Captain America Civil War Marvel’ı uçurdu!

Marvel Sinematik Evreni 2008 yılında Iron Man ile başladı ve Captain America Civil War ile toplamda 13 filme ulaştı. Kesin olarak açıklanan ve Marvel’ın takviminde yer alan 9 film daha yolda bizi bekliyor ve hiç kuşkusuz bunların devamı da gelecek.

Captain America Civil War şu ana kadar MCU’da en fazla kahramanın yer aldığı filmdi ve her ne kadar başında Captain America olsa da bu filme Avengers 2.5 da diyebiliriz. Marvel filme büyük bir bütçe ayırdı ve yer alan oyuncular da Robert Downey Jr. başta olmak üzere hatrı sayılır bir ücret alıyorlar. Fakat gişede her şey Marvel’ın istediği gibi gidiyor ve film neredeyse 1 milyar dolara vurmak üzere!

Iron Man 3, 1 milyar 215 milyon dolar ile şu ana kadar en yüksek hasılat elde eden solo MCU filmi… 950 milyon dolara ulaşan Captain America Civil War çok büyük bir ihtimalle bu rekorun sahibi olacak. Film ayrıca bu sene gişede en büyük rakibi olan DCEU’nun ikinci filmi Batman v Superman: Dawn of Justice’i de hasılatta solladı ve en yüksek hasılat elde eden altıncı süper kahraman filmi oldu.

Bu kadar da değil Captain America Civil War, Marvel Studios’ı 10 milyar dolar hasılat rakamına ulaştırdı! 13 film… 10 milyar dolar! Önündeki filmler;

The Avengers – 1 milyar 519 milyon dolar
Avengers: Age of Ultron – 1 milyar 405 milyon dolar
Iron Man 3 – 1 milyar 215 milyon dolar

Önce Batman v Superman’i, daha sonra Spider-Man 3’ü geçtikten sonra Civil War’ın önünde The Dark Knight (1.005 M) ve The Dark Knight Rises (1.084 M) bulunuyor. Film vizyona gireli 10 gün oldu ve şu ana kadar beklentileri verdi. The Avengers’ı geçmesi zor gözükse de en yüksek hasılat elde eden solo film olmasını, The Dark Knight ve The Dark Knight Rises’ı geçmesini bekleyebilirsiniz.

Yorumlar