March Animasyon Serisi Oluyor

Bağımsız çizgi romanlara ne kadar yakınsınız? Yeterince okuyor musunuz? Eğer okuyorsanız John Lewis’in March’ı ile hiç karşılaştınız mı?

Top Shelf tarafından basılan, ilk cildi 2013’te ikincisi de 2015’te çıkan serinin 3.sayısı da bu sene Ağustos ayında çıkacak. John Lewis tarafından yazılan, Andrew Aydın’ın yardımcı yazarlığını yapıp Nate Powell’ın çizdiği March, yakın dönemde animasyon serisi olacak. Charleston Immersive & Interactive Media Studio üçlermenin tamamının televizyon haklarını aldı ve bunu bir animasyon serisi yapacağını duyurdu.

Serinin animasyona dönüşecek olmasıyla ilgili John Lewis şunları söyledi. “Umuyorum ki bu proje yeni bir genç nesle nasıl barış için de yaşanacağını, nasıl sevileceğini nasıl pasif direniş yapılacağına dair ilham kaynağı olur.”

Peki neyi anlatıyor bu March? March, Alabama’nın kırsal kesimlerinde doğan bir gencin Martin Luther King Jr. ile tanışıp hayatının değişmesi ve Nashville Öğrenci Hareketinin öğlen yemeklerindeki ırk ayrımına karşı çıkıp oturma eğlemine katılarak hakkını aramaya çalışmasını anlatıyor. Gerçek bir olaydan alınan hikayede hikayemizin ana karakteri serinin yazarı John Lewis’in ta kendisi. 

Hazır animasyon hakları da alınmış ve üçüncü cildi de Ağustos da çıkacakken bu Grafik Romanı alıp okumanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar