BvS'den Sızan Bilgiler


 Batman v Superman: Dawn of Justice filmiyle ilgili birçok bilgi sızdı. Bu bilgiler bizzat filmin kıyafet tarasırımcısı Michael Wilkinson tarafından Brazilya’da Comic-Con’da katıldığındaki bir ropörtaj sırasında öğrenildi. Anlaşılan kendisinin ağzı pek sıkı değil. Eğer spoiler yemek istemiyorsanız buradan sonrasını okumasanız iyi olur.
 Şimdi ilk olarak şu çöl sahnesiyle başlamak istiyorum. Bu çöl sahnesi tahmin edildiği üzere Bruce’un rüyası çıktı. Zaten çok bir başka ihtimal yoktu, belki bir Amazon öngörüsü ya da Justice League filmine açılan bir kapı olabilirdi. Ama Justice League filminden bir sahne olması ihtimalini de Superman’in askerleri zora sokuyordu. Bu kabusumsu rüya, Bruce’un Superman’i kafaya biraz daha takmasına ve onu durdurmak istemesine neden oluyor.

 Hazır Justice League demişken. Onun da çekimlerine altı ay sonra Londra’da başlanıyormuş. Ve başladıktan altı ay sonra da çekimlerinin bitmesi planlanıyor.

 Batman v Superman filminde de rol alacak Aquaman, çizgi romanlardan farklı olacakmış. Zaten Jason Mamoa’yı seçerek bunun böyle olacağını zaten belli etmişlerdi. Wilkinson, Mamoa’nın Aquaman’i oynamak için doğduğunu iddia ederek, dövmelerinin Aquaman’e farklı bir hava kattığını düşündüklerinden karaktere dövme ekleme karar verdiklerini söylemiş.

 Batman cephesine gelirsek, karakter filmde Batman kostümünü giyeli 20 yıl olmuş. Snyder’ın buradaki amacı daha önce sinemada işe bu kadar uzun süre önce girmiş bir Batman göremediğimizi düşünüp bunu yansıtmak istemesiymiş. Karakterin bir sürü alet edavatı olduğunu belirten Wilkinson, bunlara ihtiyacı olmadığını karakterin asıl gücünün bedeni ve dövüş yetenekleri olduğunu söylemiş. 

 Flash’a gelirsek, Wilkinson, her ne kadar kostümü hakkında bilgi vermese de BvS’de olacağını ve kostümü görebileceğimizi söylemiş. Ayrıca Flash’ımız Barry Allen olacak ve kendisinin diğer kahramanlar gibi yapılı bir vucüdu olmayacak. Kendisi bir olimpik atlet gibi ince yapısı olacak.

 Wonder Woman’ın ise bu filmde Batman ve Superman ile ön planda olacak ve onlara eşit bir güce sahip olacak.

 Superman’in ise Man of Steel’deki kostümünün üstünde bir iki ufak değişiklik yapılmış. Filmin çıkmasına az bir zaman kaldı. Ve açıkça görünüyor ki Justice League’nin temelleri burada atacak 7’liden şimdiden 5’ini gördük. Diğer 2 üyenin ise filmde hangileri olacağı belli değil. Hatta daha geçen Justice League filminde Mera’nın olacağını ve kendisinin kurucu üyelerden biri olacağına dair bir söylenti okudum. Bakalım ilerleyen günler bize neler gösterecek.
Yorumlar