Batman v Superman vizyondan kalktı; nerede ne kadar hasılat topladı?

Eleştirildi, hem de çok eleştirildi. Meşhur Rotten Tomatoes rezaletini yaşadı. Filmin yönetmeni Zack Snyder’ın Justice League’deki yönetmenlik görevinden ayrılması/kovulması için imza kampanyası başlatıldı. Yorumcular yerden yere vurdu ve izleyiciler ikiye bölündü. Çok büyük çoğunluk filmi ya çok sevdi, ya da hiç sevmedi. 25 Mart’ta vizyona giren Batman v Superman: Dawn of Justice vizyonda kaldığı 84 günün ardından artık sinema salonlarında yer almıyor.

250 milyon dolar bütçeli Batman v Superman: Dawn of Justice dünya çapında toplamda 872.6 milyon dolar hasılat topladı!

En çok hasılat yaptığı ülkeler;

95 milyon dolar – Çin
53 milyon dolar – Birleşik Krallık
37 milyon dolar – Brezilya
36 milyon dolar – Meksika
22 milyon dolar – Avustralya

Ülkemizde ise film 6.5 milyon dolar hasılat yaptı, bu rakamın %38’i yani 2.4 milyon doları açılış haftasında toplanmıştı.

Batman v Superman: Dawn of Justice, ABD’de toplamda 330 milyon dolara ulaştı fakat tartışılacak bir şey var. Bu rakamın %50’si, 165 milyon doları açılış haftasında gelmişti. Yani film ABD’de ilk 165 milyonu ilk haftasında, geri kalan 165 milyonu sonraki 11 haftada toplayabildi.

Gelelim istatistiklere… en çok hasılat yapan 12. çizgi roman filmi, 19. 3D film ve 24. IMAX filmi oldu. Ayrıca DC Comics çatısı altında en çok hasılat yapan DCEU filmi ve en çok hasılat yapan 3. Batman filmi oldu.

Söz sizde, sizce Batman v Superman: Dawn of Justice filmin hakettiği hasılatı yakalayabildi mi? Fazla bile mi yaptı? Yoksa daha çok mu yapmalıydı?

Yorumlar