Thor Ragnarok kadrosu açıklandı; ve öyle böyle değil

Şahsıma göre Marvel, ne bir Avengers filminde ne de bir Thor filminde Şimşek Tanrısının hakkını bir türlü veremedi! Thor ve Thor: The Dark World genel olarak yeterli görünmeyen iki solo film… ama bu görüş üçüncü filmde kesin olarak değişiyor çünkü Marvel, bu sefer hiç olmadığı kadar ciddi. Filmin kadrosuna ilk olarak Avengers: Age of Ultron’da kaybolduktan sonra nereye gittiği bilinmeyen Bruce Banner/Hulk eklenmişti. Bu katılım Avengers filmlerinde hep gölgede kalan Bruce Banner’ı daha çok izleyebileceğimiz için harika bir fırsat ve filme olan ilgiyi mutlaka arttıracaktır.

Dediğim gibi; Marvel bu sefer ciddi. Dün gece kadroya dört oyuncunun daha eklendiği açıkladı.

Varan 1… filmin baş düşmanı Hela karakterini canlandıracak iki Oscar sahibi Cate Blanchett!

Varan 2… Jurassic Park’dan tanıdığımız, Independence Day: Resurgence filminde de yer alan, Grandmaster’ı canlandıracak Jeff Goldblum!

Varan 3… Creed filminde yer alan, Valkyrie karakterini canlandıracak Tessa Thompson!

Varan 4… Yüzüklerin Efendisi serisinde Eomer’i oynayan ve Thor Ragnarok’da Skurge’yi canlandıracak Karl Urban!

Kadro cidden sağlam, bunlara ek olarak Tom Hiddleston (Loki), Idris Elba (Heimdall) ve Anthony Hopkins (Odin) de filmde yer alacak. Lady Sif’in durumu ise daha belli değil. Ayrıca Hela’yı içeren ilk resmi konsept çalışma da yayınlandı!

Şu ana kadar bildiğimiz şeyler, Loki ve Hela’nın iş birliği yaparak Asgard’ı ele geçirmeye çalışacağı ve filmin başında Thor’ın Asgard’dan tekrar sürgün edileceği… ama bu sefer Dünya’ya değil daha önce görmediğimiz bir gezegene!

Kadroya yapılan bu alımlardan sonra benim film için heyecanım tavan yaptı, Marvel’ın oyuncu seçimi konusundaki başarısı ortada, Thor’ın hakkı bu sefer verilecek!

Thor: Ragnarok, 3 Kasım 2017’de sinemalarda!

Yorumlar