Pazar Kahvesi #19

Pazar Kahvesi 23-29 Mayıs

19 Haftanın en kurak Pazar Kahvesi’ne hazır mısınız? Hazırsanız başlayalım.

Xavier’ın Yetenekli Gençler Okulu’na Katılın!

Hatırlar mısınız geçen hafta bir X-Men reklamı yayınlamıştık Pazar Kahvesinde. 80’ler tadında Xavier’ın okulunun televizyon reklamıydı. İşte o videoda bir numara veriyorlardı ekrana. İşte meraklı bir Newsarama yazarı bu numarayı aramış ve Stan Lee’nin sesiyle karşılaşmış. Stan Lee tarafından kaydedilen bu otomatik mesajda, ismini ve adresini söylemesini böylece okulun daha sonra onunla iletişime geçebileceğini söylüyormuş. Ve geçmişte. Yazar daha sonra posta kutusuna okul tarafından yollanan bir red mektubu bulmuş. Xavier’ın Yetenekli Gençler Okuluna katılmak için yeterince “yetenekli” olmadığını belirten bir mekup. Mektubu hemen aşağıdan okuyabilirsiniz.

Bu haberden sonra acaba sürprizler bununla bitmiyor da bazı şanslı kişilere seti gezme şansı falan mı veriyorlar diye düşünmedim değil. Hatta bunun için internetin altını üstüne getirdim ama sonuç yok. Hatta çoğu kişi bu mektubu bile alamamış. Yani eğer bu konuyla ilgili bir detaya rastlarsanız sakın bize haber vermeyi ihmal etmeyin. 

DC Spotify Hesabı Açtı

Ethan Van Sciver, Gary Frank, Joe Prado, ve Matt Santorelli gibi bazı DC yapımcıları bir araya gelerek DC için bir Playlist hazırlamışlar ve Spotify’da DC Offical sayfası açarak bu listeyi orada paylaşmaya karar vermişler. İyi de etmişler bizce. Buyurun buraya tıklayarak kanala ulaşabilirsiniz.

Wally’nin Yeni Kostümü

DC’nin Rebirth’ü ile birlikte tekrar aramıza dönen Wally West’in bu güne kadar aldığı ili isim olan Kid Flash ve Flash titri ve kostümü şu anda başka biri tarafından kullanılıyor. Dolayısıyla Wally’nin yeni bir kostüme ihtiyacı vardı. Bu yeni kostümü de onun için Brett Booth tasarladı. Artık Wally’i bir süre böyle göreceğiz. Alışsanız iyi edersiniz.

Marvel Now Teaser’ı

DC’nin New 52 açılımına karşılık olarak verilen Marvel Now 2012’den ANAD’a kadar Marvel’in açılımı olmuştu. DC satış fiyatlarının da iyice düşmesiyle Rebirth atağına kalkmıştı. Rebirth’ün yayınlandığı hafta da Marvel’den garip bir Teaser paylaşıldı. Teaserda Marvel Now 2016 Sonbaharında diyordu. Zaten bu geçen sene bitmemiş miydi Now dönemi? Neden yapıyorlardı bu açılımı? O sorunun cevabına hala sahip değiliz. Ve biz de cevabı oldukça merak ediyoruz. Heralde ilerleyen dönemlerde netlik kazanır bu olay.

Mel Gibson Az Daha Odin Olacakmış

Thor için oyuncu ararlarken Odin rolü için Anthony Hopkins’ten önce Mel Gibson’ı düşünmüş Marvel Studios ama Gibson rolü reddetmiş ve ondan seken rol de Antony Hopkins’i bulmuş. Hopkins’in performansını ben kendi adıma sevsem de insan acaba Gibson olsa nasıl olurdu diye düşünmeden de edemiyor.

Daredevil Başka Bahara

Eğer sizde Daredevil’in 2.sezonunu bitirip merakla üçüncüyü bekleyenlerdenseniz bu sizin için kötü bir haber. Evet o sezon çıkıcak. Çıkıcak çıkmasına da Defenders sonrası çıkacak Defenders’ın 2018’de çıkması beklendiğini de düşünürsek. Daredevil en iyi ihtimalle Defenders’ın peşine aynı sene çıkar ama şurası kesin muhtemelen iki sene boyunca başka bir sezon göremeyeceğiz.

Captain America Döndü Ama Nasıl?

Haftalık Çizgi Roman köşemizde zaten bu konuyu incelemiştikama burada da ufak bir bilgilendirme yapmalıyız gibi geliyor bana. Bu hafta çıkan Captain America: Steve Rogers #1 sayısında şok edici bir şey ortaya çıkacağı söylenmişti daha önce. Steve ile bilmediğimiz 75 yıllık bir sır. Hatta bu olayın üstüne Steve’in aslında gay olduğu söylentileri yayıldı ve Twitter’da bu konu Trendtopic bile oldu. Ama gerçek bundan daha kan dondurucu bir şey çıktı. Sıkı durun! Steve yıllardır Hydra’ya çalışıyormuş. Nasıl olduğuna dair çok bir bilgimiz olmasa da tüm bildiklerimizi şuradan öğrenebilirsiniz.

Şu efsane replikle de bu haftaki Pazar Kahvesini sonlandırıyoruz. İyi Haftalar!
Yorumlar