Sony evini barkını Marvel’a emanet etti

2015’te yılında hepimizi sevinçten uçuran Sony ve Marvel arasındaki anlaşmayı biliyorsunuz. Arkadaş canlısı komşumuz Spider-Man’i gerçek evine, MCU’ya getiren anlaşmayı hani. Tamamen başarısız olmasa da, gerektiği etkiyi veremeyen iki Spider-Man serisinden sonra Sony egosunu, kibrini bir kenara bırakıp MCU’nun başı Kevin Feige ve Sony Başkanı Amy Pascal’ın iyi ilişkisini de çorbaya katıp karakterin hakkını verebilmek için gerekli adımları atmıştı.

Bu hafta çekimlere başlayan Spider-Man: Homecoming’deki ortaklıkları dışında artık biliyoruz ki Sony ve Marvel ilişkisini sadece MCU ile sınırlamamak gerekiyormuş. Neden mi? Çünkü 2018’in başlarında çıkacak Spider-Man animasyon filmi için de Sony, Marvel’ın zekiliğini, çevikliğini ve ahlakını kullanmaya karar vermiş. Sony Entertainment Başkanı Tom Rothman diyor ki;

Marvel ile ilişkimiz harika. LEGO filmini yapan Phil Lord ve Chris Miller Spider-Man animasyon filmini de yapıyor ki bence muhteşem olacak. Son karar Sony’de ama Marvel’a güveniyoruz çünkü onlar ne yaptığını bizden daha iyi biliyorlar.

Marvel’ın ne yaptığını bildiğinde hepimiz hemfikiriz herhalde?

Yorumlar