair haberler geldikçe, kafamız biraz karışmıştı aslında. Nedeni ise, kadroda olacağı açıklanan 3 karakterin de Aquaman’in baş düşmanlarından olması: Orm/Ocean Master, Black Manta ve King Nereus. Neyseki Aquaman’in yönetmeni James Wan, geçtiğimiz günlerde konuya açıklık getirdi.

EW ile konuşan James Wan şunları söylemiş: “Dediğim gibi,3 kötü karakterim yok. Bence bu saçma! Üç kötüyle birlikte origin bir filme asla girmem. Ana karakterin dünyasını ve onun baş düşmanını bile tek başına bilmiyoruz. Bebek adımları attığıma inanıyorum. Arthur Curry'yi daha duygusal ve güçlü bir şekilde tanıtmak ve Amber Heard'ın oynadığı Mera'yı tanıtmak istiyorum. Ve elbette Nicole Kidman ve Temuera Morrison da Curry’nin ebeveynlerini oynuyor. Black Manta'nın orada olduğunu biliyoruz, fakat şunu söyleyeceğim: Patrick Wilson(Orm/Ocean Master) bu filmde rakip olarak yer alıyor. Mutlaka 'kötü adam' demezdim, ama o da Curry’nin rakiplerinden. "

*****

Supergirl’de Yeni İsim


This Is Us’dan tanıdığımız Krys Marshall, TVLine’ın haberine göre, Supergirl kadrosuna katıldı. Aynı habere göre Marshall, Reign ile gizli bir bağı bulunan bir müzisyen olan Julia Freeman’a hayat verecek.

DC evreninde bildiğimiz bir Julia Freeman yok. Ama Captain Marvel Jr. olarak da bilinen Freddie Freeman’ı tanıyoruz. Peki arada nasıl bir bağ kurulabilir, ilerleyen günlerde öğreneceğiz.


*****

Shazam! Kadrosuna İki İsim Daha Katıldı


Ian Chen ve Jovan Armand, Billy Batson'ın arkadaşları olarak Shazam! kadrosuna katıldı. Chen Eugene Choi’ye hayat verirken, Armand ise Pedro Pena’yı canlandıracak.

İki karakter de, ilk olarak S.H.A.Z.A.M. ekibinin bir parçası olarak Flashpoint’te göründü. Pedor Pena, Herkül'ün gücüne; Eugene Choi ise Solomon'un bilgeliğine sahipti. "New 52" ile, her iki karakter de Billy Batson'la birlikte, Victor ve Rosa Vasquez’in üvey çocukları olarak gösterildi.

Hatırlatma: Shazam! 5 Nisan 2019’da vizyona girecek.Yorum Gönder

[disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget