Cable neden ilk Deadpool filminde yer almadı?

Cevap: Deadpool’un yaratıcılarından Rob Liefeld! İlk filmde Cable neredeyse yer alacakmış fakat Rob Liefeld bunun olmaması için büyük bir savaş vermiş! Liefeld katıldığı röportajda bunu itiraf etti;

Ekibin yarısı Cable’ın ilk filmde yer alması gerektiğini düşünüyordu. Stüdyoyla görüşmeler yaparken Cable’ın olmamasını söyledim. Eğer sonraki filmde yer alırsa tamam, sorun yok. İlk film Ryan’ın parlama anı, Cable bunu mahvederdi. Daha ilk filmden bu karakteri izleyiciye göstermek biraz ağır olabilirdi. Toplantıdan sonra arabama binip kendi kendime dedim ki ”Biraz önce benim yarattığım ve çok popüler olan bir karakterin sinema filminde yer alma şansını mı mahvettim?”

Deadpool’un after credits sahnesinde Deadpool’un bizzat kendisi devam filminde Cable’ın da olacağını açıklamıştı. Cable rolü için aktör Stephen Lang sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla Cable rolünü çok istediğini defalarca duyurdu.

Deadpool 2’nin çıkış tarihinin San Diego Comic-Con’da duyurulacağını düşünürken 20th Century FOX geçtiğimiz günlerde etkinliğine katılmayacağını açıklamıştı.

Yorumlar