Marvel oyuncuları rollerine daha ne kadar devam edecek?

İlerleyen yaşlar, canlandırdıkları karakterlerin kaderleri derken maalesef yavaş yavaş kadrodan ayrılmalar olmaya başlayacak. Captain America Civil War çıkmadan önce çok sevdiğimiz oyuncuları çok sevdiğimiz rollerde daha ne kadar izleyebiliriz? Kontratları ne zaman bitiyor? diye bir soru aklımıza geldi. Hemen bir listesini çıkaralım dedik…

Robert Downey Jr. – Tony Stark/Iron Man

Kontrat: RDJ, Marvel ile film başına kontrat yapıyor. Yani Civil War’dan sonra rolü bir daha oynamak istemese Marvel’ın yapabileceği pek bir şey yok.

Nerede izledik?: Iron Man, Iron Man 2, The Avengers, Iron Man 3, Avengers: Age of Ultron ve Captain America Civil War.

Nerede izleyebiliriz?: Yeni Iron Man solo filmi çok zor gözükse de Avengers Infinity War’un en az bir bölümünde oynayacaktır. Belki bir de Spider-Man solo filminde yer alabilir.

Chris Evans – Steve Rogers/Captain America

Kontrat: Altı film.

Nerede izledik?: Captain America The First Avenger, The Avengers, Captain America The Winter Soldier, Avengers Age of Ultron, Captain America Civil War.

Thor The Dark World cameosu sayılmıyor.

Nerede izleyebiliriz?: Öncelikle Chris Evans’ın çizgi romandaki kaderini paylaşmayıp Civil War’dan sağ salim kurtulması gerekiyor. Atlattı diyelim, Evans’ı Avengers Infinity War Part 1 ya da 2’de son kez izleyebiliriz, tabii ki kontratını yenilemezse!

Chris Hemsworth – Thor

Kontrat: Altı film.

Nerede izledik?: Thor, The Avengers, Thor: The Dark World, Avengers Age of Ultron.

Nerede izleyebiliriz?: Yakın zamanda Thor Ragnarok çekimleri başlayacak ve kontratından geriye bir film kalacak. Russo kardeşler Thor’un Infinity War’da yer alacağını doğrulamıştı. Peki hangisinde? Olay tam olarak öyle değil. Hemsworth ve Marvel arasında iki bölümlük filmi sanki tek bir filmmiş gibi gösterecek görüşmeler devam ediyor. Yani 2019’da Chris Hemsworth’ün Marvel ile olan kontratı bitiyor.

Scarlett Johansson – Natasha Romanoff/Black Widow

Kontrat: Robert Downey gibi Scarlett Johansson da Marvel ile film başına kontrat yapıyor.

Nerede izledik?: Iron Man 2, The Avengers, Captain America: The Winter Soldier, Avengers Age of Ultron, Captain America: Civil War.

Nerede izleyebiliriz?: Johansson en az bir Avengers filminde daha yer alacaktır. Bu rolü ne kadar sevdiğini düşünürsek, şunu iki filme çıkaralım.

Mark Ruffalo – Bruce Banner/HulkKontrat: Altı film.


Nerede izledik?: The Avengers, Avengers Age of Ultron.

Iron Man 3 cameosu sayılmıyor.


Nerede izleyebiliriz?: Thor Ragnarok’da yer alacağı kesin. Kaldı üç filmlik kontrat. Avengers Infinity War’un iki bölümünde ve eğer Universal Studios ile anlaşırsa Hulk solo filmiyle kendisine veda edebiliriz.

Sebastian Stan – James Buchanan Barnes/Winter Soldier

Kontrat: Dokuz film.

Nerede izledik?: Captain America: The First Avenger, Captain America: The Winter Soldier,
Captain America: Civil War.

Nerede izleyebiliriz?: Marvel’ın Sebastian Stan için planları uzun gözüküyor. Civil War’dan sonra altı filmlik daha kontratı olan aktör Civil War’da Steve Rogers’ın olası ölümünde kalkanı devralabilir. HYDRA kontrolü altındayken işlediği suçlar ve yaptığı suikastler, FBI tarafından aranması Avengers’a katılmasını oldukça zorlaştırıyor. Stan’in kaderi Civil War’da belli olacak.

Jeremy Renner – Clint Barton/Hawkeye

Kontrat: Dört film.

Nerede izledik?: Thor, The Avengers, Avengers Age of Ultron, Captain America Civil War.

Nerede izleyebiliriz?: 6 Mayıs’ta Hawkeye rolüyle Jeremy Renner’ı son kez izleyecek olabiliriz. Renner’ın Marvel ile olan kontratı sona erdi fakat aktör rolüne devam etmek istediğini birkaç kez dile getirdi. Karar Marvel’ın.

Anthony Mackie – Sam Wilson/Falcon

Kontrat: Bilinmiyor.

Nerede izledik?: Captain America: The Winter Soldier, Avengers Age of Ultron, Ant-Man,
Captain America: Civil War.

Nerede izleyebiliriz?: Mackie büyük ihtimalle Avengers Infinity War’un en az bir filminde yer alacak. Kontratına göre bu iki de olabilir.


Chris Pratt – Peter Quill/Star-Lord

Kontrat: Bilinmiyor.

Nerede izledik?: Guardians of the Galaxy.

Nerede izleyebiliriz?: Chris Pratt kesin olarak Avengers Infinity War’da yer alacak. Çekimleri devam eden Guardians of the Galaxy vol. 2’de de izleyeceğiz. Daha takvimde yerini almasa da Guardians of the Galaxy vol. 3’de de yer alacak.

Samuel L. Jackson – Nick Fury

Kontrat: Dokuz film.

Nerede izledik?: Iron Man, Iron Man 2, Captain America: The First Avenger, The Avengers, Captain America: The Winter Soldier, Avengers Age of Ultron.

Nerede izleyebiliriz?: Samuel L. Jackson’ın kontratından geriye iki film kalmış durumda.
Civil War’da bir sürpriz yapıp izleyebiliriz fakat Avengers Infinity War’un iki filminde yer alması çok daha olası.

Tom Hiddleston – Loki

Kontrat: Altı film.

Nerede izledik?: Thor, The Avengers, Thor: The Dark World.

Nerede izleyebiliriz?: Hiddleston kesin olarak Thor Ragnarok’da yer alacak, hatta aktör bu filmde son kez Loki’yi görebileceğimizi söylemişti. Tabii bu illa doğru diye bir şey yok daha üç filmlik kontratı var ve Infinity War’da Thanos’un yanında izlemekten büyük zevk alırız.

Chadwick Boseman – T’Challa/Black Panther

Kontrat: Beş film.

Nerede izledik?: Boseman Marvel evrenine Captain America Civil War ile giriş yapacak.

Nerede izleyebiliriz?: Black Panther solo filmi kesin olarak çıkacak. Doğrulanmasa da Avengers Infinity War’un iki bölümünde de izlememiz kesini gibi. Bunları çıkarınca geriye bir film kalıyor ki bu da Black Panther devam filmi olabilir.

Elizabeth Olsen – Wanda Maximoff/Scarlet Witch

Kontrat: Bilinmiyor.

Nerede izledik?: Avengers Age of Ultron.

Nerede izleyebiliriz?: Olsen, Captain America Civil War’da kesin olarak yer alıyor. Avengers Infinity War için ise çok önemli güçler arasında. Emin olun Elizabeth Olsen’ı daha çok izleyeceksiniz.

Benedict Cumberbatch – Stephen Strange/Doctor Strange

Kontrat: Bilinmiyor.

Nerede izledik?: Benedict Cumberbatch 4 Kasım’daki Doctor Strange filmi ile Marvel evrenine giriş yapacak.

Nerede izleyeceğiz?: Doctor Strange, Thanos’a karşı olan savaşta çok büyük bir güç olacaktır. En az bir filme kesin gözüyle bakılıyor. Benedict Cumberbatch Marvel’daki geleceği için daha konuşmadı. Doctor Strange devam filmi de çok büyük ihtimal.

Natalie Portman – Jane Foster

Kontrat: Üç film.

Nerede izledik?: Thor, Thor: The Dark World.

Nerede izleyebiliriz?: Natalie Portman açık şekilde Thor Ragnarok için dönmeyeceğini belli etti. Bir cameo yapıp kontratını bitirebilir.

Gwyneth Paltrow – Pepper Potts

Kontrat: Üç film + The Avengers ve Civil War için ek kontrat.

Nerede izledik?: Iron Man, Iron Man 2, The Avengers, Iron Man 3.

Nerede izleyebiliriz?: Paltrow, Civil War’da yer alacak. Sonrası ise belli değil. Avengers Infinity War’da 68 karakterin olacağını düşünürsek en azından cameo olarak görebiliriz.

Yorumlar