Marvel, Captain America Civil War için gövde gösterisi yaptı!

6 Mayıs’a şunun şurasında pek bir şey kalmadı. Vizyon tarihi yaklaştıkça Marvel vitesi arttırdı ve nereye baksak Marvel görür olduk. Yeni TV Spot’lar, kamera arkası görüntüleri, filmden fotoğraflar, oyuncularla röportajlar derken gündemimiz baya kalabalık oldu. ”Marvel Week” tabiri kelimenin tam anlamıyla yaşanıyor. Civil War dışında çekimleri geçtiğimiz hafta biten Benedict Cumberbatch’in başrolünde oynadığı Doctor Strange’den ilk fragman yayınlandı! Türkçe altyazılı fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

”Marvel Week” bu gece #TeamIronMan üyeleri Robert Downey Jr., Don Cheadle, Chadwick Boseman, Paul Bettany ve Emily VanCamp’in Jimmy Kimmel Live’a katılmasıyla devam edecek. Dolu dolu geçen 12 Nisan’nın özeti aşağıda!

Önce yeni görüntü ve repliklerle yeni bir TV Spot yayınlandı.

Daha sonra Jimmy Kimmel Live’da gösterilen Scott Lang’in #TeamCap’e nasıl katıldığını ve 
Steve Rogers’la tanıştığını anlatan sahnenin tamamı yayınlandı.
Devamında ise belki de filmin en önemli sahnelerinden biri, Avengers’ın Civil War’da ayrıma sebep olan Sokovia Accords’u tartıştığı sahne yayınlandı.

Tony, nöbetinde biri ölürse pes etmezsin. Silah üretimini durdurmayı sen seçmiştin. Bunu imzalarsak seçim yapma hakkımızdan vazgeçmiş oluruz. Ya gitmemiz gereken bir yer olursa ve bize izin vermezlerse? Mükemmel olmayabiliriz ama en güvenli eller bizimkiler. -Steve Rogers

Captain America Civil War çekimlerinin kamera arkasından yeni bir video yayınlandı. Videoda birçok yeni sahne var. Spoiler istemeyenlerin bunu izlememesini tavsiye ederiz.
Çekimlerin kamera arkasından daha fazla yeni sahneyle bir video daha yayınlandı. Tekrar uyaralım; spoiler uyarısı!
Çekimlerden toplam 8 dakikalık video paylaşmak ne kadar doğru tartışılır. Marvel şu ana kadar sadece iki fragman gösterip bazı şeyleri gizli tutarak gayet iyi gitse de bu kadar fazla sahneyi yayınlayarak bir hata yapmış olabilirler.
Bu videoların gecesinde ise Captain America Civil War Los Angeles galası yapıldı!

 Rolü devralmak başta çok korkutucuydu. Herkes bana iyi davrandı, Marvel bana çok iyi davrandı. Robert ve Chris ile çok iyi anlaştım. Bana çok yardımcı oldular, rehberlik ettiler.

Rolü aldığını Instagram’dan öğrendiğin doğru mu?

Evet, öyle oldu. Çok çılgınca bir şeydi. İnternette takılırken haberi gördüm ve ”Yeni Spider-Man’in kim olduğunu öğrenmek için internet sitemize girin.” yazıyordu, ekranı indirip derin bir nefes almam gerekti. Sonra adımı gördüm ve inanılmaz mutlu oldum. Hayatımın en güzel günüydü.

Setteki ilk günün nasıldı?

Hayatımın en gerçek deneyimiydi. Bu insanları yüz yüze kostümleri içinde görmek müthiş bir şey. Yıllardır Marvel’ın çok büyük hayranıydım. Bunu yaşadığım için çok şanslıyım.

Bu hikayeyi, filmi yaratırken Captain America ve Iron Man’in bakış açılarını kullanıp filmde dengeyi sağlamaya çalıştık. -Anthony Russo

Çocukluğumdan beri çizgi roman hayranıyım, Spider-Man ve Black Panther’ın filmde yer alacağını ilk duyduğumda çok heyecanlanmıştım. İkisi de evrene ilk kez giriş yapacağı için baskı biraz daha arttı. Havaalanı sahnesi 17 dakika sürüyor ve neredeyse filmdeki bütün karakterler yer alıyor. O sahnenin planlaması bile aylarca sürdü. Son düzenlemeleri filmin ilk kez gösterileceği hafta bitirebildik. -Joe Russo 

Bunun bir parçası olmak çok havalı. İşin eğlenceli kısmı, bütün karakterler arasında Scott normal birine en çok benzeyen kişi. Scott’ın kendine has yetenekleri var fakat böyle insanlar arasında ”havalıyı” oynamak onun için zorlaşıyor. Setteyken 10 yaşındaki bir çocuk gibiydim, kıyafetlere, eşyalara falan bakıyordum. Aklım olsa Iron Man’in kaskını çalardım.

Bu filmde yönetmenler olsun, Kevin Feige olsun, set çalışanları olsun harika bir ekibe sahibiz. Aksiyon, kahkaha, oyunculuk falan bu filmde her şey var. Kostümüm efektlerle ya da bilgisayar ortamında yapılmıyor ki bu çok güzel, ben böylesini tercih ettim. Iron Man, War Machine ve Spider-Man’le çekim yapmak zor oluyor çünkü onların çoğu şeyi sonradan ekleniyor. Bazen kendi kendimize, havayla kavga etmek zorunda kalıyoruz. Eminim komik gözüküyordur.

Geri dönmek, bunun bir parçası olmak harika. Hollywood’u Marvel yönetiyor. Ben kendi adıma dövüş sanatlarını seviyorum ve Chris Evans’la mümkün olduğunca az dublör kullanmaya çalıştık. Marvel hayranları gibi hayranlar başka yerde yok. Harikalar.

Burada olmak harika. her sefer bir öncekinden daha iyi oluyor. Hayranlar sadece ünlüleri görmek için değil filmlere bayıldıkları ve önem verdikleri için de geliyorlar! Spider-Man ve Black Panther’ın MCU’ya katılmasına şaşırmadım ama efsane mutlu oldum. Marvel bir şeyleri birleştirmeyi, beklenmedik bir şekilde yapmayı ve işe yaramasını sağlamayı iyi biliyor. Hiç kuşku yok ki Captain America’nın tarafındayım. Çünkü Chris, Robert’dan daha uzun. İlla bir sebep arıyorsanız alın size sebep! İkisini de çok seviyorum. İkisi de ekranda harika gözüküyor. Bence seyirciler taraf seçerken zor dakikalar geçirecek.

Captain America Civil War Los Angeles galasının tamamını alttaki videodan izleyebilirsiniz!
Sizi galadan görüntülerle baş başa bırakıyoruz…
Bir sonraki gala 18 Nisan’da Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşecek!

Captain America Civil War 6 Mayıs’ta sinemalarda!
Yorumlar