Civil War’dan sonra Team Iron Man üyeleri ne durumda?

Daha önce karşınıza bu yazının Team Cap tarafıyla çıkmıştık. Sırada devletin ve Sokovia Accords’un tarafında olan Team Iron Man üyeleri var. Tahminlerimize göre kimler Avenger olmaya devam edecek, kimler bırakacak, kim hangi yolu izleyecek sorularını cevaplandıracağız. Yazının bundan sonrası filme dair SPOILER içerir.

Civil War’dan sonra Avengers ekibi ikiye bölünmüş durumda. Filmin sonunda Steve Rogers, T’Challa’nın yardımıyla Raft hapishanesinde tutulan Clint Barton, Sam Wilson, Scott Lang ve Wanda Maximoff’u kurtarmıştı. Wakanda merkezli bu ekip Secret Avengers veya New Avengers gibi isimlerle görevlerine devletin haberi olmadan, kayıt dışı devam edebilir. Şu an asıl Avengers kadrosunda dört kişi kalmış durumda; Iron Man, Hulk, Thor ve Vision… James Rhodes hastanede, Natasha Romanoff kendi yoluna gitti, T’Challa Team Cap ile Wakanda’ya geri döndü.
Tony Stark
Tony şu anda iki kişilik Avengers kadrosunun lideri. Spider-Man şu anda resmi olarak Avenger olmasa da yakındır. Tony’yi Spider-Man: Homecoming’de izleyeceğiz, büyük ihtimalle Iron Man olarak değil çoğunlukla Peter’a akıl hocalığı yapan bir Tony Stark ekranda yer alacak. Bunun dışında Tony’nin MCU’daki geleceği pek belli değil. Pepper Potts ile ayrılmış durumdalar. Bundan sonra Tony’yi Spider-Man gibi iyilik adına savaşan kahramanları bulup Avengers’a kazandırmasını izleyebiliriz.
Natasha Romanoff
Natasha’yı filmde son gördüğümüzde Steve ve Bucky’nin kaçmasına izin verdikten sonra Tony Stark ile tartışmasını izlemiştik. Nat şu an bir Avenger değil ve kendi yolunda, devletten gizli takılıyor. Steve’in onu bulup kendi Avengers grubuna kazandırması yüksek ihtimal, onun dışında Natasha’nın durumu belirsiz.

James Rhodes
Rhodes şu anda Avengers üssündeki hastanede fizyoterapi görüyor. Eğer iyileşirse Avenger unvanını alacaktır. İyileşmemesi ise düşük ihtimal, Marvel Pepper’dan sonra Team Tony’den Rhodes’u da çıkarmayacaktır.

Vision
Vision’ın Wanda’ya ilgi duyduğu Civil War’da açıkça yansıtıldı. Şu anda Avengers kadrosunda yer alıyor ve alnındaki Sonsuzluk Taşı ile Infinity War’da önemli bir parça olacak, eğer Thanos Sonsuzluk Eldivenini tamamlamak istiyorsa ki bu mutlaka olacaktır, Vision’a Infinity War’da veda edebiliriz.

Black Panther
Wakanda’nın Kralı sadece babasını Bucky Barnes’ın öldürdüğünü düşündüğü için katıldığı Team Iron Man’den kesin olarak ayrıldı. Şu anda Team Cap üyeleri ve Steve Rogers ile birlikte Wakanda’da. Steve’in  Avengers ekibine katılması en azından Black Panther filminden sonrasına kadar gerçekleşmeyecektir çünkü T’Challa’nın babasının ölümünden sonra Kral olarak ve yeni Black Panther olarak yapacağı çok şey var. Team Cap ile ilgili kesin bilgileri 2018’deki Black Panther filminde öğrenebiliriz.

Yorumlar