Pazar Kahvesi #20

Pazar Kahvesi (29 Mayıs-05 Haziran)

Heatwave Hapisten Kaçarken Yaralandı

DC’s Legends of Tomorrow ve Flash’ta Heatwave rolüyle görev alan Dominic Purcell, Prison Break çekimlerinde yaralandı. Kafasına demir düşen Dominic’in ölme ihtimali bile vardı. Kafasını yaran ve burnunu iki yerden kıran Dominic, doktorun dediğine gör kalın bir deriye sahip olduğundan bu kadar hafif atlatmış bu kazayı.

X-Men Apocalypse Mystique Posteri Geri Çekildi

X-Men Apocalypse için Apocalypse’nin Mystique’i boğazladığı bir poster paylaşan Fox gelen tepkiler üstüne posteri geri çekti ve bir de özür diledi.

“Bizim amacımız Apocalypse’nin ne kadar şeytani olduğunu göstermekti. Bu posteri ani bir kararla yayınlamadık. Aqma bunun ne kadar düşüncesizce olduğunu farkettiğimiz an hemen posteri geri çektik. Bu haraketimizden dolayı özür dileriz asla kadına şiddeti onaylamıyoruz.” ifadelerini kullandı

Brie Larson Captain Marvel Hakkında Konuştu

Daha önce de belirttiğimiz gibi (şurada) Brie Larson şu an Captain Marvel rolünü alması en muhtemel isim olarak görülüyor ama anlaşılan kendisinin bir yıl öncesinde karakter hakkında en ufak bir bilgisi yoktu. Bir yıl önce MTV UK kendisine hayranlar sizin Captain Marvel’i oynamanızı istiyor ne düşünüyorsunuız diye sorduğunda kendisinin cevabı “O erkek değil miydi?” oldu. MTV muhabiri kadın karakter olduğunu söyleyince de “Bende kadın karakterlerin üstüme yapıştığını düşünüyordum biran Chris Evans’ı oynayacağımı sandım.” diyip hemen ardına  hatasını ve her Captain’ın aynı olmadığını anlayıp “O Captain Americaydı. Captain Marvel kim peki?” diye kendini düzeltse ve madem hayranlar onu oynamamı istiyor biraz daha çizgi roman okusam iyi olur diyerek durumu topluyor.

Princess Leia Yalancıdır

Çizgi Romanlarda veya filmlerde bilim kurgu ya da fantastik şeylerin olduğu çoğu yerde iki bakış açısı vardır biri senin bakış açın diğeri de o evrendeki insanların bakış açısı. Peki sizce Star Wars evreninde Princess Leia’ya nasıl bakıyorlar. Return of Jedi döneminde geçecek olan Star Wars romanı Bloodline için yapılan bu video bu konuda oldukça çarpıcı mesajlar içeriyor. Buyurun videoyu bir de siz izleyin.

Bryan Hitch’in JLA’sının Son 5 Sayısı İptal Edildi

2015 içerisinde Bryan Hitch’in yazmaya başladığı JLA serisi hakkın rahmetine kavuştu. JLA normalde 12 sayı sürecek ve bir de Annual sayısı çıkacaktı ama DC bu sayıları dolayısıyla seriyi iptal etti. İşin garip yanı satışları düşük giden DC’nin bu kadar iyi satış yapan bir seriyi iptal etmesi. İlk sayısıyla 4.sıraya yükselen ve 8.sayısı 34.sırada bulunan bu seriyi iptal etmesi oldukça garip.

Affleck Batman Filmi Hakkında Konuştu

Batman vs Superman’in Meksika premiere’inde konuşan Affleck, Batman filmiyle ilgili soru sorulduğunda “Muhtemelen Snyder’in yaptığını yaparcağım. İyi çizgi roman hikayelerinden parçalar alıp orjinal bir hikaye yapacağım. Hayranların bütün hikayeyi bilmesini istemiyorum bu yüzden sadece hikayeden parçalar çalmakla yetineceğim.” cevabını verdi.

Birileri Düşecek Ama Kim?

Marvel Civil War II’den teaserlara son gaz devam ediyor. Who Will Fall başlıklı teaserlar bize Civil War II’nin ilk sayısındaki ölümlerin daha başlangıç olduğunu ve devamını geleceğini gösteriyor. Ki bu da bizim tahmin ettiğimiz bir şeydi dilerseniz o incelememizi de şuradan okuyabilirsiniz.

Mystquie Solo Filmi Mi Geliyor?

X-Men evreni de Fox’un ellerinde yavaş yavaş büyümeye devam ederken yeni bir solo film çıkarmak istiyorlar bazı X-Men karakterlerine. Ve bu düşünülen karakterlerden biri de Mystique. Şu an Jennifer Lawrance tarafından portrelenen karakter son X-Men filmlerinde çok ön plana çıkmıştı. Şimdi ise bir solo film tartışılıyor. Ama eğer böyle bir solo film olursa bunu Lawrence’in oynayacağı kesin değil. Geçtiğimiz haftalarda Lawrance öyle bir şey söylemişti ki Fox’u büyük çıkmaza sürüklemişti (buradan ulaşabilirsiniz dilerseniz) Görünüşe göre Fox bu gözdağının altında kalmayacak çünkü X-Men filmlerinşin yönetmeni Bryan Singer eğer bir Mystique filmi çıkarsa belki yeniden bir oyuncu seçimine gidebiliriz demiş. Bu da demek oluyor ki Lawrence istediğine ulaşamayabilir ve hatta verdiği gözdağı rolü kaptırmasına bile sebep olabilir.

Black Panther #3 2 Hafta Sonraya Ertelendi

Geçtiğimiz Nisan ayının ve bu yılın şu ana kadar ki en çok satış yapan çizgi romanı Black Panther’in 3.sayısında ufak bir aksaklık yaşandı. Ve sayı 15 Haziran’da değil 29 Haziran’da çıkacak. Serinin yazarı Ta-Nehesi Coates bu konudaki üzüntüsünü bildirdi. Ve şu tweeti attı. “Üzgünüm Wakandalılar. Black Panther #3 ertelendi. 29 Haziranda çıkacak. Bu kötü biliyorum… Sadece oradaki tüm Wakandalılara üzgün olduğumu söylemek istedim. Bunun üstünde çok çalışıyoruz. İçerden görene kadar çizgi roman yürütmenin bu kadar zor olduğunu bilmezdim Eskisi kadar kitap okuyamıyorum. Öfkem de azaldı. Ama şunu söylemeliyim, zamanında yayınlamaya çalışıyoruz. Ve yapamadığımızda da bunu sizi bekletmek istediğimiz için yapmıyoruz. İnsanlarında bir sınırı olduğu için oluyor. Her neyse umarım bizimle kalırsınız. Ciddiyim bu büyük uzun efsane bir hikaye. Buna değecek. Buna kefilim. Aceleye getirerek kitabın kalitesini düşürmek istemiyoruz sadece. Bizimle kalın. Sizi yüzüstü bırakmayacağız. T’challa asla yalan söylemez.” ifadelerini kullandu Coates.

Buraya kadar her şey normal. Ama garip olan geçtiğimiz aralıkta Coates’in serinin 12.sayısını yazıyor olduğunu söylemesi. Ve ilk sayı yayınlanmadan 4 ay önce de çizer Brian Stelfreeze’de ilk sayıyı bitirmişti. O zaman bunun aceleye getirmekle pek de ilgisi olduğunu sanmıyorum. Ama her koşulda asıl nedeni tam olarak bilemeyiz.

Spider-Man 4 Konsept Resimleri Ortaya Çıktı

Vulture ve Mysterio’lu Sam Raimi yönetmenliğinde bir Spider-Man 4 filmi çıkacaktı deseydik? 2011’de çıkması planlanan bu filmin daha öne iç görülmemiş konsept tasarımları orataya çıktı ve şunu söyleyebilirim ki bana bunun film tasarımı değil de çizgi roman taslağı olduğuna çok rahat inandırabilirlerdi.

Stan Lee Captain America’nın Hydra Ajanı Olması Hakkında Konuştu

Steve’in Captain America’nın 75.yılına özel kostüme geri döndüğü sayının sonundaki o kan donduran twist hakkında Stan Lee de kendi yorumunu yaptı. “Bu oldukça parlak bir fikir. Onun daha önce çifte ajan olmasını hiç düşündüm mü bilmiyorum ama bu insanı merakta bırakan o kitabı okumaya iten bir şey. Muhtemelen bu konunun üstüne bir film yapacaklar. O yüzden bunu es geçemem: Bu iyi bir fikir. Bana kalırsa delice ama iyi bir fikir. 

King Batman Rebirth Hakkında Konuştu

DC All Access’e konuşan King, Batman’in sınırlarını farklı bir şekilde zorlamaya çalışacak. Eğer Gotham’a bir astreoit düşseydi Superman o astreoiti durdurbilirdi ama peki böyle bir durumda Batman ne yapabilir sorusundan yola çıktığını söyleyen King hikayesinde Gotham Man ve Gotham Girl isminde Supermanvari güçlere sahip iki karakter olacağını da bildirdi. Ve Batman’in en büyük savaşlarından birini vaad etti. İşte ropörtajın tamamı.

Yorumlar