Zack Snyder, Robin’den ve Çok Karanlık Olduğu İçin BvS’den Kesilen Sahneden Bahsetti

Batman v Superman’i sevdiniz mi bilmiyoruz, henüz Çizgi Kafe incelemesini okumamışsanız da buradan alalım. Filmi karanlık olduğu için eleştirenler oldukça fazla. Zack Snyder filmden sonra birçok açıklama da yapmıştı. En son IGN’e verdiği röportajda bazı konulara değinmiş. Uyaralım, Spoiler içerir!

IGN ekibi, “Annesinin Luthor tarafından kaçırıldığını öğrendikten sonra Superman neden annesinin çığlıklarını dinleyip onu bulmaya çalışmadı?” diye sormuş. Aslına bakarsanız gerçekten de böyle bir sahne varmış. Snyder’ın cevabı şu şekilde:

“Luthor’un annesini yakaladığını öğrendiğinde Superman’in annesini bulmaya çalıştığını gösteren bir sahnemizi kestik. Bu sahneyi, karanlık tarafı daha çok temsil ettiği için kesmemiz gerekti. Çünkü, Superman annesini dinlemeye çalıştığında birçok potansiyel suçu da dinliyordu, birçok çığlık kulağına geliyordu. Kendisine, bunları nasıl kapatacağını öğretmişti diye düşünüyorum çünkü bunların sonu yok, değil mi? Superman’in, ne zaman müdahale edip ne zaman etmeyeceğini bilmesi lazım. Aynı anda her yerde olamazsınız. Kelimenin tam anlamıyla olamazsınız. Bu yüzden de neye müdahale edip neye etmeyeceği konusunda seçici olmalı.”

Öte yandan filmde Robin’in ölümü ile ilgili de birkaç şey söylemiş Snyder:

“Benim kafamda, yaklaşık 10 yıl önce genç bir Joker tarafından öldürülmüştü Robin. Yani, oynayacak güzel bir hikayemiz var. Benim görüşümce burada büyük bir fedakarlık ve kaybetme öyküsü yatıyor. İlginç bir şekilde, Bruce Batman olabilmek için her şeyini feda etmiş oluyor. Mağaranın dışında gerçekten de bir hayatı yok. Benim fikrimce, bir Robin –ölü bir Robin– ekleyerek onun uzun zamandır bu yolda olduğunu gösterebildik.”

Ve tabii, açıklamalarından sonra izleyicilerden de “Eğer filmin senaryo boşluğunu, filmden sonra açıklamaya çalışıyorsan iyi bir hikaye anlatıcısı değilsindir” tepkisini aldı. Sizin Robin’e dair fikirleriniz neler?

Başrollerinde Henry Cavill, Ben Affleck ve Gal Gadot’un yer aldığı Batman v Superman: Dawn of Justice, en yakın sinemanızda!

Yorumlar