Pazar Kahvesi #21

Pazar Kahvesi (6-12 Haziran)

Lego Star Wars:The Freemaker Adventures Fragmanı

İlk Pazar Kahvelerinden birinde bunun duyurusunu yapmıştık. Bir Lego Star Wars animasyon serisi gelecek diye işte birim 10 küsür hafta önce duyurduğumuz serinin ilk fragmanı da çıktı.

DC Superhero Girls:Hero of the Year Fragmanı

DC yeni bir animasyon filmine girişti. Sadece kadın kahramanlardan oluşan bir animasyon filmi. Fikir bu haliyle gayet güzel dursa da içerik pek öyle değil. Çünkü DC, Wonder Woman, Supergirl, Batgirl, Harley Quinn, Katana ve Poison Ivy’i alıp bir Monster High gibi bir şeye dönüştürmeye çalışmış. Her ne kadar hitap ettiği yaş kitlesi için böyle bir şeye girişilmiş olsa da insan “Bu ne ya?” diyor.

Bombshells’in Yaratıcılarısından Yeni Bir Seri

DC’nin oldukça iyi yorumlar alan serisi Bombshells’in yaratıcısı Marguerite Bennet yeni bir seriye girişti. Aftershock’ta yayınlanacak bu seri bir nevi fabl özelliği gösterecek Animosity, hayvanların da insanlar gibi bir zekası olsaydı ve konuşabilseydi ne olurdu sorusuna eğilecek olan bu seri yetişkin okuyuculara göre tasarlanacakmış. Serinin ilk sayısı 3 Ağustos’ta çıkacak

Jude Law Neden Superman Rolüinü Geri Çevirdiğini Açıkladı

2006 yılında yapılan Superman:Returns filmini hatırladınız mı? Unutmak istiyorsanız  kısa bir süreliğine hatırlamanız lazım. Çünkü bu haberde onunla ilgili bir şeye değineceğiz. İşte bahsettiğimiz o Superman rolünü Brandon Routh’a vermeden önce Jude Law’a teklif götürmüşler. Jude Law az daha rolü kabul edecekmiş ama reddetmiş. Nedenini ise geçenlerde katıldığı The Late Show’da açıkladı.
“Ben bir İngilizim ve bilmiyorum sanki bu rol bana uymuyordu. Kıyafet hakkında her zaman endişeliydim. Beğenmiyordum.  Kostümü alıp banyoda denedim. Kostümü giyip aynaya baktım ve aniden Superman oluvermiştim. Sonra bu kostümle posterimin dünyanın her yerinde yayıldığını düşündüm ve “İmkanı yok!” diyerek kostümü çıkarttım. Ama iki dakikalığına Superman’dim ve bu kadarı bana yetmişti.

Sharon Stone MCU’ya Kim Olarak Girecek

Sharon Stone’un bir Marvel filminde rol alacağı yine bu hafta içerisinde ortaya çıktı. Hangi Marvel filmi olduğu yada karakteri hakkında hiçbir fikrimiz yoktu. Ta ki Stone oynaacağı karakterin “Isı Güçleri” olan bir “süperkahraman” olduğunu söyleyene kadar. Bu özelliklere giren çok sayıda dişi kahtaman bulunmamakla birlikte çoğu Marvel filmlerinde kullanılmayacak yada kullanılacak kadar popüler olmayan karakterler ama bunlardan biri var ki kullanılmasıyla Marvel’e film evreninde farklı kapılar açabilir. Bu karakter dünyayı uzaylı istilalarından korumaya çalışan S.W.O.R.D. teşkilatının başındaki Abigail Brand’dan başkası değil.

Scarlet Dizi Olabilir

Brian Michael Bendis ile Alex Maleev’in 2010 yılında Marvel’in alt firmalarından biri Icon Press ile birlikte çıkarttığı bu seri yakın zamanda HBO kanalında izleyiciyle buluşacak.Bendis bunun daha resmi olarak açıklanmadığını ama HBO’nun yakın süreçte açıklayacağını söyledi.

Scott Adkins Doctor Strange Hakkında Konuştu

Scott Adkins The Huffington Post’a yaptığı ropörtajda “Bu film diğer boyutu gösterecek ve eminim ki yönetmen filme biraz korku da ekleyecek. Marvel’in güzel bir tarafı sadece süperkahraman filmleri yapmıyor aynı zamanda bir polisiye, direk aksiyon ya da politik polisiye de oluyor. Daha çok her kahraman için farklı bir tür seçiyorlar ve bu filmde de psikedelik öğeler olacak. Bu oldukça heyecan verici.” ifadesini kullandı.

Spider-Man Okul Müdürünü Buldu

Bildiğiniz gibi Civil War ile MCU’ya giriş yapan Spider-Man 2017 ile birlikte kendi solo filmine kavuşacak. Tabii filmin çıkış tarihi yaklaşıyor ve bu tarih yaklaştıkça da cast haberleri artmaya başlıyor. Bu sefer ki cast haberimiz ise Peter’ın lisesinin okul müdürüne ait. Rol için Kenneth Choı düşünülüyor. Ama işin garip yanı Choı’nin, zaten MCU’dan tanıdık bir isim olması kendisinin. Captain America First Avengers’ta Kaptan’ın ekibindeki komandolardan biri. Peki aynı evrenden başka bir karakteri nasıl oynayacak. Yoksa aynı karakter mi olacak? Bu biraz zor gibi 90 yaşında olması gerek çünkü bunun için. O yüzden bu konu hakkında net bir yorum yapamıyoruz.

Lego Dimensions’ta Kim Yok Ki?

Lego Dimensions Year 2 adlı bir oyun çıkarıyor ve bunun için fragman da yayınladılar. Ve bu oyunda kim yok ki? Batman’inden, Ghostbuster’ına, Scooby-Doo’sundan Sonic’ine, Adventure Time’ından Harry Potter’ana. Baya kalabalık bir karakter haznesine sahip kısaca.

Sheriff of Babylon King’e Emanet

Grayson serisinin üstüne bir de Vision’ı yazıp bol beğeni toplayan Tom King bir de Batman ana serisinin başına geçerek başarısını taçlandırmıştı. Son 1 yıl içerisinde dolardan hızlı değerlenen King şu sıralar da Sheriff of Babylon serisinin başında. Eski bir CIA saha ajanı olan Tom King bu tecrubelerin seri içerisinde yararlanacağından bahsetti.

JLA Animasyon Kadrosu Açıklandı

Justice League Action animasyon serisini önceki haftalarda duyurmuştuk. Bu hafta yeni bir duyuru geldi onunla ilgili. Serinin kadrosu belli oldu. Kadro şu şekilde;
Batman, Superman, Wonder Woman, Shazam, Harley Quinn, Mr.Terrific, Hawkman, Lobo, Joker, Doctor Fate, Blue Beetle, Swamp Thing, Firestorm, Big Barda, ve daha duyurulmayan bir kaç karakter.

Her ne kadar şu ana kadar çok kullanılmayan önemli karakterleri kadrosunda barındırarak beni mutlu etse de, Flash, Aquaman ve Green Lantern gibi üç önemli karakterin olmaması biraz rahatsız edici. Ve DC’e ricamdır artık her animasyona Joker ve Harley Quinn’i katmayın tamam severek izliyoruz ama bu iki karakterin JL ile ne alakası var.

Vixen’in DC’s Legends of Tomorrow’daki Yeri Kesinleşti

Hatırlarsanız sezon başında önemli bir DC karakterinin Legends of Tommorow’un sezon finalinde yer alacağını duyurmuştuk. Hatta bunun için de bir liste bile yapmıştık. Listemizde en çok ihtimal verdiğimiz isimlerden biri de Vixen’di. Her ne kadar bahsi geçen isim Vixen yerine Hourman olsa da Vixen’de ekipte kendine bir yer edinecek bundan sonra.

Vixen yer alacak almasına ama bir aktris değişikliğiyle. Arrow dizisinde ve ufak çaplı animasyon serisinde rol alan Megalyn Echikunwoke Legends of Tommorow’da  kendine yer bulamayacak. Bakalım yeni Vixen’imiz kim olacak?

Injustice 2 Fragman

İlk oyunu büyük ilgi toplayan Injustice’ın ikinci oyunundan ilk fragman geldi biz de fragmana altyazı ekleyip size sunduk buyurun buradan izleyebilirsiniz.

WB JL Dark Animasyonunu Onayladı

Daha önce Guillermo Del Toro’nun yöneteceği bir film çıkacağı söylenen Justice League Dark şimdilik filme ulaşamasa da animasyon filmi yakında gelecek. Del Toro’nun film yapacağı halinin animasyonlaştırılması düşünülüyor. DC animasyonlarının genelde Batman ve Justice League üzerinden gitmesini eleştiriyordum. Ortada doğru düzgün diğer karakterlere solo animasyon olmaması bence DC animasyonlarının en büyük sorunlarından. Bu animasyon filmi ile birlikte farklı tadlarda animasyolar görmemizin yolu bile açılabilir belki.

James Wan Az Daha Flash’ı Yönetecekmiş

James Wan WB ile bir Justice League üyesinin filmini yapması için anlaşmaya varmış. Ama o karakter Flash’ta olabilirmiş. WB üyeleri Wan’a “Flash’ı mı istersin yoksa Aquaman’i mi?” diye sormuş. Uproxx’a konuşan Wan, Flash’ı sevdiğini ama farklı bir dünya yaratmak istemesinin onu Aquaman’e çektiğini söyledi.

Justice League Filminin İsmi Belli Oldu

Justice League filminin ismi belli oldu isim Justice League olacak. Film için farklı isimler aranıyordu ve yaklaşık 5 tane de seçenek vardı ama WB yöneticileri bu seçeneklerden vazgeçip filmi direk Justice League yapmaya karar vermiş bence doğru bir karar da olmuş.

Yorumlar