Olay kostümde değil

Supergirl’in ikinci sezonunun ilk iki bölümünde Superman’i canlandıracak Tyler Hoechlin’den bahsediyorum tabii ki! Superman’in diziye katılacağı aylar öncesinden belli olsa da Tyler Hoechlin ve kostümüne ilk bakış 28 Temmuz’da yayınlandı. Sevmeyeni bol oldu; hatta sanırım seveni yok denecek kadar az, sadece sevmeyeni var. Twitter hesabımızdan ilk bakışı ve set fotoğraflarını paylaştığımızdan beri kostüme dair o kadar çok negatif yorum alıyoruz ki ben bu yazıyı yazma gereği duydum. Öncelikle ilk bakış ve set fotoğraflarının tamamı aşağıda yer alıyor;

Kabul ediyorum, Superman’in dizide yer alacağını ilk duyduğumda daha iyi bir kostüm bekliyordum. Aslında beklentimi ilk olarak kostüm üzerine veya oyuncu seçimine göre belirlememiştim. Eğer siz DC’nin bütün dizilerini takip ediyorsanız zaten önemli olan şeyin kostüm olmadığını bilmelisiniz. En çok izlenen ve sevilen dizi The Flash, diğerlerini sıralayamıyorum çünkü ya Arrow gibi çok bozdular, ya da Supergirl gibi pek beğenilmediler. Legends of Tomorrow ise ”eh” denilen bir dizi. Bakın CW’nin dizi evreninden bahsediyorum Gotham veya Lucifer gibi diğer dizilerden değil. Peki en çok sevilen ve izlenen The Flash’ın kostümü çok mu mükemmel? Flash logosunu ve kulaklardaki şeyleri çıkarınca bildiğin itfaiyeci speedster oluyor adam. The Flash neden seviliyor? Çünkü hikayesi iyi, kurgusu iyi, dizinin kötü adamları iyi. Arrow’da ise ne kostüm var ne hikaye ne de kötü adam. Supergirl ise açık ara benim sevdiğim kostüme sahip, ama kostüm yerine hikayeyi tercih ederim sonuçta ikinci sezonuyla birlikte CW evrenine katıldı. Superman CW evrenine iyi yerleştirip iyi de bir rol verdikleri sürece ben bu kostümle ve oyuncuyla her türlü varım.

Tyler Hoechlin, Teen Wolf dizisiyle tanınan bir oyuncu, ben kendisini daha önce izlemedim. Daha iyisi bulunur muydu? İlla ki tabii ama iki bölüm yer alacak diye de sezon bütçesini bir oyuncuya yatırmaya gerek yok. Farkettiyseniz aşağıda görebileceğiniz üzere kostüm New 52 Superman’inden esinlenilmiş.

Çizgi romanlara sadık kalınması her zaman güzeldir ama hiçbir zaman da %100 olarak yansıtılamaz. Tom Holland’ın Spider-Man kostümünü düşünün, ilk gelen set fotoğraflarını görmüşsünüzdür. Kostüm ne kadar salaş ve kötü duruyordu değil mi? Bunlar hep efektle düzeltilecek şeyler. Tyler Hoechlin’in durumunu da ben öyle görüyorum, son düzeltmelerle sönük görünen vücudunda da illa ki oynamalar olacaktır ama beklentiyi çok yükseltmemek gerek. Şöyle de bir gerçek var; eğer Tyler Hoechlin bu role hor görünüyorsa bunun sebebi Henry Cavill’dır. Adam öyle bir Superman oldu ki yerine başkasını düşünmek mümkün değil.

Diyeceğim o ki; beyaz perdede Superman izleyeceğiz diye yıllarca beklemek yerine adamlar almış televizyona koymuşlar. Kıymetini bilelim. Eğer karakteri evrene düzgün yerleştirirlerse bu iki bölüm ile sınırlı kalmayacaktır, Superman ara ara görünür, sezon finallerine konuk olur falan bol bol izleriz. Kostüm belki ilerde düzelir orasını göreceğiz, yine de bu fırsat için teşekkürler The CW!

Yorumlar