Tom Hiddleston’ın sahnesi Age of Ultron’dan neden kesildi?

2013’te yayınlanan çizgi roman serisi Age of Ultron’ın adını alan ve ondan esinlenen Avengers serisinin ikinci filmi Avengers: Age of Ultron kağıt üzerinde çok büyük bir filmdi ve gişede de iyi bir başarı yakaladı. Ancak filmi ve hikayeyi beğenmeyenlerin sayısı hiç de azımsanacak gibi değil. Hatta eleştiriler o kadar fazlaydı ki ilk filmi de yöneten yönetmen Joss Whedon, önce sosyal medya hesaplarını kapattı daha sonra Marvel ile görüştükleri ama kesin olarak anlaşmadıkları Avengers: Infinity War’ı yönetmekten vazgeçti. Tabii bunun ardından The Winter Soldier ve Civil War’ı yöneten Russo biraderler göreve getirildi.
Age of Ultron’da aslında Tom Hiddleston’ın oynadığı Loki de yer alıyormuş hatta oynadığı sahne bile çekilmiş fakat Joss Whedon ve Kevin Feige’nin kararıyla bu sahne filmden kesilmiş. Neden kesildiğini ise bizzat Tom Hiddleston açıkladı;

Thor’ın rüya sahnesinde yer alıyordum. Çekimlerim bir gün sürdü ve büyük keyif aldım. Daha sonra Kevin beni arayıp deneme izleyicisinin Loki’ye aşırı tepki verdiğini ve Ultron’u Loki’nin kontrol ettiğini düşündüklerini söyledi. İnsanların kafasını karıştırabileceği için filmden sahneyi kestiler. Filmi izledikten sonra bu bana da mantıklı geldi.

Yorumlar