Jeremy Renner Hawkeye’ı bildiğiniz öldürtmek istemiş

Captain America, Iron Man veya Thor’a nazaran arka planda kalan İntikamcılarımızın okçusu Hawkeye, aktör Jeremy Renner’ın bir aralar pek de favori rolü değilmiş. İlk olarak Thor filminde karşımıza çıkan Renner, Londra’da katıldığı bir soru cevap etkinliğinde acı bir itirafta bulundu.

İlk Avengers filminde Hawkeye’ın kim olduğunu öğrenmeye başlıyordum ki bir anda Loki’nin piyonuymuşçasına etrafta zombi gibi dolanmaya başladım. Bu yüzden çok öfkelendim çünkü karakterin kim olduğunu gerçekten keşfetmek istiyordum. Aklıma bir fikir geldi ve yer aldığım her sahnede kalp krizi taklidi yapmaya başladım. Scarlett Johansson ile yürüyorum ve bir anda bum! Kalp krizi! ”Ne yapıyorsun sen?” diye sormaya başladılar. Ben de onlara bir fırsat verdiğimi isterlerse beni öldürüp projelerden çıkarabileceklerini söyledim. Tabii bunlar geride kaldı, artık kesinlikle öyle bir şey istemiyorum. Karakteri keşfetmeye devam etmek istiyorum ve çıkabilecek bir sürü fikir var. Harika ölümler! Aklımda çok acayip ölüm yolları var!

Ben açıkçası Hawkeye’ın Captain America: Civil War’da öleceğini düşünüyordum, karakter hem Age of Ultron’ın sonunda emekli olmuştu hem de Civil War teması gereği bir Avenger’ın ölmesi gerektiğini düşündüğümden. Çok sevgili Joss Whedon, Age of Ultron’da karakteri harcadı harcamasına da Hawkeye’ın MCU’da daha işi bitmedi. Jeremy Renner yukarıda okuduklarınızdan sonra tuhaf gelse de rolünü seven bir aktör. Bol bol solo filmlerde izleyebiliriz.

Yorumlar