Iron Man zırhı artık başkasına ait

”Nasıl yani?” diyebilirsiniz. Son yıllarda Marvel çok acayip işler yapıyor, 2013’te Tony Stark’ın evlatlık olduğunu açıkladılar, birkaç ay önce ise Steve Rogers’ın HYDRA olduğunu duyurup sonraki sayıda öyle olmadığını anlattılar falan derken şimdi de 1963’ten beri sayısız çizgi romanda yer alan, arkasında efsanevi bir miras bırakan Tony Stark’ın zırhı başkasına devrettiği duyuruldu. Aslında hemen değil, Civil War II’nin sonunda zırh 15 yaşında Riri Williams ismindeki bir bayan arkadaşımıza geçecek.
Riri 15 yaşında bir bilim dehası MIT öğrencisi ve Tony Stark’ın eski zırhlarından birine ters mühendislik yapıp kendi zırhını oluşturacak. Riri ve eski zırhı ilk olarak Invincible Iron Man #7‘de görmüştük, kendi serisi ise bu yıl Invincible Iron Man #1 adıyla başlayacak.
Riri Williams’ın yaratıcısı Brian Michael Bendis şunları söyledi;

Tony Stark’ın hikayesi şu an çok kritik bir noktada, üç farklı çok önemli hikaye aynı anda yürüyor. En iyi arkadaşı Rhodey öldü, şirketi çöküyor ve biyolojik ailesinin kim olduğunu öğreniyor. Tony gibi bir karakter için bile bunlar çok stresli şeyler. Tony bir şeylere dikkatini vermeme ve kendini Avengers meseleleriyle meşgul etme konusunda usta, zırhın içinde kendisi yokken nasıl olacağını Civil War II’nin sonunda hep beraber göreceğiz. Bu arada çoğu kişi bu haberle Civil War II’nin sonunu öğrendiğini, bizzat bizim spoiler verdiğimizi sanıyor ama bunun sonu ile alakası olmadığını garanti ederim.

Evet durum bu, sizce Marvel Tony Stark gibi bir karakteri yedek kulübesine çekerek doğru bir karar mı verdi? Yoksa Marvel’ın elinde mi patlayacak? Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar