Locke & Key Serisi Yeniden Şans Buluyor!

Locke & Key serisinden haberiniz var mıydı? Stephen King’in oğlu Joe Hill’i tanıyor musunuz? Kendisinin Heart-Shaped Box, Horns kitapları vardı. Horns, başrolünde Daniel Radcliffe’le birlikte sinemaya uyarlanmıştı. Ama Joe Hill’i sanırım en ön plana çıkaran şey kendisinin yazdığı, Gabriel Rodriguez’in çizdiği 37 sayılık, toplamda 6 ciltlik efsane mi efsane Locke & Key serisiydi.

Serinin konusu kısaca, babalarının ölümünden sonra Lovecraft bölgesine taşınan Locke ailesinin kaldıkları malikanede bir şeyler ters gitmeye başlar. Evin içinde bir dünya anahtar vardır ve bu anahtarlar açtıkları şeylerde bambaşka şeyler yapmaktadır. İnsanın ruhunu bedeninden ayıran kapılar, zamanda geriye götüren saat anahtarları, kişilerin zihnini görmenizi sağlayan bir anahtar ve daha nicelerinin yanı sıra evin bahçesindeki kuyuya mahkum edilmiş birisi. Seri ciddi anlamda hem korkunç hem gerilimli hem de heyecanlı bir seri. Gerçekten orijinal bir konu ve harika bir anlatım tarzı var. Okumamışsanız, en yakın kitapçınızdan istemenizi öneririm.

2010 yılında Fox, bu seriyi televizyona uyarlamaya karar vermişti. Başrollerinde Miranda Otto, Sarah Bolger ve Nick Stahl olan pilot bölümü çekilmişti bile. 2011 yılındaki Comic-Con’da gösterilse de dizi yayın hayatı bulamamıştı.

İşte dizi şimdi yeniden ele alınmış. Serinin yayınevi IDW Entertainment’ın duyurusuna göre dizinin senaryosunu yazacak kişi bizzat Joe Hill olacak ve kendisi baş yapımcılardan olacak. Dizinin yapımcıları David Alpert ve Rick Jacobs’un yanına IDW, işi garantiye almak için kendilerinden Ted Adams ve David Ozer’i de yapımcı olarak adamış.

Heyecanlı mıyız peki? Hem de nasıl!

Yorumlar