Pazar Kahvesi #26

Pazar Kahvesi (11-17 Temmuz) 

Maggie Sawyer Supergirl’de 

Maggie Sawyer Metahuman konusunda uzman bir komiser. İlk olarak 1987 yılında Superman dergisinde görülen karakter, Metropolis Özel Suçlar Biriminde kariyerine başladı. Daha sonrasında Gotham’a transfer olan Sawyer, New 52 ile birlikte de Batwoman ile bir ilişki yaşamıştır. Ayrıca kendisini daha önce Smallville dizisinde de görmüştük.

Dizide de muhtemelen Metropolis Özel Suçlar Biriminde çalışacak olan Maggie Sawyer’ı Floriana Lima oynayacak. Floriana Lima daha önce yayın hayatı çok da sürmeyen The Family dizisinde başrol oynamıştı. Kendisini ayrıca The Mob Doctor, Terminator:The Sarah Connor Cronicles ve How I Met Your Mother dizilerinde de gördük.

Snapper Carr da Supergirl’de 

Kendisi ışınlanma yeteneğine sahip bir metahuman. Çizgi romanlara 60’lı yıllarda giren Snapper, Justice League of America’nın ilk sidekicklerindendir. Blaster ekibine de üye olan Snapper, aynı zamanda 3.Hourman’in yakın bir arkadaşı olup, Young Justice ekibinde de görev yapmıştır.

Supergirl dizisinde is Snapper Carr’ı, Cougar Town’dan tanıdığımız Ian Gomez oynuyor.

Hawkman&Adam Strange Serisi Geliyor

DC bu hafta için yepyeni limitli seriler duyurdu. Bunlardan biri de Hawkman and Adam Strange: Out of Time serisiydi. 6 sayı sürecek bu serinin yazarlığını Marc Andreyko çizerliğini ise Aaron Lopresti yapacak.

Konu olarak kahramanlıktan elini çekip normal bir yaşam sürmek için gezegenine dönen Adam Strange’in gezegeninde milyonların katledilmiş olduğunu görür. Strange’in karısı Alanna ise herkesi bu işin sorumlusu olduğunu düşündükleri Thanagar gezegenindeki Hawkmanlara karşı savaş açmak için çağırdığını görür. Bir Hawkman olan Katar Hol ile Adam Strange, iki gezegen arasındaki çıkmak üzere olan savaşı engellemeye ve bu işin ardında kimin olduğunu bulmak için birlikte çalışmaya başlamalarını anlatıyor.

Deadman Serisi Geliyor

Justice League Dark serilerinde sık sık gördüğümüz Deadman de solo seriye kavuşacak. 3 sayı sürecek bu solo seri 60’lı 70’li yılların gotik romantik atmosferinde geçecek. Serideki baş kötümüz ise Darkness olacak. Hayır o Darkness değil. Başka bir Darkness bu. Serinin yazarlığını Sarah Vaughn, çizerliğini ise Lan Medina yapacak yayınlanan enfes kapağın çizeri Stefania Hans ise tüm serinin kapak çizerliğini yapacak. Deadman:Dark Mansion of Forbidden Love adlı bu serinin ilk sayısı Ekim ayında çıkacak Şubat ayında sonlanacak. 

Disneylands’a Star Wars Land Geliyor

Star Wars evreninin günümüzdeki sahibi Disney, yepyeni bir proje için kolları sıvadı. California, Anaheim’da bulunan Disneyland parkına bir Star Wars Land açılacak. B. X-Wing’inden Milenium Falcon’una kadar Star Wars evrenindeki pek çok şeyi içerecek bu parkın konsept resmi de yukarıda gördüğünüz gibi. 

Marvel Now! Kasımda Başlıyor

DC Rebirth hamlesini yapınca Marvel de karşılık olarak Marvel Now!’ı harekete geçirdi. Korkmayın Marvel evrene yeni bir Reboot atmıyor ama pek çok yeni seri ve değişikliği devreye sokacağı yeni bir devreye gidiyor. İsim seçimi konusunda ise orjinal bir şey kullanmaktansa 2012’deki Now’ı tekrar kullanmasının nedenini bilemiyoruz ama bunun o hareketle de pek ilgisi yok. Bu ayda pek çok yeni seri başlatacak Marvel’in Now! hareketi dahilindeki serileri yukarıda görebiliyorsunuz.

The Vigilante Serisi Geliyor

The Vigilante bu limitli seriyle birlikte geri dönüyor ama maskenin altında başka biri var. 6 sayı sürecek bu mini seriyi, Suç romanları yazarı Gary Phillips yazacak ve Elena Casagrande çizecek. Serinin ismi The Vigilante:Southland olacak ve seri Amerika’nın gündeminde olan polislerin işlediği siyahi cinayetleri gibi politik dokundurmalar da yapacak.

John Barrowman Tüm CW Dizilerinde Olacak

Oliver’ın baş düşmanlarından Malcolm Merlyn’i canlandıran John Barrowman, CW ile yeni bir kontrat imzaladı bu kontrata göre Barrowman, CW’nin DC ile ortak tüm dizilerinde boy gösterebilecek. Bu sezon içerisnde Arrow’un dışında Flash, DC’s Legends of Tomorrow ve hatta Supergirl’de bile rol alması bekleniyor Barrowman’ın.

Rogue One’dan Fragman

Disney’in Star Wars’ın yayım haklarını almasından sonra kuracağı evrenin ikinci ayağı Rogue One’a yeni bir fragman geldi. İlk film The Force Awakens ile pek çok olumlu ve olumsuz tepki toplayan Disney’in bu filmin ardından olumsuz tepkileri azaltmayı başaracak mı hep beraber göreceğiz. Film çıkmadan bunun ne olacağını bilemeyiz ama en azından fragmanı izleyip neyin ne olacağına dair bir fikir edinebiliriz.

Yeni Han Solo Belli Oldu

Han Solo’nun yeri pek çok Star Wars sever için ayrıdır. Serinin en çok sevilen karakterlerinden biri olmasında da şüphesiz Harrison Ford’un etkisi de büyük. The Force Awakens filminde olanlar yüzünden pek çok kişi hayal kırıkllığına uğramıştı karakter bu kadar çok sevinildiği için. Hemen peşine Han Solonun kökenini anlatacak bir film çıkacak olması bunu ne boyutta değiştirdi bilemiyorum ama böyle bir film çıkacak ve baş rolü de belli oldu. O yüzden Harrison Ford’un Han Solo’sunu kalbimize gömüp yeni filmde Han Solo’nun gençliğini oynayacak Alden Ehrenreich’a odaklansak iyi olacak. Beautiful Creatures ve Hail, Ceaser! gibi filmlerde oynayan Alden’ın performansını yakın süreçte göreceğiz.  

The Lost Boy Çizgi Roman Olarak Devam Edecek

90’lı yıllarda 2 Batman filmi de çeken Joel Schumacher’in 87 yılında çektiği kült vampir filmi The Lost Boys, Vertigo ile yoluna çizgi roman olarak devam edecek. Bu mini seiyi Tim Seeley yazacak, Scott Godlewski ve Patricia Mulvihill çizecek. Miniserinin ilk sayısı ekim ayında çıkacak

Batman’e Mobil Oyun

Marvel nasıl PC için çok fazla oyun çıkartmıyorsa DC de mobil için pek fazla çıkartmıyor. Ama bu onların yeni bir mobil oyun yapmaları için bir engel değil. Yeni çıkacak olan Batman mobil oyunu da bunun bir kanıtı. Villian’ları da kontrol edebileceğimiz Batman:Arkham Underworld oyununun fragmanına bir öz atalım isterseniz.

Yorumlar