Pazar Kahvesi #17

Pazar Kahvesi (8-15 Mayıs)

Supergirl’ün kaderinin kesinleşmesi, Yeni Wasp’ın Hank Pym’ın kayıp kızı çıkması, Darth Vader serisinin sonlanışı, sıradaki X-Men filminin uzayda geçecek olması ve daha fazlası bu haftaki Pazar Kahvemizde!

Kevin Smith Onomatopoeia’yı Arrow’da İstiyor

Karakterin yaratıcısı ve eski Green Arrow çizgi romanlarının yazarı yarattığı karakteri Arrow’un 5. sezonunda görmek istediğini belirtti. Varierty’e konudan bahsederken şu ifadeleri kullandı:
“Bir ya da iki bölümlüğüne Onomatopoeia karakterini hayata geçirmeyi çok isterdim. Bu çok harika olurdu. Önce karakteri çizgi romanlarda yarattım şimdi de dizi evreni için o evrene uyan versiyonunu, dizinin gidişatına uyan versiyonunu yaratmak isterdim. Bu çok heyecan verici olurdu. Bunun için yazmaya kafamı yorabilirim. Ama Flash beni getirmek isterse o zaman bunu başkasının yapmasını isterim. Geri döndüğümde bir söylenti duydum, Zack Snetz benim hikayemi senaryolaştırabilirmiş bence bu harika olur.” 

Deadpool’un Honest Trailer’ında Deadpool

İnternetteki Honest Trailer videolarını duymuş muydunuz? Fimleri mizahla karıştırıp  fragman yapıyorlar. Bu hafta da Deadpool’a Honest Trailer yaptılar. Ve bilin bakalım bu Honest Trailer’da konuk oyuncu olarak kim vardı Ryan Rendols. Filmdeki kullanılan sahnelerinin dışında bir de ek sahne çekimleri yaparak kendi honest trailerını işgal etmiş oldu. Fragmanı izlemek için de buyurun.

Yeni Wasp Hank’ın Kızı Çıktı Ama Hangi Kızı

Bir iki ay önce bir Pazar Kahvesinde yeni bir Wasp’ın ortaya çıkacağını belirtmiştik. İşte o Wasp belirlendi. Çoğu tahmin bunun Hank Pym ile Janet van Dyne’ın kızı Hope olacağı yönündeydi. Evet cidden Hank’in kızı çıktı ama hiç tahmin etmeyeceğimiz bir şekıilde. 
Hank’in Janet’tan önce bir karısı olduğunu biliyor muydunuz?  Hank, Janet ile tanışmadan önce kominist ajanlar tarafından kaçırılıp öldürülen bir karısı daha varmış Hank’in ismi de Maria Trovaya’ymış. 

Ve aradan 40 yıl geçtikten sonra bu ayki All-New-All-Different Avengers sayısında öğrendiğimize göre Maria aslında hemen öldürülmemiş. Bir şekilde Nadia’yı doğurmuş. Ve Sovyetler de onu Red Room adı verilen Black Widow’ların yetiştirildiği askeri bir karargaha götürmüşler. Orada eğitim almış. Bu arada Nadia’nın ingilizcesinin de Hope’a karşılık gelmesi oldukça ilginç bir detay.

Sıradaki X-Men Filmi Uzayda Geçecekmiş

Marvel’in oldukça geniş bir kozmik evreni var ve bunun nimetlerinden de her an faydalanmaya çalışıyor. Marvel karakterlerinden uzaya çıkmayan çok az kişi var mesela. Ve X-Men’ler buna dahil değil. X-Men uzayda pek çok görev yaptı ve anlaşılan şimdi de bunu sinemaya aktarmanın zamanı gelmiş.
X-Men filmlerinin yönetmeni Bryan Singer onayladı. Sıradaki X-Men filmi uzayda geçecek. Daha önce Apocalypse’nin 80’lerde sıradaki filminde 90’larda geçeceğini söylemiştik. Peki şimdi nasıl olacak? Film 90’ların uzayında mı geçecek. Aslında Bryan Singer bu konuda bir açıklama yapmış. Ve konuyla ilgili şunları demiş. 
“Her filmin arasında on yıl olması benim stüdyoya First Class için geldiğimden beri Simon Kinberg ile tartıştığım bir konu. Bu zaman yolculuğunun izini taşıması için ve mekanlarla farklı şekillerde oynamak için güzel bir yöntem. Yani iyi bir çıkış noktası. Ama ben zaman yolculuğu dışında da daha önce denenmemiş ama çizgi romanlarda bulunan bir şey denemek istiyorum. Ve çizgi romanlarda olduğu halde X-Men’in film evreninde bulunmayan şeyin büyük bir uzaylı, yıldızlar arası bir hikaye olduğunu tahmin ediyorum. Ve bir Star Wars ve Star Trek hayranı olarak bunu X-Men evrenine uyarlamanın çok eğlenceli olacağını düşünüyorum.”
“Ayrıca 90’ların bir yol ayrımı için iyi bir çıkış noktası olacağına inanıyorum. Bu filmlerde gördüğümüz bazı X-Men karakterlerinin X-Men 1, 2 ve 3’te olduğu gibi bu yolda yürümeye devam ederken bazı karakterlerin de yolları ayrılacak. Deadpool’un yakaladığı başarı gibi Gambit’in de başarı yakalayacağını düşünüyorum ve daha sonrasında Marvel’in yaptığı gibi evreni birleştireceğiz ama bunu kendi tarzımızda yapacağız.”
Her ne kadar ben kendi adıma bu açıklamadan aradığım sorunun cevabını bulamasam da gelecek X-Men filmleri için oldukça umut verici detaylar taşıyor.

Darth Vader Ölecek!

Marvel’in 2015’in ocak ayıyla birlikte başladığı Star Wars evreni serilerinde şu an epey ilerleme kaydedildi. Bu evrende her ne kadar Princess Leia ve Chewbacca gibi solo seriler olsa da genel olarak bu evrenin iki demirbaşı Star Wars ana serisi ile Darth Vader serisi. Ve bu iki demirbaştan biri yakında sonlanacak. Darth Vader serisi şu an 19.sayıya ulaşmış durumda ve 25. sayıyla birlikte Darth Vader ölecek veseri final yapacak. 

Agent Carter’a Kalkan Eller Kırılsın!

ABC’nin diziye 3.sezon onayı vermediğini bu hafta içinde belirtmiştik. Dizinin hayranları bu habere üzülmüş olacak ki Change.org üzerinden bir kampanya başlattılar diziyi kurtarmak için. Ve iki gün içerisinde 35000 küsür imza atıldı. Bu kampanyanın başarıya ulaşma ihtimali düşük olsa da dizinin takipçileri vazgeçmiyor gibi. Bakalım hayranları diziyi Netflix’e getirtmeyi başarabilecek mi? Kampanyaya katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Grant Ennis Yeni Serisi İçin DC’de!

Uzun süredir DC için seri yazmayan Grant Ennis DC You’da başlayan All-Star Section 
Eight’in devamı niteliğinde olacak olan SIX-PACK AND DOGWELDER: HARD-TRAVELING HEROZ mini-serisinin yazarlık koltuğuna oturdu. Çizer koltuğunda da Russ Braun’un oturduğu seri ağustos ayında çıkacak.

Jessica Drew Sonunda Bebeği Doğurdu

ANAD’a hamile bir şekilde giren ve hamile haliyle süper kahramanlık yapan Jessica Drew Spider-Woman’ın 7.sayısıyla birlikte bebeği doğuracak. 

Marvel’in ikinci Human Torch’u Black Panther’de!

Geçtiğimiz sene pek çok eleştri alan Fantastic Four filminin Human Torch’u Micheal B. Jordan, Black Panther filminde rol alacak. Rolü henüz bilinmiyor ama MCU Chris Evans’tan sonra ikinci bir kez daha bir Human Torch’a açtı. 

Supergirl’den Kesin Haber Geldi

CBS’nin 2.sezon için onay vermediği Supergirl’ün CW’e geçme ihtimali zaten konuşuluyordu ama artık resmileşti. Supergirl zaten hali hazırda Arrow, The Flash ve Legends of Tommorrow’a sahip olan CW’e geçerek evrenin önüne geçilemeyen büyümesine katkıda bulundu. bununlan birlikte 4 dizisi ve bir mini animasyon dizisi olan CW şu anda DCEU’daki film sayısından daha fazla dizisi var ve ayrıca Fox’la da neredeyse kafa kafaya gidecek potansiyelde. Tabi bunun için söylentileri dönen Costantine ve Titans’ın da başlaması gerek.

Killing Joke  Çıkış Tarihi Belirlendi

DC’nin merakla beklenen sıradaki animasyonu Batman:Killing Joke iki efsane seslendirmen Kevin Conroy ve Mark Hamill’in dönmesiyle iyice şenlenmişti. Senaryoyu Brian Azzarello ve yönetmenliğinin de Sam Liu’nin yaptığı bu animasyon filmini 26 Temmuzda izleyebileceğiz. 

Booster Gold’un Film Söylentileri Onaylandı

Arrow ve Flash’ın ardındaki isimlerden biri olan Greg Berlanti, Booster Gold film ihtimalini onayladı. Film üstünde çalışıldığını söyleyen Berlanti senaryoyu Flash bölüm yazarlığında iyi iş çıkaran Zack Snetz’in yazadığını söyledi. Filmi muhtemelen kendisinin yöneteceğini de belirtti. Daha önceki söylentilerde Booster Gold/Blue Beetle filmi olacağı söylenirken bu sefer filmin solo Booster Gold olacağını öğrenmiş olduk. Bakalım bu projeyle ilgili ilerleyen günlerde ne detaylar ortaya çıkacak.
Yorumlar