Kraven’s Last Hunt Az Daha Batman İçin Yazılacaktı

Spider-Man tarihinin en önemli hikayelerinden biri olan Kraven’s Last Hunt hikayesi ilk başta Batman için yazılacaktı desem bana ne derdiniz? Hikayenin yazarı J.M. DeMatteis ilk başta hikayeyi Batman ve Joker için kurgulamış.

Joker, Batman’i öldürseydi daha doğrusu öldürdüğünü sansaydı ne olurdu diye düşünerek yola çıktığı bu hikaye Batman’i öldürdüğünü sanan Joker’i ele alacaktı. Joker hikaye boyunca yavaş yavaş deliliğini üzerinden atacaktı. Fikri DC’e götüren DeMatteis,  DC’nin Joker ile başka planları olduğunu söylemesi üzerine projeyi iptal etti.

Fikri kullanmak isteyen DeMatteis bu sefer Joker’in yerine Hugo Strange’i koyarak projeyi tekrar DC’e götürdü ama bir daha reddedildi. DeMatteis 2 kez reddedilmesine rağmen projeden vazgeçmedi. Bu sefer fikri Marvel’e götürdü. Hikayeyi de Spider-Man ve Kraven’ın üstüne kurgulayarak. Sonuçta ortaya önemli bir hikaye çıktı. Sonuçta Kraven’s Last Hunt Spider-Man denilince akla gelen en önemli hikayelerden biri.

İşin ilginç yanı bu olaydan 6-7 yıl sonra Batman serisinin başına J.M. DeMatteis getirildi. Ve Joe Staton ile birlikte Going Sane hikayesini yazdılar. Bu hikaye DeMatteis’in daha önceden yazmaya çalıştığı Batman/Joker hikayesinden bazı parçalar alınarak yazılmış.

Yorumlar