All Hail The King, Hayranlardan Özür Dilemek İçin Çekilmiş

Iron Man gibi bir karaktere iki film yaptıktan sonra üçlemenin son filminin efsanevi olmasını beklersiniz değil mi? Ne yazık ki birçok hayran tarafından bekleneni veremediği düşünülen bir film ile üçleme sona erdi. RDJ son bir film daha istese de 2020’ye kadar takvim dolu ve aktörün de yavaştan yaşı geldiği için böyle bir şey pek mümkün değil.

Iron Man 3’te Tony Stark’ın çizgi roman evreninde baş düşmanı diyebileceğimiz Mandarin, birçok sadık Iron Man hayranına göre olabilecek en kötü şekilde bize gösterildi. Aslında film boyunca Mandarin olarak gösterilen kişinin Trevor Slattery, yani bir aktör olduğunu öğrenmiştik. Bu film de hayranları bir nevi ikiye böldü. Eğer çizgi romanları ya da çizgi filmleri okuyup izlediyseniz Iron Man 3’ü sevemeyenlere, ama eğer bunların hiçbirini yapmayıp sadece MCU filmlerinden Iron Man’i tanıyorsanız filmi sevebilenlere giriyor olabilirsiniz.

Iron Man 3’ün DVD versiyonunda ek olarak All Hail the King kısa filmi de vardı ve Trevor Slattery’i oynayan Ben Kingsley yer aldı. Bu kısa filmde Trevor’un, hapishaneden Ten Ring tarafından alınıp hakiki Mandarin’e götürüldüğünü öğrenmiştik. Peki bu kısa film niye vardı? Filmin yönetmeni Shane Black bunun, Marvel’ın öfkeli fanlara karşı bir özür olduğunu açıkladı;

Marvel filme dair o kadar çok negatif şey gördü ki sırf özür dileyebilmek için başka bir film yaptılar. Filmde ”Hayır o Mandarin değildi. Gerçek Mandarin’i izlemediniz” demek istediler. Bunu yapmalarının tek sebebi de aşırı derecede kızgın fanlardan bir özür dilemekti. Hepimiz filmde olanın, izleyiciler tarafından kabul göreceğini düşünmüştük çünkü biz hayranların, Mandarin’i, tıpkı Batman’in Joker’i gibi ikonik göreceğini sanmıyorduk. Halbuki hayranlar lazer atan büyülü yüzükleri görmek istiyorlarmış.

Yorumlar