Arrow’un Thea’sı Willa Holland, DC’yi Taşa Tuttu

Arrow’un 4. sezonu geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve açıkça söylemek gerekirse birçok kişi tarafından da hayal kırıklığı olarak nitelendirildi. Geçtiğimiz sezonlarda kısa bir Harley Quinn cameosu görmüştük, ancak Margot Robbie’nin Harley olacağı açıklandığında karakter diziye sokulmadı. Dizideki güzel kötülerden Deadshot’ın kendi hikayesi tamamlanmadan Will Smith’in, karakteri canlandıracağı açıklanınca dizi Deadshot’ı öldürüldü. Bu sezon da Black Canary’nin diziden ayrılmasının nedenlerinden birisi olarak, sinema evreninde Black Canary’nin kullanılma ihtimali söylentisi dolanmakta. İşte Arrow’un Thea’sı, Willa Holland da bu konudan şikayet etmiş.

Marvel, kendi tuhaf planlarıyla, Agents of S.H.I.E.L.D.’ı bir nevi filmlerle ve dizilerle bir araya getiriyor. Bunun yapılabileceğini görmek ve yapılsa nasıl güzel olacağını düşünmek dolayısıyla üzüyor. 

Ezra Miller’ın Flash olmasıyla birlikte ekranlarda Grant Gustin’le beraber bir Flash’a daha sahip olacağımızı belirten Holland, bu konudan da bahsetmiş. Rol arkadaşı, Nyssa’yı canlandıran Katrina Law, biraz daha suya sabuna dokunmayan şeyler söyleyip, Grant Gustin ve Stephen Amell’in, sinemada da karakterlerinin hakkını vereceklerini söylerken Holland, “Resmen izleyiciye bir anda iki farklı Flash veriyorsunuz” demiş.

Willa Holland, ayrıca televizyonda kendi Arkham Akıl Hastanelerini kurduklarını, ama film evreni dolayısıyla bunda da ilerleyemediklerini eklemiş.

DC, kendi filmlerini yapmaya karar verince, kullanmaya niyetlendiğimiz birçok karakteri daha kullanamadan aradan çıkarmamız gerekti. Bu durum başta sinir bozucuydu ama daha sonra Stephen (Amell), bir Justice League filmi olacağını ve kendisinin Green Arrow’u, Grant’ın da Flash’ı oynayacağı söylentisini duyunca, doğal olarak bir şey demedik. Stüdyo bir kere “hayır” dedi mi buna karşı diyecek bir şeyin kalmıyor, sonuçta bu işi sana ilk veren de onlar. Öylece oturup ‘tamam, anladık’ demeniz gerekiyor.

Geçtiğimiz haftalarda da Flash’ın Harrison Wells’i Tom Cavanagh, televizyon evreni ve sinema evreninin birbirinden bağımsız, alakasız tatlara sahip olduğunu söyleyen Zack Snyder’a katılmadığını, Grant Gustin’in, sinemada da Flash’ı taşıyabileceğini söylemişti.

Siz, DC sinema evreni ve televizyon evreninin ilişkisinin nasıl olmasını isterdiniz?

Yorumlar