Deadpool olduysa Ryan Reynolds sayesinde oldu

Bu cümleden yana bir sıkıntımız yok, filmin 20th Century FOX’a rağmen Ryan Reynolds ve yönetmen Tim Miller sayesinde olduğunu biliyoruz. FOX hiçbir açıdan övgüyü hak etmiyor bile olabilir çünkü önce oyuncu ve yönetmenlere sormadan filme bir vizyon tarihi ve çekim tarihi belirleyip sonra da sadece filmi yapmaya yetecek kadar küçücük bir bütçe verip ”Alın size para şimdi ne hâliniz varsa görün.” der gibi gerisini film ekibine bıraktılar.
Deadpool dünya çapında 782 milyon dolar hasılat topladı, bütçesinin 58 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. En çok hasılat toplayan +18 film ve FOX’ın X-Men evreninin en yüksek hasılatlı filmi oldu. Ryan Reynolds ve Tim Miller bol bol birilerini susturup, tükürdüklerini yalattı. En büyük ödülleri, başarılarının kanıtı ise Deadpool 2 oldu. Hem de birilerine yalvarmak zorunda kalmadan!
Ryan Reynolds için çizgi roman filmlerinin en iyi üç oyuncu seçiminden biri desek yeridir, hiçbir oyuncu bu rolü ondan daha iyi oynayamaz. Senaryo, pazarlama ve prodüksiyona katkısıyla filme tam anlamıyla hayat verdi. Pizza sipariş sahnesini hatırlarsınız, dünyanın en güzel insanı Ryan Reynolds, Wade Wilson o sahnede Bea Arthur baskılı tişört giyebilsin diye kendi cebinden 10.000 dolar ödemiş. Ayrıca dün ortaya çıktı ki filmin yazarları Paul Wernick ve Rhett Rheese’e ”sette kalma parası” ödemeyen FOX’ın yerine o ücreti de Ryan Reynolds kendi cebinden karşılamış.
Bu hareketleri izlemeye hayran olduğumuz birçok oyuncuda göremeyiz, işte bu Deadpool’ı diğer filmlerden apayrı bir yere koyan etken. Oyuncusundan yönetmenine, kameramanından dublörüne kadar tam bir birliktelik ve inanmışlık var. Ne güzel adamsın be Ryan! Live long and prosper be kardeşim!
Eskiden internet bu kadar erişilebilir değilken gider izlemek istediğimiz filmlerin DVD’sini alır veya kiralardık fakat bu olay yavaş yavaş bitiyor. Çok sevgili okurlar, Deadpool’ın Blu-Ray versiyonu Türkiye’de satışta, inanın fiyatı da o kadar ahım şahım bir şey değil. Film çıkarılmış sahneleri, kamera arkası, bloopers ve birçok harika ekstrayla evinizin odanızın bir köşesinde mutlaka bulundurmalısınız!
Yorumlar