PARTİYE ALINMAYACAK 10 SÜPER KAHRAMAN


Şüphesiz, süper kahramanlar hayatımızı daha eğlenceli bir hale getiriyor. İnanılmaz güçleri, muhteşem vücutları ve başlarından geçen onca harika olaydan sonra, kim dünyanın en büyük kahramanları ile parti yapmak istemez ki? Ama işler her zaman beklediğiniz kadar eğlenceli gitmeyebilir. Bazen en harika kahramanlar tam bir fiyasko çıkabilir. Alın size en büyük 10 parti fiyaskosu kahraman:


10. RORSCHACH – TUHAF OĞLAN

Hani ortama girdiğinizde bir köşede sessizce takılıp herkesi dikizleyen tipler olur ya. Öyle ciddidir ki yanına gitmeye çekinirsiniz hani. Hah, işte o Rorschach. Watchmen’deki en karizmatik karakter olabilir ama adamımız acayip sessiz, asosyal ve her konuşmadan anlam çıkarmaya çalışan bir paranoyak. Emin olun bu adam geceniz bitmeden, dolabınız, çekmeceniz, bilgisayarınız olsun neyiniz varsa kurcalar; bayağı bir insanın ödünü kopartır ve bir daha parti verme ihtimalinizi de suya düşürür.

09. MARY MARVEL – SIKICI KIZ (Kİ ZATEN YAŞI DA TUTMUYOR YA)


Mekana girersin, acayip güzel ve çıtır bir kızla tanışırsın. Tam muhabbet ısınmaya başlar da kız birden kedisinden ya da izlediği dizinin son bölümünden bahseder ya. Al sana Mary Marvel… İşin daha da kötüsü, süper formundayken 20’lerinde görünse de aslında sadece 16 yaşında olması. Yani hareketlerinize dikkat etmezseniz en ufak yanlışınızda, karakoldaki polise ‘’Abi valla ben reşit sandıydım…’’ diye derdinizi anlatmaya çalışıyor olabilirsiniz.

08. KAPTAN AMERİKA – DEDE


Eğer Ultimates serisi ile öğrendiğimiz bir şey varsa, o da Kaptan’ın ciddi ciddi demode olduğudur. 40’lardan kalma mizah anlayışı ile partide ancak size askerlik anılarını anlatır. Ha bir de şöyle bir dert var, büyük ihtimalle içmenize izin vermeden önce kimliğinize bakmak isteyecektir. Hele bir de müziğin sesini kısıp, sizi saat 10’da ‘’HAYDİ EVLERE’’ diye yollarsa; alın size parti. Hayır, bu adamı saf dışı bırakmak için sarhoş da edemezsiniz, o ihtimali aklınızdan çıkarın…

7. HULK – ÖFKELİ AYYAŞ

Hepimizin etrafında bu tip bir adam vardır. Levent Kırca’nın sarhoş tiplemesini hatırlayın. ‘’Ben-n zarhojj değil-liim…’’ ile başlayan duygusal mizah zincirinin doğurduğu sakarlıklar. Ama bunun öfke patlaması ile birleştiğini düşünün. Yürüyen bir saatli bomba. Her hareketi ayrı tehlike. Hele birisi en ufak yanlış bir şey söylesin… Gerçi gerek yok, çünkü zaten her haltı yanlış anlayacaktır. Sonrası zaten kavga, arbede. Üstelik Banner gibi yıllar yılı hor görülen bir tipin bu denli bir sarhoş patlaması yaşayacağını düşünürsek, ki bir de kız derdi varsa… Anaaam, gitti şehrin yarısı…

6. WONDER WOMAN – AKTİVİST (DAHA ÇOK FEMİNİST)Ortam eğlence mekanı. Müzik son ses, gırgır şamata, içkinin haddi hesabı yok… Wondy gitmiş bir köşede ERKEKLERİN kapitalizmi nasıl kullanıp bizi mahvettiğinden, eğitim sistemini nasıl bozduklarından falan şikayet eder. Yav arkadaş, tamam dünyayı kurtarmak istiyorsun da… e burası yeri mi! Hadi diyelim ki erkek düşmanlığından bir şekilde sıyırdınız. Bu sefer de çevre kirliliğinden, küresel ısınmadan falan yakınır. Tabi mesele bunlardan şikayet etmesi değil bunları da yine eninde sonunda lanet olası erkeklere bağlaması. Ekolojist ya haspam…Canlı olan her şeye saygı duyar. (Erkekler hariç demiş miydik?) Cinsliğini de o mecradan yürütür. . Sakın partiye almayın, çünkü bir bakmışsın; hazır kalabalık var diye hepsini toplar eylem yapmaya götürür.
5. LOBO – VAHŞİ HERİF


Ha, bak ilk bakışta vahşi, görgüsüz adamı partiye çağırmak bir nebze akıllıca gelebilir. Neden mi? Çünkü ne kadar çılgın hatun ya da ilginç eğlence varsa, partiye bu adam katar. Kimsenin de canını yakmaz. Deli gibi de ortam kurar. Ama problem gelmesi değil zaten. Sonrası. Çünkü adamın adrenalini her geçen saat ile artacağı için, parti hızlandıkça çıldıracaktır. Ve gitmeye yakın, parti doruk noktaya geldiğinde de evin içine s!$acaktır! Ayrıca dolabınızda da ne var ne yok süpürür gider hayvan. Evin duvarlarında delik bulmazsanız şükredin. O kadar adrenalin ve güçle ne yaparsa artık, bilinmez. Küvette su yerine ateş bulabilirsiniz. Dikkat!


4. ALEV ADAM – ÇOCUKSU YETİŞKİN

Yani aslında süper kahraman dünyasında Johnny Storm kadar deli parti adamı yoktur. Mark Miller’ın çok güzel bir lafı var: Johnny, Paris Hilton’un erkek versiyonu. Ama adam hala çocuk. Sulu şakalardan, itip kakışmaktan ve her türlü ergen eğlencesinden zevk alıyor. Sanırsın 8 yaşında. Sırf suratınız ne şekil alacak diye ensenizden bir sürahi suyu boca edecek adam bu.Tam bir gerzek. Bir de parti sonrası oluşacak her tür skandalı bu yaratır. Ha işin acı yanı, yine de partideki en ateşli kızı bu kapar. Lan oğlum bak git!
3. EMMA FROST – SOĞUK NEVALE


Yine ilk bakışta ideal gibi görünen bir konuk. Taş vücutlu sarışın hatun. Ama iyi düşünün. Kadın psişik. Hakkında düşüneceğiniz en ufak fantezinin sonucu komalık olabilir. Kafanızdan geçen her tür fanteziyi okurken, bir kıza nasıl kur yaparsınız ki. Ayrıcaaaaa, vücudunu elmasa çevirebilen bir kadını hayal ettiğinizi unutmayın. Eski bir süper kötü olduğunu da hesaba katarsak yediğiniz yumruğun acısını karşı duvara toslayınca fark etmeye başlayabilirsiniz.

2. PETER PARKER – SOSYAL FELAKET

Dost canlısı Örümcek Adam mı? Resmen ayaklı asosyalite. Hayır, yani Parker sessiz inek çocuk olabilir. Ama maskeyi taksın, bu sefer de aklına her geleni düşünmeden söyleyen, susmadan dır dır konuşan geveze oğlana dönüşür. Yaptığı her esprinin komik olduğunu zannetmesinin yanında kimse gülmezse kendisi patlatır kahkahayı. Partinin ilk yarısını böyle numaralarla geçirir. İkinci yarısını da sarhoş bir halde, bir köşede ‘’Kimse beni sevmiyor’’ diye mızmızlanarak, ” Doktor Ahtapot yine May halaya sulanmış” diye duvarları yumruklayarak geçirir.
1.BATMAN – AMAN DİYİM!


Aman ha öyle bir hata yapmayın… Adam resmen Rorschach, Hulk ve Kaptan Amerika üçlüsünün tek vücuda sığmış hali. Herkesi didik didik inceler, onlardan bir şey çıkarmaya çalışır. Öyle ciddi takılır ki eğlenmez, eğlenemez üstüne bir de eğlendirmez. Ne içer, ne şaka yapar, ne de şakalara güler. Bir de olur ya, kazara birisi ‘’Abi Robin ile sizin olay ne ya, anlayalım ha?!’’ diye şaka yaparsa, al başına belayı. Valla öfkeden yıkar geçer. Bu adamla yapılan her konuşmanın sonu çocukluk travmasına bağlanacaktır. Bir de sürekli şu ‘’BEN GECENİN TA KENDİSİYİM’’ muhabbeti. Hayır abicim, sen nasıl bir egoistsin. Üstüne şu gizemli kaybolmalar… Gitti mi gitmedi mi emin olamazsın da. Adam öyle sessiz ve sinsi ki, partiden bir hafta sonra hala evinde kalsa anlamazsın.

İdeal parti için davet edilecek ilk kişi kim mi?


Tabi ki de Tony Stark!!! Her türlü hatunu beraberinde getirir, size de kendine de en ateşli piliçleri ayırır. Saatlerce eğlenceyi tavana vurdurur. Bir telefonla bütün Hollywood camiasını eve doldurur. Aklınızın alamayacağı kadar içkiyi eve sokar. Şansınız varsa Demir adam kaskını ya da kolunu takmanıza bile izin verir. Üstüne bir de oluşacak her türlü zararı öder. Ha, ama dikkat edin sakın yanında Pepper’ı getirmesin. 

 
Yorumlar