Marvel gerçekten hacklendi mi?

Bu başlıktaki ”hacklenme” kelimesini dijital bir aygıta girip kişilerin özel bilgilerini ve diğer şeylerini ifşa etmek gibi algılamayın. Daha çok Marvel’ın planlarının hacklendiğini düşünün. Bu planlar Doctor Strange, Guardians of the Galaxy vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok ve Black Panther’ı içeriyor. Black Panther dışındaki filmlerin çekimlerinin bittiği/devam ettiği düşünülünce planların gerçek olma ihtimali daha yüksek çünkü her sette yüzlerce kişilik ekipler var ve dışarı bilgi sızdırılması o kadar da imkansız değil. He şunu da sorabilirsiniz; ”Her sette aynı ekip mi var?” Hayır, yok. İşin inandırıcı olmayan tarafı da bu işte. Marvel’da her şeyden haberi olan ve her sete girip neler yapıldığını gören kişi sayısı sayılı, ve bu kişiler de haliyle Marvel’ın çok çok güvendiği kişiler.

Bir Reddit kullanıcısı hem Reddit’ten hem de kendi internet sayfasından Marvel’ın yukarıda sıraladığım filmler için planlarını ortaya döktü. Ben açıkçası gerçek olmadığını düşünsem de bu yazı sosyal medyada büyük sükse yaptı. Ne olur olmaz yine de uyaralım; aşağıdaki yazıda gelecek MCU filmlerine dair POTANSİYEL SPOILER vardır!

Doctor Strange

Deneme izleyicilerini film gösterimine görüşleri çok olumlu.

Filme biraz daha mizah ve Stephen Strange’in eğitim süresini uzatmak için tekrar çekimler yapılmış, ve evet Tony Stark’ın sahnesi için de!

Doctor Strange ve Baron Mordo MCU’nun geleceğinde çok önemli karakterler olacakları için Kevin Feige bu filme ekstra özen gösteriyormuş.

Filmde zaman taşı yer alacak.

Stephen Strange’in trafik kazası Tony Stark’ın Afganistan’dan dönüşü sırasında gerçekleşecek ve Civil War bitene kadar ki süreçte eğitim görecek. Yani bütün MCU boyunca.

Mads Mikkelsen’in canlandırdığı Kaecilius karakteri devam filmlerinde büyük rolü olacak Dormammu ile müttefikmiş.

Benedict Cumberbatch ve Chiwetel Eijofor’ın yer alacağı devam filmi planları çoktan başlamış.

Guardians of the Galaxy vol. 2

Ego’nun aslında baş düşman olması planlanıyormuş fakat daha sonra Ayesha olarak değiştirmişler. Ego daha çok Ayesha’nın rakibi gibi bir rolde olacak.

Sylvester Stallone ve Sharon Stone, Guardians of the Galaxy’i Ego’yu durdurmak için kiralayan Ancients’ların üyesi olarak filmde yer alıyor.

Mantis, Peter Quill’in üvey kardeşi ve Ego’nun tutsağıydı, Yondu ve Nebula ile takıma katılıyor.

Filmde The Nova Corps da yer alacak.

Groot film boyunca Baby Groot formunda kalacak.

Star-Lord ve Gamora arasında ilk filmde tohumları atılan bir romantik yakınlaşma olacak.

Thanos yer almayacak fakat adı geçecek.

Herhangi bir sonsuzluk taşı filmde gözükmeyecek.

Filmin sonu doğrudan Avengers: Infinity War’a bağlanacak.

Spider-Man: Homecoming

Film MCU’da geçmesine rağmen diğer solo filmlere göre MCU ile ilgisi daha az bulunacak.

Peter Parker’ın özel yaşamı ve süper kahraman yaşamı arasındaki dengeyi sağlamaya çalışması konu olacak. Peter olarak kazandığı bursla yeni okuluna alışmaya çalışıp uzun zamandır ilgi duyduğu Liz Allan’ı okul dansına davet etmeye çalışırken, Spider-Man olarak ilk süper düşmanı The Vulture ile mücadele edecek.

The Vulture’ın gerçek kimliği Adrian Toomes, The Avengers filmindeki uzaylı materyalinden kostüm yaptığı için kovulan bir askeri bilim adamı.

Zendaya gerçekten Mary Jane’i oynuyor fakat bu sonradan verilmiş bir karar olduğu için senaryo yeniden yazılmış. Aslında Peter’a ilgi duyan sınıf arkadaşı Michelle’i canlandırıyormuş, hatta okul dansına da beraber gidiyorlarmış.

Tony Revolori de başlarda farklı bir karakteri canlandırıyormuş fakat Michelle rolü değişince onun rolü de Manuel’den Flash’e değişmiş.

Filmde J. J. Jameson veya Daily Bugle yer almayacak.

Tony Stark filmde Iron Man olarak yer almayacak, ilk düşmanı ile başa çıkarken Peter’a tavsiyeler verecek ve rehberlik edecek.

Tony Stark, Peter’ı sokak seviyesi suçlarla uğraştığı için Sokovia yasasından uzak tutuyor fakat The Vulture gibi süper kötülerle uğraşıp sınırını geçerse bunu yapması zorlaşacak.

Thor: Ragnarok

Film Captain America: The Winter Soldier gibi daha ciddi olacak.

Daha sonra Thor’un da gittiği gezegene Hulk’u yollayan kişi Loki. Valkyrie de bu gezegende bulunuyor, Thor ile yakınlaşıp arkadaş olsa da bu ilişki romantizm aşamasına geçmiyor.

Bütün film boyunca Jane Foster’a dair bir gönderme yapılmıyor veya adı geçmiyor.

Thor, Hulk ve Valkyrie, Loki ile Hela’yı yenmek için Ruh Taşını bulmak zorunda, Hela Ragnarok sırasında dokuz diyarı da yok etmek istiyor.

Loki, Hela’dan tarafından ihanete uğrayıp onu yenmek için Thor’a yardım etse de Loki de Thor’a ihanet edip diğer taşların nerede olduğu bilgisiyle birlikte Ruh Taşını Thanos’a veriyor. Loki, Thanos tarafından koruma garantisi alıyor.

Skurge başlarda Hela’nın en büyük savaşçısı rolünde fakat gerçek planlarını öğrenince Hela’nın karşısına geçiyor. Thor’a bir fırsat yaratmak için Hela’nın ordusuyla çarpışıp kendi hayatını feda ediyor.

Filmde Surtur ve Fenris Wolf da yer alacak.

Odin, Loki tarafından tahttan indirilip Dünya’ya sürülünce göçebe hayatı yaşıyor fakat filmin sonundaki Ragnarok canavarlarına olan karşı savaşta tam gücüne geri kavuşuyor.

Sif ve the Warriors Tree geri dönüyor, Heimdall hayatını kaybediyor.

Doctor Strange cameosu var.

Black Panther

Erik Kilmonger baş düşman olarak yer alacak. T’Challa’nın çocukluktan beri en büyük rakibi ve Wakanda’nın en büyük savaşçısı. Black Panther unvanı için kendisi seçilmiş olsa da T’Challa babasının intikamını almak için bu rolü üstlenince T’Challa’nın kendi mirasını çaldığını düşünüp ona karşı geliyor.

Nakia, T’Challa ve Kilmonger’ın çocukluk arkadaşı, üçlü arasında bir aşk üçgeni yaşanıyor.

Kilmonger’ın planı Wakanda ile Birleşmiş Milletler arasında vibranyum madenlerini kullanıp bir savaş başlatmak.

General Ross ve Tony Stark’ın filmde yer alması bekleniyor.

Bucky buzdan çıkartılıp filmde yer alacak.

Black Panther ve Wakanda kültürüne büyük ağırlık verilecek.

Neler var neler! Tony Stark cameoları, Stephen Strange cameoları havada uçuşmuş! Zaten inanmasak da şıklardan birini eleyelim. GOTG 2’nin yönetmeni James Gunn, Twitter hesabından kendi filmine dair bu söylemlerin ”bullshit” olduğunu söyledi. Adam net abi. Bu yalanlama karşısında diğer filmler için olan iddialar da inandırıcılığını yitiriyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Olabilir mi böyle bir şey?

Yorumlar