Nedir bu Infinity War’da 68 karakter olacak muhabbeti?

Haftalardır Avengers Infinity War’da 68 karakter olacağı söylenip duruyor. Bu konuyu açan ise bizzat filmin yönetmeni Joe Russo, katıldığı etkinlikte planlarında 67 karakterin yer aldığını söylemişti. Daha sonra ise Stan Lee Facebook hesabından 67 değil, 68 karakter olduğunu açıkladı.

Çoğunluğun kafasında ”68 tane süper kahraman” düşüncesi dönüyor. Böyle bir şey hayali ne kadar güzel olsa da pek mümkün değil. Avengers Infinity War, iki part hâlinde olsa bile 68 karakter için bir hikaye kurgusu izleyiciyi ana hikayeden çok uzaklaştırır. Tabiri caizse ”her kafadan bir ses çıkıyor” dediğimiz bir filme döner.

Bu demek değil ki 68 karakter haberi yalan… Hayır değil. Filmde 68 karakter olacak fakat 68’i de süper kahraman olmayacak. Şu ana kadar izlediğimiz bütün solo filmlerde ana karakterin etrafında oluşturulmuş bir takım mevcut. Mesela Ant-Man kadrosundan Luis, Hank Pym, Dave ve Kurt. Bu 68 karakter yan karakterler ile tamamlanacak.

Bu konuya açıklama getirmesi gereken en doğru kişiler olan filmin yazarları açıklamasını katıldıkları bir röportajda yaptı;

68’den fazla bile olabilir ama tabii ki hepsi başrolde olmayacak. Şu an filmlerde yer almış ve Infinity War için uygun olan bütün karakterleri alt alta yazınca 60 civarı bir karakter havuzuna ulaşıyoruz. Geri kalanları ise yeni katılacaklar tamamlayacak. Ofisimizde filmde yer alması planlanan bütün karakterlerin kartları panolarda asılı duruyor ve Russo kardeşler sürekli uğrayıp fikirlerini söyleyip tartışmamızı yapıyoruz.Yani 68 tane başrol olmayacak. -Christopher Markus

Diğer yazar Stephen McFeely ise;

Thanos’un çok iyi sahneleri olacak. Hiçbir filmde baş düşman olmadı ve izleyiciler Thanos hakkında fazla bilgiye sahip değil. Herkes Thanos’un geldiğini biliyor, insanları şaşırtma şansına sahip değiliz. Ama emin olun sahnelerinden tatmin olacaksınız.

Avengers Infinity War Part 1’den önce Doctor Strange, Part 2’den önce ise Captain Marvel MCU’ya giriş yapacak. Eh, umuyoruz ki sinemada izlerken filmde yer aldığını öğrendiğimiz karakterler olsun!

Avengers Infinity War Part 1, 4 Mayıs 2018’de,


Avengers Infinity War Part 2, Mayıs 2019’da sinemalarda!

Yorumlar