Pazar Kahvesi #32

Pazar Kahvesi (22-28 Ağustos)

Gotham’dan Batman’e Kırmızı Işık

Batmansiz Batman dizisi Gotham’ın Dizi Sorumlusu Bruno Heller, Batman’e kırmızı ışık yaktı. Dizide Bruce Wayne’i görsek ve bize daha önceden Bruce’un adım adım Batman oluşunu izleyeceğimizi söyleseler de Bruno Heller “Süper Karamanların  televizyonda iyi durmadığını düşünüyorum.Muhtemelen kostümden dolayı. Televizyon gerçek insanlar ve gerçek yüzler için. Büyülü yada doğaüstü şeyler için değil.” diyerek Batman’in yada herhangi bir süper kahramanın görülmesinin zor olduğunun altını açıkça çizdi.

Lucifer’ın Anası Geliyor

Bir diziden diğer diziye atlayalım madem. Vertigo serilerinden çıkan Lucifer Morningstar’ın dizisi ilk sezonunu tamamladı ve şimdi de 2.sezon için geliyor. 2.sezon için bir teaser yayınlandı. Bu teaser’da da dendiği gibi Lucifer’ın anası cehennemden kaçmış ve muhtemelen de soluğu oğlunun ensesinde alacak. Charlotte adlı bu karakteri Tricia Helfer canlandıracak. Lucifer’ın 2.sezonu 19 Eylül’de başlayacak.

New Mutants’tan Haber Var

Fox’un gündeme gelip gelip daha sonra uzun süre ses çıkmayan projesi New Mutants’tan yeni bir ses çıktı. Filmin yazar ve yönetmen kadrosu belli olduğu söylenildi. Filmin senaryosunu Fault in Our Stars filminin de senaryosunu yazan ikili Scott Neustadter ve Micheal H. Weber yazacak ve yönetmenlik koltuğunda ise Fault In Our Stars filminin de yönetmeni Josh Boone ve daha önce X-Men filminde baş yazarlık da yapan Knate Gwaltney olacak.

Belli olan tek şey senarist ve yönetmen kadrosu değil. Aynı zamanda ekibin kadrosu da kesinleşti. Danielle Moonstar, Wolfsbane, Sunspot, Cannoball, Magik ve Warlock’tan oluşacak filmdeki ekibimiz. Daha önceki duyurularda ekipte Deadpool’da gördüğümüz Negasonic Teenage Warhead’in de olacağı söylenmişti. Film için ise henüz bir çıkış tarihi verilmedi. Evren kurma konusunda ne kadar istekli olduğunu belirten Fox Stüdyolarını biran önce göreve çağırıyor ve artık şu filme bir tarih vermesini umuyoruz.

Youngblood Geri Dönüyor

Image’in ilk çıktığı dönemlerde başlayan Youngbloods serisi şimdi tekrar geri dönecek. Duyuruyu Image’in kurucu üyelerinden ve Youngblood’un yaratıcısı Rob Liefeld yaptı. Yeni seriyle ilgili bazı görseller yayınlandı ve daha da önemlisi yazar ve çizer ekibi de belli oldu. Yazar koltuğunda Rob Leifeld’in yanında X-Men 92’den yanıdığımız Chad Bowers olacak. Çizer ise Leifeld’in Twitter üstünden keşfettiği Jim Towe olacak.
Seriden bir kaç görsel:

Seri 2017’de yani ilk ortaya çıkışının 25.yıl dönümünde başlayacak. Daha önce de tekrar başlatılması denenen ama hiç başarıya ulaşmayan serinin  bu sefer neden başarılı olacağını ise Liefeld “Çünkü bu sefer ben çizmiyorum.” diye açıkladı.

Doctor Strange’e Dan Harmon Geliyor

Filmin bazı sahneleri yeniden yazılacak ve çekilecek. Bu yüzden yeniden yazma işi için Marvel yeni bir yazar getirdi. Getirdiği yazar ise Community’nin yaratıcısı Dan Harmon. Daha önce Community’nin ilk 5 sezonunda bazı bölümleri yöneten Russo kardeşleri keşfedip riskli bir işle Captain America:The Winter Soldier’ın başına getiren Marvel’in bünyesindeki tek Community üyeleri ise bunlar değil. Captain America:The Winter Soldier’da Community’nin Abed’i Danny Pudi ve Captain America:Civil War’da da Community’nin Dekanı Jim Rash’ı görmüştük. Ayrıca gelecek Spider-Man filminde de Miles Morales’in yaratılışına ilham kaynağı olan Community’nin  Troy’u Donald Glover’ın da görev alacağı duyurulmuştu.

Monolith Filmi Geliyor

2004 ile 2005 yılları arasında yayınlanan 12 sayılık DC çizgi romanı Monolith bir Live-Action Filmi olacak. Projenin yönetmenlik koltuğunda ise Deadpool’un Yaratıcı Yöentmenlerinden biri Dave Wilson olacak. Senaryoyu ise Barnett Brettle yazacak. 2012 yılında Image Comics’ten Hardcover’ı da çıkan serinin bu live action filminin çıkış tarihi ise henüz kesin değil.

Yorumlar