James Gunn’ın DC’yi reddetmişliği varmış

Marvel’da ne olursa olsun güvendiğim 3 yönetmen var: Russo kardeşler (Winter Soldier ve Civil War), Peyton Reed (Ant-Man) ve James Gunn! Adam resmen filmin iyi olması için canını koyuyor ortaya. Kariyeri aman aman bir yönetmen değil, en büyük işi için 2010 yapımı Super filmi diyebiliriz. Hatta bir ara porno film parodisi yapmışlığı da var. Dünden bugüne ciddi bir yol kat etti. Belki de James Gunn, Marvel’ın en riskli işi ve tercihi fakat o risk ile yakaladığı başarı inanılır gibi değil. Kadronuza Robert Downey Jr’ı, Scarlett Johansson’ı veya Benedict Cumberbatch’i katarsanız karşılığında alacağınız şey aşağı yukarı bellidir. James Gunn’dan ne alacağınız ise tamamen belirsiz.

Kendisinin ayrıca film hakkında bilgi verme ve sosyal medyayı bilgilendirme konusunda diğer yönetmenlerden çok ayrı bir tutumu var. Sürekli Facebook ve Twitter’da soru-cevap etkinliği yapıp önemli bilgiler veriyor. O meşhur ”Marvel’ın sıkı yaklaşımı” sanki James Gunn için geçerli değilmiş gibi. Daha geçen San Diego Comic-Con’da çıkıp Peter Quill’in babasının kim olduğunu söyledi adam! Ama GOTG 2’nin asıl olayının Peter Quill’in babası olmadığını da çok iyi bir açıklamayla ekledi.

Dün yine James Gunn için sıradanlaşmış bir hâle gelen Facebook’ta soru-cevap etkinliği vardı, biri dedi ki; ”James büyük hayranınım, şunu sormak istiyordum; DC’nin Man of Steel, Batman v Superman ve Suicide Squad filmleri hakkında ne düşünüyorsun? Eğer bir DC filmi yapabilseydin bu hangi karakter ve hikaye olurdu?”

James Gunn da dedi ki;

Man of Steel’de harika aksiyon sahneleri vardı fakat diğer iki filmi izlemedim. Bir DC filmi yapmak için fırsatım vardı ama hiçbirine evet demedim. Şu anda da kabul edeceğimi sanmıyorum. EĞER bununla ilgilenseydim Shazam, Metal Men, Swamp Thing, Johan Hex ve birkaç DC karakteri daha olabilirdi, hayatımın bir kısmında bu karakterlerle fazlasıyla ilgilenmiştim.

 Bu teklifin Guardians of the Galaxy’den önce mi yoksa sonra mı geldiği şaibeli. Bu arada yaptığı soru-cevaba göz gezdirirken yeni film için bazıları önceden bilinmiş olsa da önemli bilgiler buldum. İlk filmin aksine Thanos filmde kesin olarak yer almayacak. GOTG 2 ilk filme göre daha komik ve daha dramatik olacak. James Gunn senaryoyu yazarken Mantis dışında ekibe bir üye daha eklemiş fakat karakter sayısı fazla olup hikayeyi boğabileceği için çıkarmak zorunda kalmış. Ayrıca Marvel’ın Netflix dizilerine hayran olanlar için de kötü bir haberi var; dediğine göre dizideki karakterler yakın zamanda beyaz perdeye geçmeyecek.

James Gunn, ilk filmde kuşkusuz herkesin hayran kaldığı soundtrack albümünden sonra yeni filmden iki şarkının da adını açıkladı. Aşağıdan dinleyebilirsiniz!

Yorumlar