İnceleme: The Flash #5

[update title=”Künye” icon=”info-circle”]Yayınlandığı Tarih: 24.08.2016
İçerdiği Sayı: The Flash #5
Hikaye: Barry Allen’s Day Off
Yazar: Joshua Williamson
Çizer: Felipe Watanabe
Yayıncı: DC Comics[/update]
Flash serisinin geçtiğimiz sayılarında, Barry Allen, iş arkadaşı August Heart’In bir şimşek tarafından çarpılıp Speed Force’a bağlanmasına engel olamamıştı. Daha sonra bunun boyutu büyümüş ve şehirdeki birçok kişi Speed Force’a bağlanmıştı. Bunlardan bazıları iyi adamlar olurken bazıları da kötüydü. Hapse tıkılan kötüler ise, Speed Force’u kullanarak insanların hızlarını çalan Godspeed ismindeki kötü adam tarafından öldürülmüştü. İyi adamlarda ise Meena isimli bir kadın, yeni yetmeleri Star Labs’da eğitmeye çalışıyordu. Siyahi Wally West’imiz de güçlerini kullanmayı öğrenmek için buraya gitmeye niyetliydi. Barry, Meena ile birlikte insanlara hız vermekten sorumlu olan kişiyi, Doktor Carver’ı durdurmuştu ve sonunda da Meena’ya gerçek kimliğini açıklamıştı.

[error title=”Spoiler Bölgesi” icon=”exclamation-circle”] Sayımız, Barry ve Meena’nın birlikte güneşin doğuşunu izlemeleriyle başlıyor. Bunun birlikte çıktıkları bir buluşma olduğunu öğreniyoruz. Biraz konuştuktan sonra Barry, Iris ile genel olarak konuşmaya gidiyor. Meena ise Star Labs’e gittiğinde, kapının önünde, içeri gelmek için çekinen Wally’i görüyor. Yanına gidip ikna etmeye çalışsa da Wally merkeze gelmek istemiyor. Meena da Wally’i alıp ona bildiği birkaç numarayı gösteriyor.Bu sırada da bir binadan düşen iki temizlik işçisini kurtarıyorlar. Daha sonra da her hafta aynı yerde buluşup birbirlerini eğitmeye anlaşıyorlar. Daha sonra tekrar laba giden Meena, binadan dumanlar çıktığını görüyor. İçeri girdiğinde ise diğer koşucuların yerde yattığını, Godspeed’in, hepsinin gücünü aldığını görüyor. Geriye kalan 3 koşucuyla bir şeyler yapmaya çalışsa da başaramıyor. Avery isimli kızı, Flash’ı bulması için gönderiyor. Avery, Flash’a durumu haber verdiğinde, Barry derhal geliyor ama diğer iki koşucunun öldüğünü, Meena’nın ise ortadan kaybolduğunu görüp sayıyı bitiriyor. [/error]

Görüş

Nedense sayının adından dolayı bir Ferris Bueller’s Day Off göndermesi bekledim. En azından Flash’ı bir bornozla görebilirdik. Sayının kendisi çok fazla şey içermiyor. Barry Allen, daha 2 sayı önce tanıştığımız Meena’ya çat diye kimliğini açıklamıştı, şimdi de sevgili olma yoluna doğru gidiyor. Sayının sonunda Meena’ya ne olduğunu görmedik. Sayıyı “Next: Revenge” diye bitirdiler. Yine bir “sevgilisi öldürüldüğü için intikam alan kahraman” hikayesi görmememiz için dua ediyorum. Seri başlangıcındaki ivmesini yakalayamıyor. Godspeed hakkında adam akıllı bir bilgimiz yok. Siyahi Wally’i ise dizideki karakterine benzetmeye çalıştıkları oldukça aşikar. Bu Wally de araba sevdalısı. Eh, kızıl Wally’nin de arabalarla ilgisi çoktu. Dizidekine tamamen benzetmek yerine biraz daha orijinal şeyler eklemelerini beklerdim. Godspeed’e dönüşeceğini düşündüğüm August Heart, hala Barry’e müthiş derecede candan davranıyor ve süper kötülerle savaşmak için ciddi adımlar atılması gerektiğine inanıyor. Hala bir umutla ters köşe çıkmasını umuyorum.

6.5

FENA DEĞİL

Sizin sayıya verdiğiniz puan kaç?

Yorumlar