Suicide Squad Gösteriminden Yeni Tepkiler

2016 içerisinde merakla beklediğimiz 4 filmi geride bırakmışken ve her birinde büyük bir reklamcılık çalışması görmüşken bunda da görmememiz garip olurdu. Bu yüzden haberlerimiz yönleri de ister istemez Suicide Squad’a kayıyor ve biz bu filmin haberleri ve tadımlık görselleriyle idare ediyoruz. Biz bu tadımlıklarla yetinirken dışarıda filmin tamamını izlemiş insanlar da var. Ve o insanlar film hakkındaki görüşlerini paylaşıyorlar. İşte onlardan bazıları.

Reddit’e bu konuda yazan Soyodu adlı bir kullanıcı film hakkında şunları demiş: “Filme girdiğimde hangi film hakkında olduğunu bilmiyordum. Hatta gizlilik sözleşmesinde WB filmi olduğunu öğrenene kadar Star Trek, IDR ya da Bourne filmi bekliyordum. Şunu diyebilirim filmde ayakta alkışlanacak bir şey yoktu ama izleyicilerin bir kısmı filmin sonunda alkışladı. Aslında bakarsan bir filmin öngösterimini yapacaklarını söyleyince herkes heyecanlandı ve neşelendi ama filmin sonunda anca yarısı alkışladı. Ama bu demek değil ki diğer yarısı filmi sevmedi. Ama bu filmi Perşembe gecesi vizyonda fanboylarıyla birlilte izleseydin film sonunda daha büyük bir çoşkuyla karşılaşırdın.Filme bir 7.5 veririm.Bunda her şeye 9 ya da 10 veren biri olmamamın da etkisi büyük tabi. Filmin kesimleri bitmemiş versiyonunu izledik. Gerçekten hoşuma giden güzel aksiyon sahneleri vardı ve filmin temposunu da sevdim. Ama şunu söylemem gerek ki filmde önemli rolleri olan 2 karakter beni pek cezbedemedi. Onları çok önemsemedim. Filmde duygusal sahneler yapmaya çalışmışlardı ve eh… pek olmamıştı. Ama çıkarken bazı insanların o sahnelere bayıldığını duydum. Yanımda oturan eleman ailesiyle gelmişti. Ve filmin ismini duyurduklarında bile film hakkında hiçbir bilgisi yoktu (yaşlı bir elemandı) ve filmin sonunda filmin iyi olduğunu söyledi. Etrafta film hakkında kötü yorum yapan kimseyi duymadım.”

Başka bir Reddit kullanıcısı Malachim ise filmi bu sene çıkan bahsettiğimiz diğer 4 filmin üçünden daha iyi olduğunu düşünüyor. Onun ilk 5’ine göre film Civil War’ın hemen ardında 2.sırada. Ve onun film hakkında yourumu da şöyle: “Harika bir filmdi. Anlaşılır bir hikaye ve harika bir cast vardı. Ekibin her bir üyesine bayılacaksınız. ama Harley (açık ara) tüm ilgiyi üstüne çekiyor. O tam bir yıldız ve herkes ona bayılacak. Bu klasmanda bir film kesinlikle devam filmini hakediyor. Ama eminim ki eleştirmenler bundan nefret etmenin bir yolunu bulacaklar (film temel olarak cesur bir konuyu işleyen çizgi roman karakterleriyle dolu bir aksiyon filmi ve oldukça estetik. Eleştirmenleri boşverin.) ama DC hayranları buna bayılıcak. Ama filmi kelimenin tam anlamıyla kurtaran DCEU’nun Batman’i. Bu Batman tıpkı Batman TAS’taki gibi.

Twitter kullanıcısı Scott C;
“Suicide Squad’ın öngösterimini izledim.Zihnimi uçuklattı. Bugüne kadar ki izlediğim en iyi DC filmi!”

Twitter Kullanıcısı Taemin Legs:
“Öngösterimlerden birinde #Suicide Squad’ı izledim, kesinlikle güzeldi! İyi olabileceğini biliyordum ama harika olduğu ortaya çıktı!

Bir başka Twitter kullanıcısı Spencer Dennison ise:

“Sacremento’da Suicide Squad’ı izledim. #DudakUçuklatıcı David Ayer bir dahi.”

“#SuicideSquad Diablo’nun kim olduğunu bilmiyordum. Ama wow. Şu an ilk üçümde.”

“#SuicideSquad’ta Killer Croc filmde @JaredLeto Joker ile yanyana gördükten sonra hala favori villian’ım.” tweetlerini attı.

Yorumlar