FOX film takviminde değişikliklere gitti

20th Century FOX’ın Marvel filmleri ile yaptığı işleri gömenler de var, yüceltenler de. Mesela X-Men 3, X-Men Origins: Wolverine ve Fantastic Four 2015 herkes tarafından gömülürken, X-Men, X-Men 2 ve Deadpool herkes tarafından yüceltiliyor. Benim önce Deadpool daha sonra X-Men Apocalypse ile FOX’ın Marvel evrenine olan umudum cidden arttı, genç X-Men oyuncularının çok iyi seçilmesi, Ryan Reynolds’a güvenilmesi, Bryan Singer’a her zaman yaptığı gibi iyi bir X-Men için gerekli şeylerin sağlanması FOX’ın yaptığı doğru işlerden.

Bu iyi işler Deadpool’a devam filmi, Fantastic Four 2’nin takviminden kaldırılması ve Gambit’in ertelenmesi ile devam etti. Eğer buna devam etmek istiyorlarsa James McAvoy (Professor X), Michael Fassbander (Magneto) ve Jennifer Lawrence’ın (Mystique) sona eren kontratlarını mutlaka uzatmalılar.

FOX’ın bir diğer serisi Maze Runner’ın üçüncü filminin çekimlerinde baş rol Dylan O’Brien sakatlanınca diğer Marvel filmlerinin vizyon tarihlerinde değişikliklere gidildi. Buna göre daha ismi açıklanmayan bir Marvel filmi 12 Ocak 2018’den 2 Mart 2018’e kaydırıldı, bir diğer ismi açıklanmayan Marvel filmi ise 13 Temmuz 2018’den 29 Haziran 2018’e çekildi.

Bunlardan biri çok büyük ihtimalle Deadpool 2… diğeri ise New Mutants olabilir.

Yorumlar