Suicide Squad filmi ve oyuncuları nasıl bir araya geldi?

Warner Bros. ve DC için işler daha da iyi gidemezdi herhalde. Suicide Squad şu an sosyal medyada en çok konuşulan film konumunda ve ilk gösterimden aldığı olumlu yorumlarla gişeye iyi bir giriş yapmayı planlıyor.

İşler bizim için de iyi gidiyor çünkü daha önce ana odağı kötü adamlar olan bir film izlememiştik. Aslında tam olarak izlemedik diyemeyiz, Suicide Squad kadar olmasa da Guardians of the Galaxy buna bir örnek. Bu hepimizin görmek istediği bir film olduğu için de filmin ve karakterlerin hakkının verildiğini görmek eleştirilerle başlayan DCEU’ya umutla bakmamızı sağlıyor.

Dün Suicide Squad cephesi yoğun geçti, filmin karakterleri EW’nin kapağında yer aldı, filmden yeni görseller yayınlandı ve filmin pilot hikayesi duyuruldu. Aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Her filmde olduğu gibi Suicide Squad’ın da bir kahramanı var: yönetmen David Ayer.

Suicide Squad’ı yazıp, yöneten ve oyuncu seçimlerini yapan kişidir David Ayer. Peki Ayer, bu göreve nasıl geldi? 2014’te Brad Pitt’in baş rolde yer aldığı Fury’yi yöneten Ayer, kariyerini ileri taşımak istediği ve özgeçmişini geliştirmek istediği için bir çizgi roman filmi yapmaya karar vermiş. Bunun için de Warner Bros. ve DC Comics ile bir görüşme yapmış, yetkililer Ayer’e Suicide Squad planlarından ve karakterlerden bahsedip yönetmen olmasını istemişler. David Ayer de karakterlere hayran kalıp işi havada kapmış.

Senaryoyu tamamladıktan sonra sıradaki iş oyuncu seçimlerini yapmak. Ayer bunun için her oyuncuyla bizzat görüşmüş.

Deadshot rolü reddedilemeyecek kadar güzeldi. Daha önce bu kadar umursamaz bir karakteri oynamamıştım. -Will Smith

David’le Skype’ta sadece 20 dakika görüştük. Mental açıdan bu kadar deli ve karmaşık bir karakter her zaman karşınıza çıkmıyor. -Margot Robbie

Joker rolü için Jared Leto harika bir tercih oldu. Çekimler boyunca karakterden hiç çıkmadı, sette onunla karşılaşmak zaman zaman korkutucu olabiliyordu. -David Ayer

David Ayer oyuncuları rollerine hazırlamak için çok ilginç yöntemler kullanan bir yönetmen. Enchantress’i oynayan Cara Delevingne’ye ”ormanda çıplak koşması” tavsiyesinde bulunmuş. Evet, Cara da bunu yapmış ve katıldığı bir programda çok rahatlatıcı olduğunu itiraf etmişti.

Sadece bu kadar da değil, neredeyse 100 gün süren çekimlerde Ayer, bütün oyuncularıyla tek tek görüşüp önce kendisinin sırlarını anlatmış, daha sonra da karşısındaki oyuncudan anlatmasını istemiş. Rick Flag’i oynayan Joel Kinnaman’a sahnelerin çekimleri sırasında herkesin ortasında takma isimlerle seslenip oyuncuyu sinirlendirmeye çalışmış, Kinnaman’ın dediğini göre de bunu başarmış.

Ben çizgi roman filmleri arasında çalışması en zor yönetmen olarak Guardians of the Galaxy yönetmeni James Gunn’ı bilirdim, fakat Ayer’in EW’ye verdiği bu röportajda düşüncem artık değişmiş durumda.

David Ayer bu zihinsel ve fiziksel zorlamalarıyla tamamen başarılı olmuş, oyuncular arasındaki bağın ne kadar güçlü olduğunu çekimler bittikten sonra birbirlerine yaptıkları ”skwad” dövmesiyle bile anlayabiliyoruz. Ayrıca hepsinin de olası bir Suicide Squad 2 projesinde yer almak istediğini biliyoruz.

Suicide Squad için işler tamamen yolunda, umalım da vizyona girmesiyle işler değişmesin!

Yorumlar