The Flash filmi yönetmenini buldu; Rick Famuyiwa

DC Comics, sinematik evreni DCEU için planladığı beş solo film arasında Aquaman ve The Flash aman aman olmasa da çalkantılı zamanlar geçirdi. Önce The Flash yönetmeni Seth Grahame-Smith ”yaratıcı fikir çatışması” sebebiyle görevinden ayrıldı. Daha sonra Aquaman yönetmeni James Wan’ın da bu sebeplerden dolayı bırakacağı gündemi bir hayli sallamıştı. James Wan Instagram’dan paylaştığı Aquaman fotoğrafı ile herkesi susturup görevinin başında olduğunu cümle aleme ilan etmişti.

Ezra Miller’ın Barry Allen’ı oynadığı The Flash’ın yeni yönetmeni Black Panther filmi için de adı geçen Rick Famuyiwa oldu! Famuyiwa’nın yönetmenliğini anlamak için Dope, Talk to Me ve Brown Sugar filmlerini kaçırmayın!

DCEU başlayalı daha iki film olsa da DC Comics ve Warner Bros.’ın yönetmenlerden dolayı başı baya bir ağrıyor. Yukarıda yazdıklarımın dışında Man of Steel, Batman v Superman ve Justice League filmlerinin yönetmeni Zack Snyder da çokça tartışılan ve eleştirilen bir isim. Hatta söylenenlere göre Warner Bros. aslında Batman v Superman’in gişede bekleneni verememesi ve izleyicilerin büyük eleştirilerinden sonra Snyder’ı kovmak istemiş fakat buna JL çekimlerinin Batman v Superman’in vizyona girişinden bir hafta sonra başlaması engel olmuş.

Yönetmeni belli olan DCEU filmleri:

Suicide Squad – David Ayer – 4 Ağustos 2016
Wonder Woman – Patty Jankins – 2 Haziran 2017
Justice League Part One – Zack Snyder – 17 Kasım 2017
The Flash – Rick Famuyiwa – 16 Mart 2018
Aquaman – James Wan – 27 Temmuz 2018

Yorumlar