Mads Mikkelsen ve Rachel McAdams’ın Doctor Strange’deki Karakterleri Belli Oldu

Marvel Sinematik Evreninden haberler yağmaya devam ediyor. Doctor Strange filmiyle ilgili bilgilerimizse git gide artmaya başladı. Dün akşam, filmin konusunun aşağı yukarı ne olacağıyla ilgili edindiğimiz bilgilere bakmamışsanız, şuraya tıklayabilirsiniz.

Doctor Strange kadrosu büyük ölçüde belliydi. Benedict Cumberbatch Doktor Stephen Strange’i, Benedict Wong, Doctor Strange’in yardımcısı Wong’u, Tilda Swinton, Doctor Strange’i eğitecek olan The Ancient One’ı, Chiwetel Ejiofor’sa kötü adam Baron Mordo’yu canlandıracak. Ancak kadronun diğer iki büyük ismi Rachel McAdams ve Mads Mikkelsen’in rolleri belli değildi. Daha önce Mikkelsen’in karaterini set fotoğraflarında görmüştük.

Karakterlerin kim olduklarını ise çok tuhaf bir şekilde öğrendik: Doctor Strange için çıkacak bir oyuncak setinden.

Marvel Minimates serisinin bir parçası olarak çıkacak olan bu film setinde açıklamalar şu şekilde verilmiş:

Marvel Sinematik evreninin sıradaki aşaması, Marvel Minimates serisinin de yeni aşaması olacak! Marvel Minimates’in 70. serisinin mini figürleri Doctor Strange’in dünyasına yolculuğa çıkarıyor, hem de dört farklı ikili paketle: Doctor Strange ve Ancient One figürü, Mordo ve Kaecilius figürü, Stephen Strange ve Christine Palmer figürü ve Wong ile Zealot figürü.  

Görüşlere göre işte yukarıda bahsi geçen Kaecilius, Mads Mikkelsen’in karakteri olacakken Christine Palmer, Rachel McAdams’ın karakteri olacak.

Kaecilius, çizgi romanlarda kötü adam Mordo adına çalışan birisiydi. Genelde Mordo’nun habercisi olarak çalışan birisiydi. Muhtemelen kendisini çok ağır Doctor Strange fanları dışında pek tanıyan yok. Bu yüzden filmde Mordo’dan bağımsız, ya da Mordo’ya güçlerini verecek adam olarak görebiliriz.


Christine Palmer ise ilginç gelebilir ama çizgi romanlarda Night Nurse olarak bildiğimiz 3 karakterden birisi. Yani Daredevil dizisined Rosario Dawson’ın oynadığı Claire Temple karakterini biz Night Nurse olarak bilsek de resmi bir açıklama gelmemişti hiçbir zaman. Çizgi romanlarda Christine Palmer, Night Nurse ismini Linda Carter ve Georgia Jenkins karakterlerinin ardından üstlenmişti. Ailesini terk edip kendi başına hayatını kurmaya çalışırken Storm ve Nightcrawler ile tanışmasıyla daha çok X-Men’in hemşireliğini yapmaya başladı.

Doctor Strange, 4 Kasım 2016 tarihinde gösterime girecek.

Yorumlar